Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

OSX 10.10.2 drżenie kursora i kiepskie przekazywanie ruchu

Wszelkie inne dyskusje związane z Mac OS

Postprzez FiTzu Śr, 8 kwi 2015, 16:09:09

Hej,

Pojawił się u mnie dziwny problem, pomimo że nie jest zbyt upierdliwy to jednak występuje. Dotyczy Trackpada i jego niezbyt poprawnej pracy.

Po aktualizacji softu na MBP 15" (mid 2010) do najnowszej wersji Yosemite 10.10.2 zauważyłem, że:
1. Kursor myszy niekiedy jakby drgał przy dotknieciu trackpada palcem, tak jakby nie widział tego że palec cały czas jest na trackpadzie.
2. Przy użyciu gestów dla dwóch palców (np. przewijanie strony w edytorze tekstu czy przeglądarce) niekiedy mam wrażenie jakby tracił "czucie" jednego z palców i podczas przewijania w efekcie na początku przewija, a potem już porusza się sam kursor, tak jakbym trzymał tylko jeden palec na trackpadzie.

No i problem nie występuje pemanentnie, tylko raz na jakiś czas a na wczesniejszym Mavericksie nie występował.

Co ciekawe, kolega na MBP 13" (early 2014) na najnowszym Yosemite też ma ten sam problem, co jakby wykluczało usterkę u mnie np. z powodu wieku sprzętu, czy usterki kopii zapasowej, bo on konfigurował komputer od zera...

Reset PRAM i SMC nic nie dał.

Ktoś wie jak temu zaradzić?
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez iNarek Śr, 8 kwi 2015, 17:49:28

Nie jesteś sam ;) Ja mam identyczny problem również na MBP 15" (mid 2012). U mnie dotyczy jednego palca. Często gładzik zachowuje się jakby nagle przestawił się na najmniejszą czułość. Co ciekawe na Magic Trackpad mam to samo. Tak jak piszesz nie dzieje się to ciągle. Skoro przejawia się to w kilku różnych urządzeniach, to ewidentnie jest to wina systemu.. Chociaż robiłem stosunkowo niedawno czystą instalację..
Ostatnio edytowano Śr, 8 kwi 2015, 17:54:54 przez iNarek, łącznie edytowano 1 raz
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez FiTzu Śr, 8 kwi 2015, 20:03:57

iNarek, właśnie znalazłem gdzieś że na Magic Trackpad zdarza się to samo, ale niestety wszystkie odpowiedzi dawały jedynie tymczasowe rozwiązania...

Dzisiaj aktualizacja OSX 10.10.3, więc może to już naprawione o ile problem był znany...
Zainstaluję jak mi się pobierze, to dam znać...

Chociaż w opisie, ani słowa na ten temat - https://support.apple.com/pl-pl/HT204490
FiTzu

Postprzez Android13 Cz, 9 kwi 2015, 09:01:38

Sam nic nie zrobisz, musisz zgłosić się do serwisu.
Android13

Mój: brak
iOS: 4.0

Postprzez FiTzu Cz, 9 kwi 2015, 09:14:04

Android13, mój MBP jest z 2010 r. więc nie mam co liczyć na bezkosztową naprawę... stąd też szukam innego rozwiazania...
FiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Dyskusja ogólna (Mac OS)