Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

pęknieta szybka...

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez Jaca Pt, 27 lis 2009, 01:26:25

Artur2210 napisał(a):W maclife wymieniają za średnio 300zł i w 100% moge to polecić mi właśnie przyszedł telefonik od nich normalnie jak w stanie idealnym jak bym go dopiero kupił :D

Człowieku, popatrzyłem na ceny i na filmik jak wymienić 76 zł szybka i do tego własna praca przy wymianie, a ty zapłaciłeś 300zł!? No nie dziwię się, jak ktoś ma kasę to nie patrzy na koszty, a przy okazji da zarobić innym :bezradny: Chyba zajmę się tylko wymianą szybek w Iphone i będę wkrótce milionerem!
A tak przy okazji, to może ktoś wie gdzie dostać te naklejki obustronne, nie chcę tam wciskać kleju, no i pewniejsze klejenie jest!
Rzeczą złą nie jest zadać pytanie, ale sztuką jest odpowiedzieć na nie z sensem i ze zrozumieniem!
Jaca

Mój: iPhone 4
iOS: 5.01
Jailbreak: Tak

Postprzez Artur2210 Pt, 27 lis 2009, 12:37:17

Co za sknera :lol:
Artur2210

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Nie
Game Center: Artur2210

Postprzez Jaca Pt, 27 lis 2009, 14:15:49

Nie sknera, tylko nie mam aż tyle forsy do wydania za szybkę, a to jest już różnica. :P
Rzeczą złą nie jest zadać pytanie, ale sztuką jest odpowiedzieć na nie z sensem i ze zrozumieniem!
Jaca

iOS: 5.01

Postprzez iNarek Pt, 27 lis 2009, 15:32:15

Jejku... Wymiana szybki w iPhone nie jest rzeczą niewykonywalną. Każdy z Was przy odrobinie uwagi, ostrożności, precyzji oraz zaangażowania wymieni ją bez trudu we własnym zakresie. Wymieniłem w tym miesiącu z 10 szybek zarówno w iPhone'ach 2G, 3G jak i iPod'ach touch. Każdemu szybka uszkodzia się w innych okolicznościach ale za każdym razem gdy założyłem nową wszystko działało tak jak należy. Wbrew pozorom na allegro można dostać tanio orginalną szybkę. Moje zasady są takie: "klient" kupuje szybkę na własny koszt (ja u tylko podpowiadam u kogo i jaką), a ja wymieniam mu szybkę za 50zł. Gość od którego najczęsciej kupują, sprzedaje szybki za 120 zł + przesyłka. W zestawie wszyskie taśmy. Po wymianie nie zostają żadne ślady gdyż nie używam narzędzi do podwarzania szybki (ramkę z szybką wyciągam przyssawką do szyb). Ewentualne "szpary" eliminuje czarnym silikonem wprowadzonym w szczeliny. Nie da się tego zrobić inaczej niż dobrze...

@olek1120, co do Twojego problemu to nie byłbym przekonany, że to na 100% wyświetlacz. Przy podłącznaiu digitizera masz 3 kabelki do podłączenia. Może źle je wpiąłes? Jeden jest odpowiedzialny za dotyk, drugi za wyświetlacz a trzeci za czujniki odległości i światła. Na Twoim miejscu rozebrałbym telefon i żłożyłbym jeszcze raz. Na forum był już przypadek, że to pomigło. Co do nóżek w gniazdach to niemożliwe jest ich wygięcie poprzez zwykłe podłączenie wtyczek, no chyba że w nich grzebaleś igłą lub śrubokrętem... dokładnie sprawdź kabelek który przy demontażu trzeba WYSUNĄĆ z gniazda (zakrywa go kabelek od digitizer'a). Wsuń go porządnie i sprawdź dwa pozostałe kabelki.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez Cooper Pt, 27 lis 2009, 18:21:41

Ja osobiscie nie podjąłbym się wymiany wolałbym to np dać Tobie iMAREQ :D i chętnie bym Ci zapłacił, jakoś nigdy nie mam szcześcia do telefonów gdy mam coś z nimi zrobic zawsze sknoce :) nie wiem kompy składam rozkładam i ćwiartuje i działają a jak mam coś zrobić z telefonem to nie idzie :D hehhe możę za małe to jest na moje ręce :), z tego co pisał olek to coś tam wyginał itp itd a skoro mówi że ,,coś'' to sam nie preczytał chocby jakiegoś poradnika, ja osobiscie czytam jak to zrobic a potem to robie :)
Cooper

Mój: iPad 3 gen.
iOS: brak

Postprzez broks Pt, 27 lis 2009, 19:35:46

No i stało się :( zabrałem się samodzielnie do wymiany szybki podpierając się filmikiem.Dobrze wszystko "żarło" do momentu podważania szybki. Uszkodziłem wyświetlacz pod szybką i finito,zakończyłem pracę.Poskładałem do kupy,działa pół ekranu a w dolnej części jest biały.Teraz mam pytanie,czy można wymienić wyświetlacz i ile kosztuje?No i oczywiście gdzie można go kupić.
broks

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.0.1

Postprzez luk4sz Pt, 27 lis 2009, 20:32:25

Można wymienić kosztuje około 150zł, zależy gdzie kupujesz i czy nie będzie to tania podróbka która wyświetla gorzej kolory itp. lepiej nie kupuj na własną rękę tylko pogadaj z kimś bardziej obeznanym w temacie i wiedzącym u kogo kupić.
luk4sz

Postprzez iNarek So, 28 lis 2009, 23:15:44

Oczywiście, że da się wymienić wyświetlacz. Nie jest to wielki problem. Jest z tym nawet mniej roboty niż z szybką. Wyświetlacze możesz znaleźć na allegro. Jeżeli sprzedawca jest rzetelny to powie Ci czy towar jest orginalny czy też nie. Wiadomo, że każdy swoje chwali i czasami okazuje się, że u jednego ta sama część kosztuje np. 50 zł, a u drugiego 200zł. Na allegoro jest wiele ofert. Podzwoń, popytaj. Napewno znajdziesz orginalny wyświetlacz. Myślę, że nie powinien kosztować więcej niż 150zł. Rozumiem, że masz już założoną nową szybkę z digitizerem i przy ponownym złożeniu ekran nie działa? Ekranu nie da się uszkodzić przy podważaniu ramki. Chyba że złapałeś go za głęboko... Na przyszłość do wyciągania ramki radzę używać przyssawki do szyb. Wystarczy przczepić ją nad przyciskiem HOME i pociągnąć unosząc dolną część szybki (uważając abu nie wyrwać kabelków!). Nie zostają po tym żadne ślady i nie ma ryzyka uszkodzenia czegokolwiek. Spróbuj sam wymienić. Poszukaj dobrego filmiku na YT, a jak nie to możesz dać go komuś kto się na tym zna i nie boi się grzebać w takim cacku :D
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez broks N, 29 lis 2009, 00:57:31

Dzięki za otuchę bo jestem wkurzony :( mądry Polak po szkodzie,jak to się mówi.Już chciałem go wywalić do Odry,ale teraz po podpowiedzi powalczę jeszcze.
broks

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.0.1

Postprzez olek1220 N, 6 gru 2009, 23:42:20

Witam wszystkich, nie zaglądałem długo na forum ponieważ jestem bez ipka, i myslalem ze i tak nikt nie odpisze. A więc sprawa wyglada tak, popsuty jest na pewno, podczas wciskania go z 5 razy wkoncu się wygięło. I już nie mogłem z tym nic zrobić poneiważ jest to mikroskopijnie małe. Teraz leży obok mnie iphone z peknietą szybką i wyswietlaczem, pociesza mnie ze jak przerzucam pstryczek od wyciszenia, to czuje wibracje, dodaje mi to takiej otuchy że żyje:). A co do wymiany, czy ktoś z Was to robi, w sensie szybka i wyświetlacz? Ile by to kosztowało, jezeli usunał bym ja szybke, i wysłał gotowy telefon z czysciutką ramką tylko wkleić szybke i skręcić? Ja już się nie podejmę tego po raz drugi. Jeżeli ktoś z Was byłby w stanie mi to zrobić po w miare małej cenie to się skusze, bo nie mam pieniędzy a teraz korzystam z sony ericssona j220i który mi sie cały czas wyłącza...

Jeżeli ktoś się zajmuję naprawami to prosiłbym o propozycje na pw, albo numer telefonu lub gg, to się dogadamy.
olek1220

iOS: 5.1.1

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do iPhone, iPod