Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

New Trent Arcadia NT38 Airbender ClamShell Keyboard

Testy i recenzje akcesoriów, gadżetów do iPhone'a i innych urządzeń Apple

Postprzez Lita Śr, 27 mar 2013, 22:40:14

New Trent Arcadia NT38 (B; B/W) Airbender ClamShell Keyboard Case

Obrazek

New Trent Arcadia Airbender keyboard case to najnowsze dziecko firmy New Trent z rodziny klawiatur bezprzewodowych do urzadzeń mobilnych. Przeznaczona jest dla iPad2/New iPad/iPad 4tej generacji.

Od jakiegos juz czasu myślałam nad zakupem klawiatury do mojego iPada. O ile zawsze uważałam klawiaturę iPada za bardzo wygodną, o tyle gdy czas pisania na niej sięga kilkunastu godzin, człowiek zaczyna mysleć nad fizyczną klawiaturą.

W kręgu moich zainteresowań były klawiatury firmy Logitech ale również na inne, w miarę ciekawe, patrzyłam łaskawym wzrokiem.
Koniec końców wybór padł na ciekawą, moim zdaniem, klawiaturę nie znanej dla mnie firmy New Trent. Powodem była mobilność klawiatury, ciekawe rozwiązania mocowania iPada a także jego ustawień, ilość możliwości jakie daje ta klawiatura.

Obrazek

Dzisiaj wreszcie mogłam odebrać mój zakup – wybrałam dla siebie wersję biało-czarną, ale ta sama klawiatura występuje również w kolorze czarnym.

Obrazek

Obrazek

Parę słów na temat opakowania – nasza paczka od razu robi dobre, pierwsze wrażenie. Solidne i estetyczne pudełko, wyglądem przypominające opakowania applowskie. To bardzo przyjemne otrzymać coś porządnie i elegancko zapakowanego.

W środku sama klawiatura, instrukcja, gwarancja I kabelek USB do ładowania.

Obrazek

Po wyjęciu wszystkiego możemy pozwolić sobie na pierwsze odczucia:

oczywiście pierwsze co da się zauważyć to wykonanie - cały case jest wykonany z porządnego plastiku, który jednak w dodyku nie do końca przypomina plastik. Wykończenie jest matowe, także nie ma wrażenia plastikowej tandety (a tego się bardzo obawiałam).
Wszystkie wycięcia są ładnie dopasowane, dobrze wykończone, bez żadnych “zadziorów”.

druga rzecz to łatwość montowania i podłączania - iPada umieszcza się w nim bardzo prosto I bez kłopotów. Same plecki są stosunkowo cienkie, ładnie przylegają i nie pogrubiają iPada za bardzo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

iPada z klawiaturą możemy używać w przeróżnej konfiguracji. Cały case może dzielić dowolnie w zalezności o potrzeby chwili – możemy z nigo korzystać jak z netbooka, możemy oddzielić klawiaturę od standu i stworzyć sobnie “mini iMaca” ;) albo całkowicie odłączyć iPada i wykorzystać część jako plecki ochronne naszego urzadzenia.

Obrazek

To co bardzo podoba mi się w tej klawiaturze to to że mamy mozliwośc ustawienia naszego iPada zarówno pionowo jak i poziomo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a także możliwość ustawiania go pod różnymi kątami odchylenia. To jest naprawdę bardzo istotone ze względu na to że pozwala na zdecydowanie większa elastyczność w używaniu całości.

Sama klawiatura jest wygodna, łatwo przyzwyczaić się do pisania na niej, mimo że przyciski są dośc blisko siebie osadzone. Jednakże ich wielkość niewiele rózni sie od standardowych na moim MBP, przynajmniej jesli chodzi o szerokość. Przyciski ładnie odbijają w czasie pisania, mały problem mam tylko ze spacją, która nie zawsze reaguje, ale możliwe że to jest kwestia, że ja dość niechlujnie bądź za szybko ją naciskam (zdarza mi się, że na MBP też spacja nie do końca mi reaguje) ;)

Łączenie BT z iPadem przebiega zupełnie bezproblemowo, niedogodnością jednak jest że urządzenia, już w późniejszym użytkowaniu, nie łączą się ze sobą automatycznie. Czyli po każdym rozłączeniu trzeba wejśc w ustawienia BT na iPadzie i połaczyć urzadzenia. Jednakże połączenie obu jest stabilne i póki co nie onotowałam samoczynnych rozłączeń.

Całość wygląda elegancko i solidnie, klawiatura z obudową jest nie tylko funkcjonalna ale także doskonale chroni naszego iPada. Producent na brzegach zainstalował gumowe odbojniki, które chronią ekran urzadzenia, taka by przy zamykaniu nie uderzał on o klawiaturę. New Trent zadbało także o wygodę jaką jest automatyczne blokowanie urzadzenia w momncie zamknięcia, znane z applowskich smart covers oraz innych. Jednyną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jesli chce się z tego korzystać to to aby ipad był odpowiednio odwrócony.
W Polsce można te klawiaturę dostac na Allegro, w cenie około 300 złotych, jednak nie ma ich zbyt wiele. Mozna równiez znaleźć ją na Amazon.com.
Ze swojej strony mogę zdecydowanie polecić New Trent Arcadia Airbender keyboard case – jest zdecydowanie warta swojej ceny.

Poniżej wideo z recenzją (w języku angielskim) oraz jeszcze kilka fotek.

Spoiler:
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez luk4sz Śr, 27 mar 2013, 22:43:54

Jeżeli klawiatura jest sparowana z iPadem to wyświetla się ekranowa?
luk4sz

Postprzez Lita Śr, 27 mar 2013, 22:47:45

luk4sz, tak jest to możliwe, na klawiaturze masz odpowiedni przycisk by wywołać klawiaturę ekranową.
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez luk4sz Śr, 27 mar 2013, 23:11:27

Kurczę źle zadałem pytanie, jak otwierasz aplikacje to automatycznie wyświetla się ekranowa i musisz ja chować za każdym razem?
luk4sz

Postprzez Lita Śr, 27 mar 2013, 23:12:21

Nie. Ekranowej nie ma dopóki jej nie wywołasz odpowiednim przyciskiem na klawiaturze sprzętowej.
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez artur_n Śr, 27 mar 2013, 23:13:23

Nie powiem ciekawa propozycja czasem odczuwam brak klawiatury fizycznej. Daj znać po chwili spędzonej z nią jak się spisuje. Może się skuszę.
Everybody lies...
artur_n

Mój: iPhone
iOS: 13.3.1

Postprzez Lita Pn, 29 kwi 2013, 15:31:49

No dobrze, myślę że wystarczająca chwila minęła, żeby podzielić się tym jak spisuje się New Trent Arcadia NT38 (B; B/W) Airbender ClamShell Keyboard Case.
Pierwsza rzecz na jaką zdecydowanie zwróciłam uwagę - bateria. Przez ten miesiąc klawiaturę ładowałam dwa razy. Co prawda nie jest używana bez przerwy - raczej korzystam z niej na uczelni, trochę w domu - średnio 3 godziny dziennie. Uważam że jest to całkiem niezły wynik :)
Do klawiatury przyzwyczaiłam sie bardzo szybko - jest to o tyle proste , że klawisze są prawie takie same, zwłaszcza jeśli chodzi o szerokość, jak na MBP. Są jednakże bliżej siebie położone co powodowało na początku użytkowania drobne problemy z trafianiem w odpowiedni klawisz. Problemy minęły bardzo szybko i aktualnie odczuwam prawie pełen komfort w korzystaniu ze sprzętu - prawie bo nadal mam mały problem ze spacją ;) ) . Klawisze się nie blokują, ładnie odbijają,
Okazało się że nie miałam racji twierdząc, że
niedogodnością jednak jest że urządzenia, już w późniejszym użytkowaniu, nie łączą się ze sobą automatycznie. Czyli po każdym rozłączeniu trzeba wejśc w ustawienia BT na iPadzie i połaczyć urzadzenia.

Urządzenia łączą się ze sobą automatycznie, trzeba im tylko dać odrobinę czasu.

Co do samej obudowy - plecki. Ku mojemu zdziwieniu, pomimo białego koloru, plecki się nie brudzą, a nawet jeśli już bardzo się postaram i sama czymś wymażę, to łatwo się ją czyści. Niestety pojawiłam mi się jedna, dość długa rysa, grubości, powiedzmy, włosa :(

Obrazek

Poza tą jedną rysą całość cały czas wygląda jak dopiero co wyjęta z pudełka.
Mechanizm działa sprawnie, nie przysparza żadnych problemów.

Generalnie podsumowując: z całą odpowiedzialnością mogę polecić ten zestaw dla kogoś kto potrzebuje czasem fizycznej klawiatury do swojego iPada.
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez artur_n Pn, 29 kwi 2013, 16:27:08

Gdzie dokonałaś zakupu?
Everybody lies...
artur_n

Mój: iPhone
iOS: 13.3.1

Postprzez Lita Pn, 29 kwi 2013, 16:34:47

amazon US
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Testy, Recenzje