Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Odzyskiwanie danych z iPhone/iPod Touch.

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez MajsterSztyk Pt, 10 gru 2010, 17:08:29

Ja niestety mam problem już na samym początku. Korzystam z nortona i jak tylko próbuję wypakować paczkę to norton odrazu usuwa mi nc.exe. Da się jakoś odpalić przywracania kopii bez tego pliczku? Np jakąś komendą czy czymkolwiek? Niestety nawet gdy dodaję do listy zaufanych nc.exe norton i tak świruje i mi go usuwa. Dzięki za odpowiedzi.
MajsterSztyk

Mój: iPhone 4
iOS: 5.1.1
Jailbreak: Tak

Postprzez pawelmg Pt, 22 kwi 2011, 22:05:34

Hej Hej

Przeszedlem przez caly tutorial. Niestety efekt jest taki ze
- nie odzyskalem zaginionych fotek
- odzyskalem zdjecia ktore nie byly skasowane
- dostalem cala mase plikow tiff po 200MB za ktorymi nic sie nie kryje

Pytania
- czy sa inne narzedzia poza scalpelem ktore moga przeskanowac skopiowany rdsisk0s2?
- czy pliki tiff 200MB sa to pliki jakimi apple nadpisal zawartosc telefonu po zerowaniu w celu nadpisania danych?

help

PS
Telefon na ktorym zrobilem tutorial to
Iphone 3G z 4.0.1 ktory zostal zresetowany (omylkowo) do ustawien fabrycznych nastepnie podlaczony do itunsa w celu aktywacji. By przejsc przez caly proces konieczne bylo jego zjeiblerkowanie
pawelmg

Mój: iPhone 3G
iOS: os4
Jailbreak: Nie

Postprzez napek78 N, 26 cze 2011, 01:03:58

pawelmg napisał(a):Hej Hej

Przeszedlem przez caly tutorial. Niestety efekt jest taki ze
- nie odzyskalem zaginionych fotek
- odzyskalem zdjecia ktore nie byly skasowane
- dostalem cala mase plikow tiff po 200MB za ktorymi nic sie nie kryje

Pytania
- czy sa inne narzedzia poza scalpelem ktore moga przeskanowac skopiowany rdsisk0s2?
- czy pliki tiff 200MB sa to pliki jakimi apple nadpisal zawartosc telefonu po zerowaniu w celu nadpisania danych?

help

PS
Telefon na ktorym zrobilem tutorial to
Iphone 3G z 4.0.1 ktory zostal zresetowany (omylkowo) do ustawien fabrycznych nastepnie podlaczony do itunsa w celu aktywacji. By przejsc przez caly proces konieczne bylo jego zjeiblerkowanie

z moich testów wynika ze obraz zawarty w rdisk jest zakodowany :( na forach wyczytałem ze ma to miejsce od softu 4.x
programem HFSExplorer widzi ładnie pliki ale skopiowanie istniejącego pliku nic nie daje bo jest on zakodowany :(
tu jest odpowiedz dlaczego tiffy maja po 200mb i nic nie zawierają.
Czy ktoś znalazł może sposób na :
- odkodowanie obrazu rdisk0s2
- możliwość ściągnięcia nie rdisk0s2 tylko disk0s2s1 bo ten jest zamontowany i prawdopodobnie jest odkodowany ale niestety nie da sie go ściągnąć bo wywala ze jest zajęty a funkcja umount nie działa jak chce odmontować /private/var/
- gdzie można odszukać potencjalny klucz którym jest zakodowany obraz rdisk0s2

niestety ściągniecie programów typu undelete itp. nic nie daje bo programy wymagają odmontowania device na którym chcemy popracować, a tego nie udało mi sie zrobić.

# df
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/disk0s1 1048576 732704 305392 71% /
devfs 34 34 0 100% /dev
/dev/disk0s2s1 14677320 3287336 11389984 23% /private/var

# umount /private/var/
umount: /private/var: not a directory or special device

# dd if=/dev/disk0s2s1 bs=4096KB | nc 192.168.1.3 7000
dd: opening `/dev/disk0s2s1': Resource busy

pozdrawiam.
napek78

iOS: 4.1

Postprzez shannyn Cz, 14 lip 2011, 19:57:35

Witam, mam problem z punktem 3., a mianowicie:
Zamiast X.X.X.X wpisujemy IP komputera na którym nasłc****.

O który adres IP komputera chodzi? O iPv4 wewnętrzny, iP zewnętrzne podawane przez testery szybkości łącza, iP połączenia WiFi?.... Próbowałam wszystkich opcji, ale po wstukaniu dwóch ostatnich pojawia się tekst "Invalid argument", a po wpisaniu pierwszego nie dzieje się dosłownie nic. Co to oznacza?
shannyn

iOS: 4.3.3

Postprzez bonzo2012 Wt, 6 mar 2012, 09:22:50

chciałem odzyskać wykasowane SMSy z iphone 4, szukam jakiegoś oprogramowania... czy ktoś może pomóc? na internecie znalazłem
[odzyskiwaniedanychiphone.pl][/odzyskiwaniedanychiphone.pl]
w sumie to drogo nie jest, ale jakby się dało za darmo i samemu to i lepiej...
bonzo2012

iOS: 5.01

Postprzez majkel70 Wt, 4 wrz 2012, 10:44:26

mam dokładnie ten sam problem co bonzo2012- swoją drogą udało ci się to odzyskać?
Albo ktoś wie jak to zrobić?
majkel70

iOS: 4.2.1

Postprzez smutty Pt, 30 sie 2013, 18:34:14

Ok, zlece ( oczywiście nic za darmo ) odzyskanie danych z mojego Iphone 4 ( GSM) IOS 5.1.1, ja się w tym nie łapię, przykro ale poddałem się na etapie JB, dzięki za pomoc

-- [Dodano] --

zibi nie moge PW i moze to głupio zabrzmi ale nie mam gg, gg zainstaluje, odwowiedź: Opole, jeśli cokolwiek odzyskam, np kontakty to juz bedzie ok, o zdjeciach juz nawet nie mysle, telefon raz podlaczony do kompa rok temu, nie pytaj dlaczego nigdy wiecej, wykonal wtedy kopie bezpieczeństwa, dwa dni temu dzieciak sie nim bawil i kopie przywrocił, czyli jest głucho i wiatr w nim hula, jest jakas szansa?
smutty

iOS: 5.1.1

Postprzez Zbysz Pt, 28 sie 2015, 00:26:48

Ja ze swojej strony zaproponuję inny, darmowy program: http://www.apowersoft.pl/odzyskiwanie-danych-z-iphone

Znalazłem go parę tygodni temu na googlu i mnie pomógł. Nie jest zły.

Powodzenia
Zbysz

Mój: iPhone 5
iOS: 4.2.1

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)