Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Szczegóły połączenia WiFi w OSX

Tutoriale, Pewne i skuteczne porady związane z Mac OS

Postprzez mymon N, 6 mar 2011, 17:45:36

Bardzo fany trik w OSX pozwalający zobaczyć szczegóły połączenia WiFi jak i tego co lata do okola
Bardzo przydaje się gdy chcemy zdiagnozować dlaczego połączenie WiFi nie działa tak jak byśmy tego chcieli

Przytrzymujemy klawisz ⌥ (Opcja/Alt) i klikamy na AirPort w statusbarze
po chwili powinno pojawić się okienko pokazujące szczegóły połączenia z routerem
- nazwa sieci i tryb połączenia (b/g/n)
- MAC routera (przydaje się gdy mamy kilka AccessPointów które nazywają się tak samo)
- kanał
- moc sygnału
- prędkość połączenia

Przykładowy screen poniżej

Obrazek

Jak widać mój router nadaje 130Mb podczas gdy połączenie zwrotne to tylko 104Mb
Dzieje się tak dlatego ze zarówno router jak i karta w macbooku spowalnia transmisje optymalnie do przesyłanych danych w celu oszczędności energii
W tle widać mojego uśpionego iPhone którego połączenie właśnie spada do "zera"

Co ciekawe jeśli mamy w domu zakłócenia (u mnie tych sieci w okol jest całkiem sporo) możemy sprawdzić szczegóły innych ruterów i tak dobrać częstotliwość by jakość transmisji była jak najlepsza
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez dorada25 Pn, 12 wrz 2011, 09:49:24

uu dzięki za info. Widać człowiek na Mac uczy się cały czas czegoś nowego.
dorada25

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.3.3

Postprzez mymon Pn, 12 wrz 2011, 11:13:07

w 10.7 jest ukryta aplikacja do monitorowania/diagnozowania WiFi, ale to innym razem..
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Porady, Tutoriale Mac OS