Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Przyszłe aktualizacje iOS (w tym iOS 5) bezprzewodowe?

Newsy ze świata Apple, iOS, iPhone, iPad bez OS X i komputerów Mac

Postprzez FiTzu Cz, 5 maja 2011, 14:37:41

Obrazek

Cały dzisiejszy dzień na twitterze obserwowałem jak kolejne serwisy o tematyce Apple spodziewają się aktualizacji softu do iOS 5 "over the air" czyli bezprzewodowo.

Plotka ta podparta została dość mocnymi argumentami, gdyż można zaktualizować AppleTV2 bez żadnego kabla. Dodatkowo zarówno comex jak i chpwn potwierdzają, że spora część kodu potrzebnego do aktualizacji bezprzewodowych została już zaimplementowana w iOS4. W każdym urządzeniu z iOS4 jest MobileSoftwareUpdate.framework, ale używane jak do tej pory jest jedynie w AppleTV.

Na iPhone/iPad miałoby się to odbywać za pośrednictwem 3G/WiFi. Oczywiście na pewno wymagałoby to sporo miejsca wolnego, na pobranie, rozpakowanie i zainstalowanie softu, no i na pewno byłoby niewskazane dla tych, którzy korzystają z JB.
Mogłoby to wyglądać tak:
Obrazek

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Moim zdaniem jest to nieco zbędne. Dodatkowo będzie to zapewne realizowane na zasadzie aktualizacji softu, więc kolejne aktualizacje będą zostawiać wiele śmieci i i tak z z czasem potrzebne będą odtworzenia softu w iTunes.

Jednak jeśli udałoby się zrobić to tak aby JB pozostawał na naszym iSprzęcie to może znajdą się chętni. No bo w końcu aby umożliwić instalację softu zdalnie, bez dodatkowego programu (iTunes) to pewna część plików systemowych musiałaby pozostać nienaruszona, czyli teoretycznie można by tam właśnie zrobić kopię zapasową danych do JB.

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Źródło: macstories
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez Mondrzej Cz, 5 maja 2011, 17:00:21

z apple to tak jest, że lubią sobie wymyślać różne zbędne bajery, aktualizacje nie pojawiają sie na tyle często, że musiałyby być robione " w locie " a podłączanie telefonu do komputera nie jest aż tak problematyczne... no chyba że komuś sie nie chce tyłka ruszać ; )
Mondrzej

Mój: iPhone 3GS
iOS: 5.0.1
Jailbreak: Tak

Postprzez luk4sz Cz, 5 maja 2011, 17:26:40

Jak będzie to ok. Pewnie będzie można te powiadomienia wyłączyć, więc dla jednych będzie to udogodnienie, a dla innych zbędny bajer. Na pewno nie będzie to wymuszana aktualizacja więc na chwile obecną to jedynie przypuszczenia i nie ma nad czym się rozwodzić.
luk4sz

Postprzez Radvan Pn, 9 maja 2011, 00:42:48

takie cos bylo/jest w nokii. aktualizajce softu mozna bylo robic w locie i nie zajmowalo to znowu tyle miejsca. instalka byla usowana po zainstalowaniu softu a stary soft poprostu nadpisywano. ciekawa opca jak dla mnie ale czy az tak bardzo potrzebna?
Radvan

Mój: iPhone
iOS: 5.x

Postprzez luk4sz Pn, 9 maja 2011, 00:48:25

W Nokii może i mało, ale zauważ ze nowy soft dla iphona 4 będzie pewnie mieć już 700Mb :)
luk4sz

Postprzez wisior44 Pn, 9 maja 2011, 07:59:56

albo najpierw zainstaluje z (boku) update ,a potem odinstaluje starszą wersję?
:bezradny: stworzy wirtual partition :oops:
wisior44

Mój: iPhone 6
iOS: 10
Game Center: wisior44

Postprzez mymon Pn, 9 maja 2011, 09:03:13

wisior44 i po co piszesz takie bzdury?
iPhone można porównać do komputera z OS na CF - możesz sobie calkowicie wyczyścić system albo wgrać nowy ale zmiany będą widoczne dopiero po ponownym jego "rozpakowaniu/instalacji" Z racji tego ze wszystko bazuje na unixie pewne procesy można wstrzymywać/restartować/modyfikować bez ponownego rozruchu systemu
Jeśli w locie nastąpi upgrade softu to trzeba będzie zrobić reboot i tyle - jak dla mnie jest to krok w przód (już dawno o tym słyszałem podobnie zresztą jak o synchronizacji bezprzewodowej) martwic mogą się jedynie Ci którzy najpierw coś robią a potem myślą :P
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez iAdmin Pn, 9 maja 2011, 09:18:14

Bezprzewodowe aktualizacje? Ani mnie to ziębi ani parzy. Aktualizacje czy restore robi się rzadko, średnio raz na kilka miesięcy a jak coś padnie i tak konieczne będzie tradycyjne restore przez kabel.
Podobnie z JB: o ile nie będzie to userland JB (a takie są rzadko: dawno dawno temu na iPhone OS 1.1.1 i dość niedawno dla softów pomiędzy 3.1.2 a 4.0.1) to kabel jest niezbędny.

Bezprzewodowa synchronizacja: to jest to na co czekam i to już znacznie ułatwiłoby życie. Najlepiej gdyby dało się zarządzać taką synchronizacją także z poziomu iPhone'a (przeglądamy bibliotekę a'la Remote, zaznaczamy co chcemy wgrać i akceptujemy - synchronizacja w locie). Do tego synchronizacja w chmurze, na którą także jest spora szansa od iOS 5.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez mymon Pn, 9 maja 2011, 09:27:34

iAdmin napisał(a):Do tego synchronizacja w chmurze, na którą także jest spora szansa od iOS 5.

chmurze czy zamku - ma byc ;)
Co do samej aktualizacji softu w locie to ma to spore znaczenie dla chociażby "biznesmenow/politykow" ktorzy uslyszawszy afere o mozliwosci namierzenia przez terrorystow maja potrzebe aktualizacji softu a akurat nie wzieli ze soba swojego macbooka ;)
A poważnie to jest spora grupa ludzi którym sie to przyda - nam z racji tego ze i tak musimy wgrac soft w DFU nic to nie daje
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS, iPhone, iPad, Apple News