Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Połączenie USB nie działa... - nagroda !!! 30 zł

Problemy z urządzeniami z iPhone OS 2.x.x

Postprzez hapotam Pt, 5 lut 2010, 16:54:32

Już jakiś czas temu pojawił się problem z USB, przez ten sam kabel i stację dokującą - IPHONE się ładuje - natomiast przy połączeniu z komputerem w ogóle nie reaguje...
Nic się nie dzieje, nie słychać dźwięku ładowania iphona czy instalacji w systemie...

Chodzi mi - jak go całkowicie zresetować... ?
Itunes go nie wykrywa, co robić?
2.2.1 posiadam...

-- [Dodano] --

Coś niestety pokopałem, teraz widzę tylko JABŁKO, na czarnym tle...
Działa jedynie POWER + HOME, po włączeniu tylko jabłko i nic się nie dzieje, no a USB go nie wykrywa, próbowałem na kilku komputerach...

Co robić, jak go zresetować całkowicie?
Ostatnio edytowano Pt, 5 lut 2010, 23:18:14 przez hapotam, łącznie edytowano 1 raz
hapotam

Mój: iPhone 3G
iOS: 2.2.1
Jailbreak: Nie

Postprzez hapotam Pt, 5 lut 2010, 18:42:49

Jestem wykończony szukaniem odpowiedzi...

Usb nie reaguje, kabel chyba sprawny bo ładowałem ciągle iphona za pomocą niego...
Niestety przy podłączeniu pod komputer IPHONE nie reaguje...
Teraz już całkowicie po włączeniu Iphona widzę tylko logo jabłka i nic poza tym...
Gdy wprowadzam go w DFU widzę tylko kabel, LOGO ITUNES i napis ITUNES

CO mam zrobić?
Będę przeogromnie wdzięczny za pomoc...
hapotam

Postprzez maniek431 Pt, 5 lut 2010, 21:04:17

źle go wprowadzasz w DFU. W tym trybie na ekranie iPhone nie ma nic.
Może masz uszkodzony kabel USB i dlatego nie wykrywa?
maniek431

iOS: 4.0.1
Jailbreak: Tak

Postprzez robertk572 Pt, 5 lut 2010, 21:23:25

hapotam napisał(a):Już jakiś czas temu pojawił się problem z USB, przez ten sam kabel i stację dokującą - IPHONE się ładuje - natomiast przy połączeniu z komputerem w ogóle nie reaguje...
Nic się nie dzieje,Coś niestety pokopałem, teraz widzę tylko JABŁKO, na czarnym tle...
Działa jedynie POWER + HOME, po włączeniu tylko jabłko i nic się nie dzieje, no a USB go nie wykrywa, próbowałem na kilku komputerach...

-z powyzszego opisu wynika ze zarowno kabel jak i USB jest OK skoro mozesz go ladowac. Zapoznaj sie z instrukcja jak wprowadzic iP w tryb DFU.
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3

Postprzez hapotam Pt, 5 lut 2010, 22:14:48

Kupiłem właśnie nowy kabel...

I nic...

DFU - korzystałem już z porad na forach, na youtube i nic...

Przy wyłączonym iphone gdy podłącze go do kompa on sam się włącza, więc nie wiem kiedy mam zacząć trzymać te dwa przyciski przez 10 sekund a potem puścić górny... ?!?!

Jeżeli robię to zaraz po włączeniu iphona pod kabel (włączony najnowszy itunes) to po około 5-6 sekundach wszystko gaśnie i zostają takie plamy z logo jabłka Iphona , potem puszczam górny i trzymam dolny... Nic się nie dzieje...

W diagnostyce iphona wyskakuje, że jest niepodłączony, natomiast reszta jest okej!

Co zrobić? Śmietnik?
Już nie wiem co może być nie tak? Jakieś zapory w systemie?
Może ktoś wyjaśni mi w końcu - bo nie mam telefonu z którego mógłbym korzystać....

za pomoc oferuję 30 zł - bezpośrednio bądź na konto !
hapotam

Postprzez iAdmin So, 6 lut 2010, 02:44:08

hapotam, spróbuj na innym komputerze czy sytuacja występuje i nie podbijaj swoich tematów co chwile.
Napisałeś coś, poczekaj na odpowiedź.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez hapotam So, 6 lut 2010, 12:16:46

[CIACH]

Okej - dzisiaj też mam wizytę umówioną w sklepie apple - zobaczymy...

-- [Dodano] --

Niestety w sklepie Apple też nie zdołali tego zrobić :(
Wiedziałem już, że nie dadzą rady po tym jak kobieta zaczęła wkładać wejście do iphona w slot karty SIM... Potem męczył się z tym drugi sprzedawca i nie dał rady, bo iphone na komputer nie zareagował, próbował też wprowadzić go w tryb DFU, co się nie udało...

Czy jest jeszcze jakaś deska ratunku?!
Ostatnio edytowano So, 6 lut 2010, 12:20:24 przez mymon, łącznie edytowano 1 raz
Powód: pkt 8 regulaminu!
hapotam

Postprzez iNarek N, 7 lut 2010, 14:16:58

Spróbuj tak (to nie jest tryb DFU):

-Uruchom ponownie komputer.
-Podłącz telefon do kompa
-WYŁĄCZ iPhone'a
-Gdy iPhone się WYŁĄCZY przytrzymaj przyciski HOME + POWER do momentu pojawienia się jabłka.
-Po pojawieniu się jabłuszka, puść POWER, ale ciągle trzymaj HOME.

iTunes powinien wykryć iPhone'a w trybie awaryjnym i zaoferować Ci odtworzenie oprogramowania.

Przedwczoraj po nieudanej próbie downgrade'u z 3.1.3 do 3.1.2 iTunes też mi nie chciał wykryć iPhone'a. Ten sposób mi pomógł.
Ostatnio edytowano N, 7 lut 2010, 14:18:16 przez iNarek, łącznie edytowano 1 raz
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez hapotam N, 7 lut 2010, 23:33:32

To nie pomaga, jak już napisałem kilkakrotnie - IPHONE nie reaguje na system, nie ma dźwięku podłączenia a co dopiero mówiąc o współpracowaniu z ITUNES...

Ktokolwiek zanim próbuje coś napisać zapoznał się z moim problemem ;> ?
hapotam

Postprzez iNarek Pn, 8 lut 2010, 18:01:42

Dziwne. Skoro normalnie ładuje baterię, a nie łączy się z komputerem to może gniazdo masz uszkodzone? możliwe, że blaszk odpowiedzialne za komunikację telefonu z kompem poprostu są zabrudzone. Ja bym próbował je czymś przeczyścić (zmywacz do paznokci). ALE UWAŻAJ!! Pod blaszkami znajduje się papierek czuły na wilgoć. Jak go zalejesz to po gwarancji.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do iPhone OS 2.x.x