Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Nawigacja] NAVV Central Europe v10.2.09

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez iAdmin So, 22 sty 2011, 01:08:43

NAVV Central Europe

Kategoria: Nawigacja
Wersja: 10.2.09
Cena: 29,99 €
Rozmiar: 441 MB
Wymagania: iPhone, iPod Touch
Link bezpośredni do AppStore: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Opis aplikacji:
NAVV Central Europe - kolejna nawigacja typu turn-by-turn na iPhone'a. Ci, którzy pamiętają nawigację NDrive mogą mieć déjà vu: aplikacje z serii NAVV powstały bowiem w pewnej części na bazie NDrive.

Wygląd jest podobny, zmieniło się wnętrze czyli nowe funkcje i przede wszystkim same mapy.
W NDrive dostawcą map był Tele Atlas, NAVV korzysta natomiast z zasobów dostarczonych przez NAVTEQ.
W aktualnej wersji 10.2.09 są mapy z marca 2010r.

W NAVV Central Europe znajdziemy mapy następujących państw:
Austria, Czechy, Chorwacja, Węgry, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia.

Wielkość pliku w App Store: 441 MB
Ilość zajmowanego miejsca po instalacji: 590 MB
Wolne miejsce potrzebne na czas instalacji: dokładnie nie wiem, pewnie ok. 1GB
Aktualizacje map: darmowe

Dostosowanie do iOS 4.x, iPada i ekranu Retina iPhone’a 4:
Z wymagań opisanych w App Store wynika NAVV Central Europe działa także na iPadzie (tego nie sprawdzałem z racji tego, że iPada nie posiadam).

W obecnej wersji jeszcze brak wsparcia dla rozdzielczości Retina oraz dla multitaskingu (niemniej jednak po wyłączeniu i włączeniu nawigacja wraca do stanu sprzed wyłączenia).

Nawigacja: wybór trasy, personalizacja:
  • nawigacja do adresu lub kodu pocztowego (kody pocztowe formatem dostosowane do kraju czyli np. w Polsce pięciocyfrowe z myślnikiem, w UK kombinacja liter i cyfr itd.)
  • nawigacja do ulubionych
  • nawigacja do domu
  • nawigacja do poprzednich lokalizacji (czyli historii)
  • nawigacji do współrzędnych geograficznych (długość i szerokość geograficzna z dokładnością do sekund)
  • nawigacja do wybranego punktu na mapie
  • nawigacja do POI:
    - punkty POI
    - najbliższe POI
    - online POI (wyszukiwanie POI przez google bezpośrednio z aplikacji)
  • Wybór trasy: najszybsza, najkrótsza, pieszy
  • Drogi płatne: tak, nie
  • Tryb przygody (adventure mode): włączone, wyłączone

NAVV umożliwia tworzenie wielu tras i zapisywanie ich na swoim (lokalnym) koncie NAVV.
Przy układaniu trasy można wybierać wiele punktów pośrednich.

W normalnym trybie nawigacji (nawiguj do adresu, kodu pocztowego itp) punktów pośrednich nie wybieramy, ale po wyznaczeniu trasy można zmienić ją na inną, zablokować jakąś część bądź części wcześniej wyznaczonej trasy i przeliczanie jej na nowo z nowymi wytycznymi.

Komunikaty głosowe:
Do wyboru mamy 16 języków komunikatów głosowych, w tym także język polski (kobiecy - Natalia).
Jeśli ktoś wcześniej używał NDrive to poziom komunikatów głosowych jest podobny czyli zadowalający.

Edit: po uwadze FiTzu dodam jeszcze kilka słów na temat komunikatów dźwiękowych w NAVV (szczególnie jeśli ktoś nie używał wcześniej NDrive).

Jakość polskich komunikatów dźwiękowych nie jest w NAVV w jakości Hi-Fi oczywiście, ale mogłaby być lepsza (szczególnie porównując do konkurencyjnych aplikacji). Dźwięk nie jest całkiem czysty i faktycznie przypomina radiowy dźwięk ze starszych odbiorników.

Same komunikaty są natomiast wygłaszane wystarczająco wcześnie.

Pozostałe funkcje:
  • asystent pasa ruchu: szczegółowy, uproszczony
  • przyciski sterowania mapą: wyłączone, włączone
  • schemat kolorów mapy: default, night, balanced, brittanica, contrast oraz automatyczne przełączanie z ustawianiem godziny na tryb nocny (także konfigurowalny jako jeden z pięciu motywów).
  • ulubione: zarządzanie ulubionymi adresami z podziałem na kategorie
  • alarmy przekroczenia prędkości: wyłączone, włączone (od 50 do 160 km/h ze skokiem 10km/h), powiadomienia wizualne, wizualne i dźwiękowe oraz wyłączone
  • ostrzeżenie o radarach: włączone, wyłączone
  • sterowanie iPodem z paska dolnego nawigacji, wybór utworów
  • widok 2D/3D: tak
  • klawiatura QWERTY: tak

Podsumowanie:
NAVV Central Europe to jedna z tańszych nawigacji na platformę iOS, ale spełniająca swoje podstawowe zadanie jakim jest skuteczne kierowanie do wyznaczonego celu.

Na plus: zarządzanie trasami, ulubionymi, wyszukiwanie POI online jeśli komuś wbudowana baza nie wystarcza, tryb przygody z kompasem, dobre sterowanie iPodem z wyborem biblioteki, wygodne w użyciu podczas jazdy menu (duże przyciski).

Na minus jak na razie: brak multitaskingu i wsparcia dla Retiny, ale to prędzej czy później zapewne zobaczymy w aktualizacji.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu So, 5 lut 2011, 02:18:49

Na początku mi się podobała, a potem zaczęło mi przeszkadzać kilka rzeczy, pomijając tutaj multitasking i grafiki do retiny.

Co mi się nie podoba:
1. Jakość głosu (przynajmniej polskojęzycznego) jest tragiczna, komendy brzmią jakby były wypowiadane z radia z kiepskim odbiorem i wysłużonymi głośnikami. Mam nadzieję, że jakość komend głosowych też ulegnie poprawie
2. Komenda głosowa po skręcie np w lewo brzmi mniejwięcej: "Kontynuuj jazdę w lewo a następnie skręć..." - to może wprowadzać w błąd.
3. Wyświetlanie map właściwie tylko w 2D, jeśli jest to 3D to albo jest bardzo słabe, albo ja mam problem z jego włączeniem, co również byłoby minusem, skoro ciężko to znaleźć.
4. Może wynika to z mojej niewiedzy ale nie do końca wiem dlaczego jak po wyznaczeniu trasy, jak dotknąłem środka ekranu, a następnie w pasku dolnym ikonki kierunku, to trasa bez żadnej informacji obracana była o 180 stopni, czyli byłem prowadzony z punktu wyjścia.
5. Niejasność zastosowania ikonek na ekranie mapy tj. tych dwóch po prawej stronie i tej jednej o której wspominałem w pkt. 4 jest na minus.
6. Brak opcji "Zapytaj" w przypadku dróg płatnych
7. Pomoc bez ostrzeżenia przekierowuje na stronę producenta, kompletna instrukcja obsługi dostępna jedynie w języku angielskim

Plusy też są:
1. dobry "tajming" wydawania komend głosowych
2. pokazywanie ostatnich miejsc
3. obsługa iPoda z poziomu aplikacji
4. szybkość przeliczania trasy
5. przejrzysty interfejs
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez iAdmin So, 5 lut 2011, 17:09:46

Ad.1. Jakość głosu nie jest najwyższa to fakt, nie ma w porównaniu kryterium jakości głosu i w oczekiwaniach co do recenzji nawigacji nikt takich uwag nie zgłaszał więc tego nie oceniałem, ale ok, mogę także to porównać we wszystkich nawigacjach.

Ad.2. Już przy NDrive pisałem o tym, ze niektóre komendy głosowe są czasami nie do końca logiczne.
NAVV jest w jakiejś części na bazie NDrive.

Ad.3. 3D jest, ale np. w porównaniu z Aura Drive dość słabe (przy czym Aura Drive jest pod tym względem najlepsze - korzysta z akceleracji sprzętowej jeśli jest dostępna).
Jak klikniesz na mapę z lewej części ekranu pojawią się dwie strzałki półokrągłe, którymi można zmieniać nachylenie mapy.

Ad.4. Jak klikniesz na mapę zaznaczasz tym samym punkt na mapie, po kliknięciu strzałkę wyznaczasz trasę do tego punktu. U mnie nie obracało się nic o 180 stopni.

Ad.5. Po prawo masz dwie ikonki: łapke i lupę.
Lupą możesz zablokować taki zoom mapy jaki chcesz.
Ikonka dłoni służy do tego, że jak przesuniesz sobie mapę poza aktualną pozycję możesz tą ikonką zablokować mapę i nie powróci ona do bieżącej pozycji.

Ad.6. To napisałem wyżej w opcjach:
drogi płatne: tak, nie

Ad.7. To potwierdzam, nie ma ostrzeżenia o wyjściu z aplikacji. Zgłoszę to NAVV.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez iAdmin Pn, 21 lut 2011, 22:19:01

Aktualizacja NAVV pojawiła się lub (jeśli ktoś u siebie jeszcze nie widzi nowej wersji) w ciągu najbliższych kilku godzin pojawi się w App Store.

Lista zmian:
What's New In Version 10.3.04

NAVV comes to you with a powerful, must-have update!
-----------------------------------------
Updates for iPhone 4/3GS/3G and iPod Touch include:
➢ Native iOS keyboard for all types of text input
➢ Improved routing algorithms
➢ The latest ever maps from NAVTEQ - December 2010
➢ 20% more POIs
In addition to said features, updates for iPhone 4 only include:
➢ Enhanced support of Retina display
➢ Fully-functioning multitasking
Important: this update requires iOS 4.1 or later.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez luk4sz Pn, 21 lut 2011, 22:30:00

Czemu tylko na iPhona 4 multitasking?
luk4sz

Postprzez iAdmin Pn, 21 lut 2011, 22:34:58

Tego nie wiem, nie pytałem. Listę zmian podałem z iTunes, nie od kontaktu w NAVV.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez Metrologia Pt, 4 mar 2011, 22:50:28

Mam pytanie.
Przeczytałem w recenzji: "Przy układaniu trasy można wybierać wiele punktów pośrednich."
Kupiłem tę aplikację i nie mam bladego pojęcia w jaki sposób można ustalić punkty pośrednie trasy.
Czy to w ogóle jest możliwe w NAVV ?
Metrologia

Mój: iPhone 4
iOS: 4.2.1

Postprzez iAdmin Pt, 4 mar 2011, 22:54:07

Mój NAVV -> Zarządzaj trasami ->

na środku masz +
i możesz ułożyć sobie trasę z dowolną liczbą punktów pośrednich.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez Metrologia So, 5 mar 2011, 12:12:00

Dziękuję za pomoc.
Niestety ta nawigacja nie jest zbyt intuicyjna.
A czy po wprowadzeniu kilku punktów trasy jest możliwość aby wyświetlana była cała trasa i czas do końca a nie tylko do najbliższego punktu trasy?
Z góry dziękuję za czas i pomoc.
Metrologia

Mój: iPhone 4
iOS: 4.2.1

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje App z AppStore