Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Odblokowanie, aktywacja i Jailbreak - QuickPWN [2.x.x]

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez iAdmin Pn, 22 wrz 2008, 16:08:53

Poniższa instrukcja pozwoli na odblokowanie, aktywacje i Jailbreak w iPhone 2G, aktywacje i Jailbreak w iPhone 3G z firmware 2.2.1 a także 2.2, 2.1 i niższym 2.0.2, 2.0.1

Info: za pomocą QuickPWN robimy Jailbreak oprogramowania takiego jakie mamy aktualnie w iPhonie.
QuickPWN NIE służy do aktualizacji firmware'u, jeśli chcesz je zaktualizować musisz zrobić to tylko i wyłącznie przez iTunes.

UWAGA: wszelkie poniższe czynności wykonujesz na własne ryzyko.

W przypadku iPhone 3G jeśli zaktualizujesz firmware do wersji 2.2.1, aby zdjąć simlocka konieczna będzie instalacja odpowiedniej aplikacji z Cydii, która zrobi tzw. downgrade modemu - możliwe jest to jednak tylko w niektórych iPhone'ach 3G. Generalnie aby uniknąć problemów osoby, które chcą obejść simlocka lepiej niech pozostana przy firmware 2.2.
Jeśli masz iPhone'a z Ery, wtedy simlocka możesz ściągnąć przez iTunes.
Jeśli nie zależy Ci na zdjęciu simlocka możesz aktualizować firmware.

Przed użyciem QuickPWN 2.2 warto też zapoznać się z instrukcjami twórców tego programu:
Kod: Zaznacz cały
http://blog.iphone-dev.org/

Co potrzebne:
1. QUICK PWN 2.2.5-2
i bilioteki Microsoft .NET Framework 3.5 potrzebne do prawidłowego działania QuickPWN
2. iTunes 8
3. Odpowiedni firmware - ściągnij takie jak masz w iPhone
4. Bootloadery 3.9 i 4.6 (w przypadku iPhone'a 2G) - pliki bootloaderów najlepiej rozpakować do katalogu, w którym znajduje się QuickPWN

Krok po kroku:
1. Podłączamy iPhone'a do komputera i uruchamiamy QuickPWN
Obrazek

2. QuickPWN w następnym kroku spróbuje znaleźć odpowiedni firmware do iPhone'a, jeśli nie bedzie go w katalogu programu wciśnij "Browse" i wybierz odpowiedni firmware do swojego iPhone'a
Obrazek

Obrazek

3. W kolejnym kroku mamy kilka opcji do wyboru:
- Add Cydia : instalacja Cydii - ZAZNACZAMY jeśli chcemy mieć Cydie
- Add Installer : Installer - ZAZNACZAMY jeśli chcemy mieć Installera
- Replace boot logos : zamieni logo Apple na ananasa
- Unlock phone : zdjęcie simlocka (ta opcja dostępna i widoczna tylko dla iPhone'a 2G, w iPhone 3G nie jest możliwe ściągnięcie simlocka tym programem).
Obrazek

4. W kolejnym kroku "dogrywamy" pliki bootloaderów, wskazujemy miejsce do odpowiedniego pliku (bootloadery 3.9 i 4.6). Tego kroku nie będzie w przypadku niezaznaczenia opcji "Unlock iPhone", czyli w przypadku iPhone'a 3G.
Obrazek

5.
W następnym kroku upewniamy się, że iPhone jest podłączony i naciskamy "strzałke w prawo".
Obrazek

6. iPhone wyłączy się i po włączeniu przejdzie w tryb recovery, dalej robimy to co będzie podpowiadał QuickPWN czyli w odpowiednim momencie przytrzymujemy klawisz HOME, następnie HOME+POWER i na końcu puszczamy POWER cały czas trzymając HOME.
Obrazek

7. Po prawidłowej kombinacji przycisków iPhone powinien wejść w tryb DFU, na ekranie początkowo nie powinno być nic a po chwili powinno pojawić się małe kręcące się kółko (takie jak np przy ikonce WiFi w czasie aktywnego połączenia). W programie QuickPWN pojawi się komunikat "Wait while your devices is prepared for Jailbreaking"
Obrazek

Obrazek

8. Po krótkiej chwili na ekranie iPhone'a pojawi się między innymi ananas, a pod nim będzie tekst mówiący o aktualnie wykonywanych procesach na iPhonie.
Przez niedługą chwilę na iPhone'a będą wgrywane pliki potrzebne do zrobienia Jailbreak'a (między innymi Cydia, Installer jeśli je zaznaczyliśmy). W momencie gdy wszystko już zostanie wgrane na iPhone'a w QuickPWN ukaże się komunikat o sukcesie:
Obrazek

Na iPhonie zacznie się natomiast proces Jailbreakingu i czekamy cierpliwie do końca tego procesu aż iPhone się zrestartuje.

9. Jeśli mamy iPhone'a 2G i zaznaczyliśmy opcję Unlock to po restarcie uruchomi się program BootNeuer, cierpliwie czekamy aż skończy odblokowywać telefon. iPhone po zakończeniu działania BootNeuera zrestartuje się raz jeszcze.

10. KONIEC :)

PS. Jeśli QuickPWN 2.2.1 sprawiałby jakieś problemy to można skorzystać tez z wersji sprawdzonej 2.2
1. QuickPWN 2.2, ale za jej pomocą nie da się zrobić Jailbreaka w najnowszej wersji firmware 2.2.1
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez Piotre.k Pn, 22 wrz 2008, 16:15:49

takie moze głupie pytanie ale :P

jak mam aktywowanego IP to robie tak samo czy nie ? :)
najpierw iPhone 3g
później iPhone 4
następnie iPhone 5
teraz iPhone 6
Piotre.k

Mój: iPhone 6
iOS: 8.1
Jailbreak: Nie

Postprzez cuppertino Pn, 22 wrz 2008, 16:30:16

Piotre.k napisał(a):takie moze głupie pytanie ale :P

jak mam aktywowanego IP to robie tak samo czy nie ? :)

to zaznacz tylko Add Cydia i Add Installer, reszta tak samo
cuppertino

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.1
Jailbreak: Nie

Postprzez Fresh23 Wt, 23 wrz 2008, 23:37:32

Zrobiłem to według powyższejinstrukcji tylko nie wiedziałem jak "dograć" bootloader files. Czy ma to jakieś nie pożądane konsekwencje??? A! i jeszcze jedno. mi od razu po zakończeniu procesu w QuickPWN2.1 na ekranie iphona3g pojawiła sie ikona cydii i installera. a czytałem że trzeba jakieś pliki zamieniać i coś usuwać.. Proszę o komentarz.Bo nie wiem czy mam jeszcze coś w takim razie robić czy nie.
Fresh23

Mój: iPhone 4
iOS: 4.1

Postprzez piotr1957 Śr, 24 wrz 2008, 00:20:15

podczas tego procesu iphon zablokował się mam tylko ciemny ekran lekko podświetlony i na nic nie reaguje pomocy co robić po ok 10 minutach kręci się kółko następnie dwa razy wibruje i robi się jasny biały ekran
i ta wszystko na co go stać czy to już koniec zabawy z iphonem czy jest na to jakieś lekarstwo
Ostatnio edytowano Śr, 24 wrz 2008, 03:55:30 przez piotr1957, łącznie edytowano 1 raz
piotr1957

Mój: iPhone
iOS: 2.0

Postprzez Cosmo Śr, 24 wrz 2008, 02:08:27

Zrobiłem wszystko wedle instrukcji - po kombinacji klawiszy pojawiło mi się małe kręcące się kółeczko na ekranie i ananas. Wyświetlał tak przez 1-2 minuty, po czym ananas zniknął i zostało samo kółeczko przez kolejną 1-2 minut. Później Iphone włączył się ponownie, poprosił mnie o pin i tyle. Nie mogę znaleźć nigdzie ani ikonki Installera ani Cydii? Po czym mogę poznać czy jailbreak został przeprowadzony pomyślnie? No i gdzie są te ikonki?
Cosmo

Postprzez ChiQ Śr, 24 wrz 2008, 22:39:16

Mam pytanie takie jak mój poprzdenik nie ma ikonek instalera i cydi i nie bylo kroku 5 dogrania Tych bootloader files ? I co z Tym zrobić ?
ChiQ

Postprzez lfanek Cz, 25 wrz 2008, 12:26:59

Dopiero zaczynam przygodę z iphonem. Mam 3g z ery. Ten post pisze z niego. Mam kilka pytań:
1. Jak taka modyfikacja ma sie do gwarancji
2. Czy po wgraniu będę miał odblokowane appstore bez rejestracji
3. Da sie jakos prócz appstore pobrać jakieś aplikacje z netu prosto na iphona?
4. Czy po zmianie wg tego opisu będę miał pl menu?
lfanek

Postprzez iAdmin Cz, 25 wrz 2008, 18:52:21

lfanek napisał(a):Dopiero zaczynam przygodę z iphonem. Mam 3g z ery. Ten post pisze z niego. Mam kilka pytań:
1. Jak taka modyfikacja ma sie do gwarancji
2. Czy po wgraniu będę miał odblokowane appstore bez rejestracji
3. Da sie jakos prócz appstore pobrać jakieś aplikacje z netu prosto na iphona?
4. Czy po zmianie wg tego opisu będę miał pl menu?

1. Gwarancje tracisz, ale możesz ją odzyskać jeśli przywrócisz firmware do fabrycznego stanu za pomocą iTunes
2. Nie, do AppStore potrzebne jest konto w itunes Store, które czy z JB czy bez trzeba posiadać
3. Zrobisz JB, bedziesz miał Cydie i Installera i za ich pomocą możesz instalować inne aplikacje jeszcze, których nie ma w AppStore
4. JP nie zmienia języka, polski jak był tak będzie.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez Gresus Pt, 26 wrz 2008, 16:39:20

myIphone mam pytanko bo jak robiłem JB to nie było punktu z bootloader ale cydia i instaler smigały tylko po czasie IP wyzionol ducha naszczescie wgranie na nowo orginalnego oprogramowania pomogło czy mogło to być spowodowane tym ze nie dogrywałem tych bootloaderów ???
Gresus

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)