Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Odbezpieczanie firmware 2.x.x, iPhone 2G/3G - WinPWN

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez iAdmin Pt, 5 wrz 2008, 19:48:05

Poniższa instrukcja pozwoli wgrać do Waszego iPhone'a firmware 2.0,2.0.1 lub 2.0.2, które odrazu będzie odblokowane i gotowe do działania z każdą siecią.

UWAGA: wszystko wykonujesz na własne ryzyko, program winPWN jest sprawny jednak ciągle jest w fazie beta.

Tym sposobem można odblokować i zdjąc simlocka z iPhone pierwszej generacji, w iPhone 3G uda się tylko jailbreak - zdjęcie simlocka programowo z iPhone 3G jest obecnie jeszcze niemożliwe.

Co potrzebne:
1. WinPWN 2.5
2. Odpowiedni Firmware - wybierz właściwy 2.0, 2.0.1 lub 2.0.2 dla swojego iPhone (2G lub 3G)
3. iTunes 7.7
4. Bootloadery 3.9 i 4.6

- Instalujemy iTunes
Podłączamy iPhone'a do komputera, normalnie włączony.
WinPWN:
- włączamy WinPWN, domyślnie włączony jest tryb EXPERT:OFF, zmieniamy na ON
- wybieramy właściwe urządzenie (iPhone, iPod Touch lub iPhone 3G)
- wybieramy właściwe firmware, które chcemy odblokować

W kolejnych okienkach pojawiać się będą:
"Do you want to unlock the iPhone?" - w przypadku iPhone 2G klikamy TAK czyli zielony kciuk, w przypadku iPhone 3G klikamy NIE czyli czerwony kciuk, ponieważ nie da się jeszcze programowo odblokować iPhone'a 3G

"Do you want to delete BootNeuer?" - klikamy TAK (w przypadku iPhone 3G nie będzie tej opcji ponieważ w poprzednim pytaniu kliknęliśmy na NIE

"Do you want to activate the iPhone?" - klikamy TAK (chyba, że mamy kartę SIM z którą kupiony był iPhone wtedy aktywować będziemy mogli iPhone'a normalnie przez iTunes)

"Do you want to install YouTube activation?" - klikamy na TAK (jeśli mamy kartę SIM oryginalną z zestawu to tak jak powyżej, klikamy na NIE i aktywujemy przez iTunes)

"Do you want to install Cydia?" - klikamy TAK

"Do you want to install Installer 4?" - klikamy TAK

"Do you want to resize the root partition?" - klikamy na NIE, chyba, że ktoś chce zmienić rozmiar partycji systemowej na większą niż domyślne 500MB, ale jest to zbędne

"Do you want to wipe data (restore will take longer)?" - klikamy NIE

"Do you want to use custom boot/restore logos?" - klikamy na NIE, chyba, że ktoś chce mieć własne logo

Po przejściu przez serię pytań WinPWN wyświetli okno informujące, że nie może znależć pliku .IPSW, klikamy na zielonego kciuka czyli na TAK i wybieramy odpowiedni firmware z dysku, ściągnięty wcześniej.

W dwóch kolejnych okienkach WinPWN poinformuje o braku plików bootloaderów, wybieramy za każdym razem TAK i wskazujemy miejsce do odpowiedniego pliku (bootloadery 3.9 i 4.6).
Tego kroku nie będzie w przypadku iPhone'a 3G

Wybieramy miejsce, gdzie stworzony obraz firmware ma zostać zapisany i po potwierdzeniu WinPWN zaczyna tworzyć nowy plik .IPSW.

Wyłączonego iPhone'a podłaczamy do komputera i postępujemy zgodnie ze wskazówkami dawanymi przez WinPWN (wprowadzenie iPhone'a w tryb DFU).

Włączamy iTunes, które wykryje, że iPhone jest w trybie DFU. Przytrzymując klawisz Shift klikamy na "Odtwórz" i wybieramy ten plik .IPSW stworzony przez program WinPWN.

jak wprowadzić iPhone'a w tryb DFU?:
1. Wyłącz iPhone'a.
2. Wciśnij razem przyciski Home+Power przez równe 10 sekund, po równo 10 sekundach puść Power cały czas trzymając Home.
3. Trzymając cały czas przycisk Home czekaj aż iTunes wykryje iPhone'a w trybie DFU (Windows również wykryje tryb DFU )
4. Gotowe

Gdyby mimo tego iTunes podczas wgrywania zmodyfikowanego firmware wyrzucał błędy można spróbować jeszcze tak (informacja dzięki MasterJapko):
początek wprowadzania w DFU taki sam, ale przycisku HOME nie puszczamy aż do momentu jak po naciśnięciu "Odtwórz" w itunes na ekranie iPhone'a nie pojawi się ładujące się kółko oznajmiające wgrywanie firmware.

UWAGA: w trybie DFU na ekranie iPhone'a nie ma nic, jeśli masz ikonke iTunes i kabelek to znaczy, że iPhone jest w trybie recovery a nie DFU. Wyłącz go i spróbuj ponownie.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iphonowiec N, 7 wrz 2008, 22:11:23

witam, zrobiłem wszystko wg instrukcji ale gdy trzeba wcisnąć shift w itunes i załadować ten plik stworzony przez winpwn to nie czyta go wogóle. Co mam zrobić?? proszę o pomoc
iphonowiec

Postprzez iAdmin N, 7 wrz 2008, 23:06:17

a zapisałeś plik jako firmware z rozszerzeniem .ipsw?
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez iphonowiec Pn, 8 wrz 2008, 09:53:44

Tak zapisałem jako .ipsw tuż obok ściągniętego z tej str firmware
iphonowiec

Postprzez w1zard Pn, 8 wrz 2008, 11:10:42

Dzięki. Wszystko działa i git majonez. ;)
Obrazek
w1zard

Postprzez vici Wt, 9 wrz 2008, 19:04:20

Witam i mam problem z win pwn otoz wszystko jest ok tylko gdy na koncu cos zaczyna niby pobierac to wyskakuje pozniej problem ze nie moze wgrac dlaczego?
vici

Postprzez blekitny4 Śr, 17 wrz 2008, 14:20:39

podczas przeróbki softu wychodzi mi w kompie ze mam malo miejsca na dysku c i z kazda próba jest coraz mniej pomimo ze program sie w połowie wyłacza i przypuszczam ze soft podczas robienia w w/w programie sie gdzies tymczasowo zapisuje i niewiem gdzie on jest zeby go usunac wie ktos moze gdzie szukac tego w systemie??
blekitny4

Postprzez kuba87 Wt, 30 wrz 2008, 14:23:40

Witam
czy tym sposobem u samej gory 3 strony mozna odblokowac iphona starszego(2g) ktory został przez pomyłke zaktualizowany 2.1 w itunsie. Bo dopiero co kupilem telefon i nie wiedzialem o takich problemach. Moge wykonywac tylko polaczenia alarmowe, a w itunsie po podpieciu pisze aby wlozyc prawidlową karte sim.
telefon jest z ameryki kupiony na AT&T, poprzedni wlaszyciel mial karte orange ja teraz tez.
No i glupia sprawa bo sie nieznam i niewiem co robic.
kuba87

Postprzez iAdmin Wt, 30 wrz 2008, 17:27:27

Jak masz 2.1 na iPhone 2G to zrób tak: viewtopic.php?f=19&t=1142
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez Ejdzi Wt, 28 paź 2008, 15:43:13

Prosze o porade jak wrocic z 2.1 do 2.0.2. Mam juz itunes 7.7 zainstalowany.
Bez tego nigdy nie zlamie simlocka
Ejdzi

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)