Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

obsługa Cydera - ręczna instalacja Cydii

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez Andrew111 Śr, 21 paź 2009, 16:23:32

Witam, nie znalazłem nigdzie takiego tutortialu więc zamieszczam go tutaj, po rozwiązaniu mojego problemu...

Cyder-0.077-en

Zastosowanie :
- instalacja aplikacji z Cydii bez jej włączania
- instalacja Cydii
- instalacja packages
- dodawanie sources
- naprawa Cydii

i wiele innych rzeczy , o których zapomniałem lub nie pamiętałem pisząc ten post :)

1. Ściągamy angielską wersje Cydera (standardowa to rosyjka)
http://www.mediafire.com/download.php?mxxuyynliia
2. Po Zainstalowaniu odpalamy program :
Zakładka nr. 1 - dodawanie i odświeżanie sources
Zakładka nr. 2 - zawartość Cydii, czyli wszelkiego rodzaju apps/packages/games/themes itp.
Zakładka nr. 3 - Synchro
Zakładka nr. 4 - ustawienia

3. Problem Cydii (brak ikony, wieszanie się, powrót do SB, uszkodzone packages)

Rozwiązanie:

Sposób nr. 1.Jeśli masz sprawne packages to wejdź w terminal , zaloguj się do admina wpisz "apt-get remove cydia" następnie zgódz się potwierdzajac "Yes do as i say!". Następnie komenda "apt-get install cydia" zainstaluje cydię od nowa, co powinno pomóc. (brak pewności co do zachowania wartości aplikacji z cydii po reinstallu - proponuje poszukać topicu o przenoszeniu/backup cydii)

Sposób nr. 2. Jeśli uważasz, że twoje packages nie są sprawne, albo nie masz pewności to rozwiązanie dla Ciebie. Wejdź w Cyderze w zakładkę nr. 2, z listy wybierz "Packages" i sprawdź których nie masz, jeśli nie masz pewności zaznacz wszystkie i je pobierz na dysk. W zakładce nr. 3 powinny ukazać się wybrane przez Ciebie frazy. Przenieś je do folderu AutoInstall i naciśnij ikonę przeniesienia z komputera do telefonu (Jeśli masz z tym problem, albo nie masz tego folderu w skutek usunięcia Cydii - IphoneBrowser/DiskAid albo jakikolwiek inny program do przeglądania plików systemowych Iphona. Utwórz w "private/var/root/media" folder "Cydia" a w nim "AutoInstall".) Jeśli nadal problem nie jest rozwiązany znajdź "Cydia Installer 1.0.3044-65" (numer może się zmienić po wydaniu update oprogramowania/programu) postępuj tak samo jak w przypadku packages. WAŻNE! po wykonaniu czynności należy zrobić Reboot , odczekać 1-2minuty a następnie respring. Wtedy możemy sprawdzać czy wszystko jest w porządku.

Sposób nr. 3.Istnieje także możliwośc ręcznej instalacji packages lub samej aplikacji z cydii. Należy postępować tak samo jak w przypadku poprzedniego punktu z ta różnicą, że wrzucamy frazy do "Cydia cache" zamiast do "AutoInstall". Teorytycznie takie zachowanie wymaga instalacji poprzez Cydię :), aczkolwiek można to inaczej rozwiązać.Terminal -> "apt-get -f install" - ściągną się i zainstalują nasze frazy.

4.link do zagranicznego forum o podobnym problemie:
http://macthemes2.net/forum/viewtopic.p ... 797989&p=1

Mam nadzieję, że pomogłem. Sam tak rozwiązałem mój problem. To nieprawda, że jest potrzebny restore w tego typu problemach - wystarczy poszukać na innych zagranicznych forach albo poprostu samemu kombinować. Jeśli macie jakieś pytania - pisać. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki fitZu za pomoc przy rozwiązywaniu mojego problemu :)

Powyższy poradnik jest przeznaczony dla użytkowników, którzy zdają sobie sprawę z tego, że nie biorę odpowiedzialności za czynności jakie wykonacie ani stanu telefonu. Robicie to na własną odpowiedzialność, sam nie jestem pewien całkowicie odnośnie niektórych poradników, więc proszę o wyrozumiałość i pisanie rzeczy który wymagają poprawy, jesteśmy tylko ludźmi.
Andrew111

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iAdmin Śr, 21 paź 2009, 20:47:14

Jest już kompletna instrukcja obsługi Cydera:
kompletna-instrukcja-obslugi-cyder-a-t4689.html

ale ta niech będzie osobna, jeśli ktoś "uwali" Cydię to będzie wiedział dokładnie co zrobić.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez warunek88 Wt, 5 sty 2010, 20:17:16

Witam. własnie tego szukałem cydia od samego początku działała jak chciała:/ teraz nawet jej nie muszę właczać :)
Dziękuję, Pozdrawiam i polecam ten programik:)
Jeśli czegoś nie ma w necie to znaczy, że nie ma tego w ogóle :)!
http://myiphone.com.pl/ - i like it!
warunek88

Mój: iPhone 4
iOS: 6.1.3
Jailbreak: Nie

Postprzez Wombat Śr, 20 sty 2010, 20:56:41

a czy działa ten Cyder na 3.1.2 ?????? bo fajny programik :)
Wombat

Mój: iPhone 3GS
iOS: 3.1.2

Postprzez Morte_666 N, 24 sty 2010, 20:44:52

WITAM, ZROBIŁEM JAILBREAK do softu 3.1.2 i cydia mi się nigdzie nie chce łączyć, takie informacje mi przekazuje, proszę o pomoc, co jest nie tak :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dziennikarz iMagazine
Morte_666

Mój: iPhone 6 Plus
iOS: 8.3
Game Center: Morte_666

Postprzez PatrykS Wt, 31 maja 2011, 16:13:57

Morte_666 napisał(a):WITAM, ZROBIŁEM JAILBREAK do softu 3.1.2 i cydia mi się nigdzie nie chce łączyć, takie informacje mi przekazuje, proszę o pomoc, co jest nie tak :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam to samo. Proszę o pomoc!
PatrykS

Mój: iPhone 3G
iOS: .

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)