Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Time Machine - pytania i odpowiedzi :)

Wszelkie rozmowy o oprogramowaniu na Mac OS

Postprzez Lita Pn, 8 lis 2010, 12:46:17

FiTzu napisał(a):Lita, nie chce mi się :P

e tam :) ... ja mam od paru dni i przynajmniej nie muszę się martwić czy mi się wyłączy czy nie, czy się uśpi czy nie ;)
Do tego backup mi się robi zdalnie na zewnętrznym dysku, nie muszę pamiętać żeby cokolwiek podpinać pod komputer, do tego na razie 1TB a docelowo 3 albo 4TB miejsca na przechowywanie różności i dostęp do nich z każdego komputera w domu a także spoza domu (jak już mi się uda to skonfigurować ;) ) - ogólnie czysty zysk :D

FiTzu napisał(a):momentami czuje się jak wariat.

witaj w klubie :lol: ja czasem zastanawiam się czy przypadkiem nie cofnęłam się w rozwoju umysłowym :buahaha:
Dobrze że mamy mymona ;)
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez mymon Pn, 8 lis 2010, 13:03:33

musicie zmienić przyzwyczajenia to jak przejść z nokii na iPhone - po pewnym czasie będziecie się zastanawiać dlaczego pod Windowsem trzeba się z niektórymi rzeczami tak pieprzyc
Ja jestem sieciowcem z zawodu wiec OSX pasuje mi bardziej niż Winda ale do pracy i tak chyba wole Linux'a :oops:
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez Dogmen Pn, 8 lis 2010, 14:47:27

Pozwolicie że dołączę się do waszej rozmowy , kilka miesięcy temu zamieniłem mojego laptopa z Windows 7 na iMac i Mac Book Pro i naprawdę oszalałem na punkcie tego produktu i produktów Apple, jest w nich tyle prostoty nic nie sprawia problemów, wszystkie produkty Apple współdziałają ze sobą świetnie, nic nie zgrzyta, nic się nie wiesz.
Wszystko gitarka, backup sam się zapisuje na mój świeżutki Time Capsule, aplikacje działają świetnie, ustawienie ich nie sprawia kłopotów, pamiętam jak dziś jak to w Windows chcący porozmawiać przez Skype musiałem bawić się 10 minut z ustawieniami kamerki i mikrofonu w mac nie miałem żadnych problemów .
Polecam szczerze nie żałuje wydanych pieniędzy na ten sprzęt. :kciuki:
W posiadaniu: 2x Biały IPhone 4S 64GB,  Czarny iPhone4 32GB,iPad 2, 3G-64GB White iMac :21.5"LED Monitor,2.5GHz Quad-Core Intel Core i5,Ram: 8GB,1333Hz DDR3,1TB HD, AMD Radeon HD 6750M 512 MB MacBook Pro 15" 500GB, i7 quad, 4GB Ram
Dogmen

Mój: iPhone 5S
iOS: 7.02
Game Center: McPikul

Postprzez ptycho So, 18 gru 2010, 01:04:34

mymon-niewatpliwie Twoje rozwiazanie jest idealne. Duze bezpieczenstwo i wszystko w jednym. Ale nie kazdy to ogarnie. Ja np. wymieklem :-)
Uzywam MBP i Time Capsule. Do TC mam podlaczony drugi dysk, ktory sluzy w sieci domowej do przechowywania fotek, filmow etc.
Ale backupy time machine robia mi sie na dysku w kapsule.
Tak sobie mysle, ze jak te dyski padaja, to mozna ustawic backup na tym podpietym do kapsuly przez USB dysku dodatkowym. Moze to bedzie bezpieczniejsze?
Co do backupow z zamknieta klapka etc. to u mnie zdaje sie jest tak, ze w przypadku pracy z zasilaniem z sieci (nie wylaczam wtedy dyskow i nie wstrzymuje systemu) nawet przy zamknietej klapie time machine robi kopie na kapsule.
Powiedzcie mi tylko czy time machine robi tez kopie plikow windowsowych? Mam paralelsa i win7, bo uzywam kilku programow, ktore nie maja wersji pod MAC OS X i zastanawiam sie, czy przy odzyskiwaniu danych wstanie rowniez wszystko to co jest pod windowsem uruchamianym programem paralels desktop?
Pozdro, Ptycho
iP5s/MBP&MBA MAC OS X 10.9
ptycho

Mój: iPhone 5S
iOS: 7.1

Postprzez mymon So, 18 gru 2010, 01:56:38

ptycho napisał(a):Tak sobie myślę, ze jak te dyski padają, to można ustawić backup na tym podpiętym do kapsuły przez USB dysku dodatkowym. Moze to będzie bezpieczniejsze?

Trudno powiedzieć czy dysk na USB odpalany codziennie pochodzi dłużej niż 2-3 lata Zależy jaki dysk w jakiej puszcze i z jakim systemem Sam mam WD na USB już ponad 2 lata i na zgon się nie zanosi

ptycho napisał(a):Powiedzcie mi tylko czy time machine robi tez kopie plikow windowsowych? Mam paralelsa i win7

parallels jest programem uruchamianym spod OSX używającym wirtualnego Windowsa wiec kopia powinna się normalnie robić aczkolwiek nie bardzo wiem jak wygląda sytuacja kiedy podczas przeprowadzania kopii coś się "robi" na wirtualnym Windowsie - używam Wine wiec nie mam takich rebusów (do tego zaoszczędzam miejsce/Ram/pieniądze)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
mymon

Postprzez Lita Cz, 21 lip 2011, 19:14:57

ha! pierwszy raz coś takiego widzę...

Mianowicie robi mi sie backup - standard, jak zawsze, chcę zainstalować Liona więc fanie, poczekam az się zrobi i zabiore się za robotę... a tu

Klikając na ikonę widzę jak zawsze
Archiziwuję 13,2 GB z 13,3 GB - świetnie myślę, zaraz koniec ... Jakież jest (obecnie bo to trwa) moje zdziwienie gdy po chwili widzę napis: Archwizuję 14,1 GB z 14,1 GB ... następnie 14,2 z 14,2 , potem 15,3 z 15,3 .... Chodzi o to że obie liczby rosną równo tak jakby cały czas przybywało plików które się zmieniają... :hmm:

{edit}
nagle skończyło sie mielić i wpadłam w jeszcze większe osłupienie - Komunikat - Ostatnia archiwizacja: wczoraj o 22:40 :shock:
Żadnego komunikatu że backup się nie powiódł, że TM utraciło połączenie, cokolwiek... :bezradny: Nie bardzo rozumiem o co chodzi...

{edit}
po ręcznej archiwizacji wszystko się uspokoiło... mogę przystąpić do instalacji Lwa :)
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez Lita Cz, 28 lip 2011, 12:57:54

A na Lwie problemów ciąg dalszy...
OK, Synology (producent mojego NAS) wydało beta 3.2 działające podobno z Lionem. No działa, mac znajduje dysk archiwizacyjny, jest połączony, po czy po chwili archiwizacji wywala błąd Obrazek
Pewnie coś z softem skopane - od tygodnia żyję bez kopii zapasowych na TM - ok, nic strasznego :)

Ale jest dziwna sprawa - w dniu wczorajszym DS był wyłączony, kopie się nie robiły, zresztą i tak się nie robią bo wyskakuje błąd . Na kompie informacja że ostatnia archiwizacja miała miejsce 21.07. No ok, ale jak wchodzę w TM to mam sporo kopii zapasowych, a najdziwniejsze sa te z okresu gdy DS był wyłączony. Np z wczoraj (ani na chwile nie włączałam DS) mam 9 kopii zapasowych !!! (wtf???) :hmm:
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez Lita N, 4 wrz 2011, 19:59:11

i znowu dziwnie zachowująca się TM :hmm:

Pojawiło mi się przed chwilą coś takiego

Obrazek

rozumiem, że stracę wszystkie dotychczasowe kopie zapasowe... ale dlaczego? Z jakiego powodu nagle TM na nowo sie skonfigurowało tak jakby do tej powy w ogóle nie robiły sie kopie? Jeszcze godzinę temu zrobiła sie kopia a tu taki zonk...
mymon, może Ty cos poradzisz?
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez mymon N, 4 wrz 2011, 23:09:41

powodów może być kilka
od aktualizacji softu po brak miejsca/komunikacji etc
musisz wiecej szczegółów podac bo sam blad to za malo :bezradny:
mymon

Postprzez FiTzu Wt, 8 lis 2011, 20:11:40

Trochę odświeżę temat. Czy jeśli skonfigurowałem dysk pod Time Machine, to bez problemu mogę korzystać z niego jako dysku przenośnego? Time Machine potraktuje pliki niebędące kopią zapasową jako inne i nie będzie mi ich usuwał wraz z zapełnianiem się miejsca? Czy też będzie szarżował i wyrzucał mi wszystko?

Druga sprawa, czy można zrobić tak aby trzymał tylko jedną(ewentualnie dwie) kopie a resztę miejsca pozostawił na "partycję użytkową" która wtedy byłaby relatywnie stała rozmiarem?
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software