Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Nawigacja] Navigon MobileNavigator Europe (v1.6.0)

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez iAdmin Wt, 27 lip 2010, 19:00:13

Navigon MobileNavigator Europe

Kategoria: Nawigacja
Wersja: 1.6.0
Cena: 89,99 €
Rozmiar: 1.83 GB
Wymagania: iPhone 3G/3GS z firmware minimum 3.0, iPhone 4, iPad
Link bezpośredni do AppStore: klik

Obrazek
Spoiler:

Navigon MobileNavigator to przez wielu uważana za jedną z najlepszych nawigacji dostępnych na platformę iOS. Czy jest to słuszna opinia?
Zapraszam do lektury sposobu działania, obsługi tej nawigacji, osobistych i subiektywnych wrażeń po przetestowaniu Navigona w terenie.

NAVIGON udostępnił niedawnp najnowszą aktualizację oprogramowania nawigacyjnego MobileNavigator na iPhone'a.
Użytkownicy, którzy już posiadają Navigona otrzymają bezpłatnie najnowsze mapy oraz liczne usprawnienia stworzone pod kątem iPhone’a 4 oraz nowego systemu operacyjnego iOS 4.

Zgodne z iOS 4 oraz iPhone 4
Najnowsza wersja tej nawigacji (1.6.0) uwzględnia wielozadaniowość nowej wersji systemu operacyjnego iPhone’a - iOS 4. Kiedy inna aplikacja jest uruchomiona lub ktoś do nas dzwoni, nawigacja i komunikaty głosowe nadal działają w tle. Kiedy wracamy do nawigacji, widzimy dokładnie ten sam widok co przed jej opuszczeniem. Grafika MobileNavigator’a została dostosowana pod kątem nowego iPhone’a 4 - przyciski i ikonki są teraz jeszcze wyraźniejsze dzięki wyświetlaczowi o wysokiej rozdzielczości (Retina display).

Wskazówki głosowe
Aktualizacja 1.6.0 przynosi wiele nowych funkcji, które usprawniają nawigację. Dzięki komunikatom głosowym w trybie pieszym, użytkownicy mogą dotrzeć do celu bez potrzeby ciągłego patrzenia na ekran. “To dobre rozwiązanie nie tylko dla osób z wadami wzroku, ale i tych, którzy uprawiają jogging,” powiedział Gerhard Mayr, Vice President World-Wide Mobile Phone Business w firmie NAVIGON. “Tą funkcję dodaliśmy do obecnej aktualizacji na prośbę naszych klientów.” Inne ulepszenia pozwalają posiadaczom iPhone’ów być zawsze dobrze poinformowanymi o trasie i celu zanim jeszcze wyruszą w podróż. Funkcja Clever Parking podpowiada, gdzie znajduje się najbliższy celu parking, a Weather Live sprawdzi pogodę, zarówno na trasie jak i w miejscu do którego się udajemy. Czytelna lista informacji o celu podróży dostarcza danych o parkingach, pogodzie i celach specjalnych w pobliżu, dzięki czemu kierowca jest odpowiednio przygotowany zanim jeszcze wyruszy w drogę. Funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View) również została ulepszona i teraz jeszcze więcej zjazdów z autostrad i trudnych skrzyżowań jest realistycznie przedstawiona kierowcy.

Pełna lista funkcjonalności aplikacji Navigon MobileNavigator Europe:
- mapy NAVTEQ
- automatyczne wznowienie nawigacji po zakończonej rozmowie telefonicznej
- widok 2D i 3D
- bazy POI
- przycisk HOME czyli nawigacja do domu jednym tapnięciem
- automatyczny dobór języka aplikacji (taki jak aktualnie ustawiony język telefonu)
- prosty i intuicyjny inferfejs
- oczywiście możliwość korzystania z trybu landscape
- komunikaty głosowe
- inteligentne wpisywanie adresu
- asystent pasa ruchu (ograniczone dokładnością modułu GPS)
- alarmy o przekroczeniu prędkości
- ostrzeżenia przed fotoradarami
- tryb dzienny i nocny (automatycznie zmieniany przy użyciu czujnika oświetlenia)
- dostęp do kontaktów bezpośrednio z aplikacji
- alternatywne trasy
- możliwość zdefiniowania punktów pośrednich
- informacje o pozycji z GPSa z możliwością udostępnienia jej przez maila
- synchronizacja z Facebookiem i Twitterem

W wersji 1.6.0 wprowadzono:
- wsparcie dla iPhone'a 4 (wyświetlacz Retina 960x640 pikseli) oraz iOS 4
- najnowsze mapy NAVTEQ
- informacje o pogodzie w miejscu docelowym oraz na wyznaczonej trasie
- dostępne miejsca parkingowe w miejscu docelowym
- po wpisaniu miejsca docelowego na ekranie pokażą nam się najpierw informacje o pogodzie, parkingach i POI, możemy je przejrzeć na spokojnie i dopiero później uruchomić nawigację.

Za dodatkową opłatą (poprzez In App Purchase) dostępne są opcje:
- Panorama View 3D
- UK Postcode Navigation
- Navigon Live Traffic (ruch uliczny w czasie rzeczywistym, informacje o korkach itp. - na razie bez Polski)

Navigon MobileNavigator Europe zawiera w sobie mapy całej Europy od NAVTEQa co musi swoje "ważyć". Aplikacja zajmuje blisko 2 GB (dokładnie 1,83 GB)
a składają się na nią mapy następujących państw:
Albania, Andora, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Dania, Niemcy, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Chorwacja. Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Monako, Czarnogóa, Holandia, Norwegia, Austria, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Szwecja, Szwajcaria, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy, Węgry i Watykan.

Wrażenia po testach Navigon MobileNavigator Europe

Aplikację testowana była na iPhonie 3G (za jakiś czas będzie przetestowana na iPhonie 4 i recenzja zostanie zaktualizowana, ale nie wcześniej niż po dacie wprowadzenia iPhone'a 4 do Polski).

Czas uruchomienia aplikacji: ok. 20-21 sekund, ale w końcu załadowanie aplikacji zajmującej 2GB miejsca w takim czasie to całkiem dobry wynik.
Po załadowaniu Navigon MobileNavigator działa przyzwoicie płynnie zarówno podczas poruszania się po opcjach czy podczas samej nawigacji.

Przy pierwszym uruchomieniu warto przejrzeć opcje i skonfigurować nawigację pod własne potrzeby.
Oto co możemy znaleźć w opcjach:
Widok mapy: 2D, 3D
Tryb nocny: automatycznie, włącz, wyłącz
Pokaż nazwy ulic (On, Off)
Informacje o trasie (On, Off)
Widoczne kategorie POI

Profil trasy:
Profil prędkości: auto, motocykl, ciężarówka, rower, pieszy, pieszy (z komendami głosowymi)
Na trasie: szybka, optymalna, krótka, ciekawa
Autostrady: dopuść, unikaj, ignoruj
Drogi płatne: dopuść, unikaj, ignoruj
Promy: dopuść, unikaj, ignoruj
Ulice dla mieszkańców: dopuść, ignoruj
MyRoutes (On, Off)

GPS:
Info GPS
Zapisz pozycję

Ogólne:
Serwisy społecznościowe: Facebook, Twitter
Jednostka: odległość (automatycznie, km, mile), temperatura (Celsjusz, Fahrenheit)
Polepsz rozpoznawanie korków (On, Off) - jeśli włączone do firmy Navigon będą przesyłane anonimowe dane, które pozwają na bardziej precyzyjne obliczanie czasu dojazdu i unikanie korków.
Ograniczenia prędkości: w terenie zabudowanym, poza terenem zabudowanym (od 5 do 35 km/h w skoku co 5 km/h lub wyłączone), akustyczne ostrzeżenia
Fotoradar: ostrzeżenia przed fotoradarami
Głośność
Sterowanie iPodem
Tryb iPod: Muzyka, Audioksiążka

Jak widać opcji jest sporo i wystarczają do dostosowania aplikacji do swoich oczekiwań.

Okno główne aplikacji firmy Navigon jest proste z dużymi czterema przyciskami:
- podaj adres: oczywista funkcja, podajemy docelowy adres.
- cel specjalny: tutaj możemy szybko zdefiniować trasę do stacji paliw, poczty, restauracji i innych punktów POI w danym mieście, państwie czy najbliżej naszej aktualnej lokalizacji
- do domu: jedno tapnięcie i wyznaczona trasa do domu; jeśli wcześniej nie był podany adres domu aplikacja o niego poprosi
- pokaż mapę

Wyznaczanie trasy: czas zależny od długości trasy, od kilku sekund wzwyż.
Co ważne Navigon nie ogranicza się tylko do jednej słusznej trasy: jeśli znajdzie alternatywne trasy naszym oczom ukaże się mała mapka z zaznaczonymi różnymi kolorami trasami i dużymi przyciskami w danym kolorze trasy. Na każdym przycisku jest szacunkowy czas trwania podróży oraz odległość.
Dzięki temu od razu możemy zorientować się czy rzeczywiście szybciej dotrzemy do celu trasą krótszą. Tutaj zależy oczywiście dużo od stylu jazdy kierowcy. Aplikacja szacując czas przejazdu opiera się o maksymalną dozwoloną prędkość w danym obszarze.

Apropos prędkości, ostrzeżeń: w prawym górnym rogu mapy podczas jazdy wyświetla nam się dozwolona przepisami prędkość z jaką możemy się poruszać.
Wprawdzie podczas testów Navigona (łącznie ponad 500 km) zdarzały się momenty, w których te ograniczenia były pokazywane zbyt późno, ale były to przypadki sporadyczne. W zdecydowanej większości po przejechaniu (obok) znaku ograniczenia prędkości czy wjazdu na teren zabudowany zmiana dozwolonej prędkości następowała po maksymalnie 50-100 metrach.

Ostrzeżenia akustyczne: przy przekroczeniu prędkości ponad dozwoloną + próg ustawiony w opcjach usłyszymy miły kobiecy głos "Uwaga".
Jeśli zbliżymy się do fotoradaru zostaniemy poinformowani komunikatem "Uwaga, niebezpieczne miejsce".
Raz miałem sytuację, w której Navigon ostrzegł mnie przed fotoradarem, któego nie było ale była sygnalizacja świetlna.
Przy innych światłach ostrzeżen nie było, więc to najprawdopodobniej pojedynczy błąd.

Wyznaczanie nowej trasy przy zjeździe z trasy wcześniej ustalonej:
- następuje szybko - po kilku sekundach mamy wyznaczoną nową trasę
- zdarza się, że Navigon uparcie próbuje nas zawrócić do pierwotnie ustalonej trasy, ale to głównie w przypadku gdy wyznaczymy trasę dłuższą a specjalnie pojedziemy krótszą, znaną nam wcześniej i niekoniecznie dobrze "znaną" nawigacji. W terenie nieznanym nawigacji firmy Navigon można zaufać, doprowadzi nas prędzej czy później do celu przy czym radzę ustawić w opcjach profil wyznaczania trasy jako szybki a nie najkrótszy w przeciwnym wypadku zostaniemy pokierowani drogą, o której wiedzą tylko nieliczni miejscowi mieszkańcy ale będzie ona faktycznie najkrótsza ;)

Podsumowując: Navigon MobileNavigator to nawigacja warta polecenia, szczególnie w najnowszej wersji 1.6.0.
Jeśli nie jest nam potrzebna mapa całej Europy (obecnie 89,99 €) możemu kupić tańszą wersję z mapami Europy Wschodniej (obecny koszt 69,99 €)
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iMoCks Wt, 27 lip 2010, 19:22:47

Nawigacja może i dobra ale moim zdaniem przesadzone jest płacenie za wyszukiwanie adresów po Post Cod'ach w UK. W TomTom mamy to w cenie.
iMoCks

Postprzez dahid Wt, 10 sie 2010, 22:51:59

Powiem krótko. Nawigacja jest po prostu rewelacyjna. Nie mam negatywnych uwag. Polecam :)
dahid

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.2

Postprzez thomasg73 Wt, 10 sie 2010, 23:51:35

Z Twojego opisu wnioskuję że albo masz nie uzupełniony lub masz naprawdę jeszcze iOS 3.1.2, jeśli masz iOS 4.x to mam pytanie... gdy jedziesz autem z włączonym navigonem i wytyczoną trasą, ktoś dzwoni, Navigon przechodzi w MT, rozmawiasz z tą osobą a navigon dalej tłumaczy ci (całkiem głośno, przekrzykując rozmówcę) jak masz jechać? czy u Ciebie (Was) się wycisza...
thomasg73

Mój: iPhone 4
iOS: 5.0.1
Jailbreak: Nie

Postprzez Jaca_ffm Śr, 11 sie 2010, 07:59:29

U mnie w trakcie gdy jest Navigon w MT, wycisza sie. Slychac co kobieta mowi, ale nie przekrzykuje dzwoniacego.

Dodam tylko na marginesie, ze dla klientow Deutsche Telekom, w/w nawigacja jest gratis!!
iPhone 3g-->iPhone 3gs-->iPhone 4-->iPhone 4S--->iPhone 5S-->iPhone 6S

Tablet: iPad 3 WiFi Cellular, 32GB
Tablet: iPad Air 2 WiFi Cellular, 64GB
Jaca_ffm

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.2
Game Center: Cornelius

Postprzez thomasg73 Śr, 11 sie 2010, 10:21:47

to czyli co? u mnie sie zle zainstalowala czy jest cos jeszcze do wlaczenia/wylaczenia, znalazlem taki puknt w opcjach:

"Hintergrund-audio" Ein/Aus - wylaczylem ale nic sie nie zmienilo...
thomasg73

iOS: 5.0.1

Postprzez popopl Wt, 14 wrz 2010, 19:23:48

Czy w navigonie jest możlwość wyznaczania trasy wg adresu przypisanego do kontaktu w ksiazce telefonicznej ?
Jak wyglada kwestia aktualizacji map ? Czy w cenie 89.99 euro są dostępne aktualizacje (przez jaki czas ? )

Pozdrawiam !
popopl

iOS: 4.1

Postprzez mymon Wt, 14 wrz 2010, 23:40:02

1) TAK
2) Nie jest to nigdzie zdefiniowane ale jak dotąd od początku powstania aplikacji wszyscy którzy zakupili ja legalnie maja darmowe upgradey

Od siebie dodam tylko od 2 lat w jednym miejscu Navigon kieruje mnie pod prąd - od tego czasu wyszły już 4 poprawki i nadal tego nie poprawili wiec nie bardzo wiem jak oni te mapy aktualizują
W Irlandii powstają nowe obwodnice i czasami nawigacja głupieje (niektóre drogi są już w użyciu ponad 2 lata)

TomTom jest wg mnie dokładniejszy do tego można dokupić drogi ale całkiem fajny holder
w 99% nawigacja się sprawdza
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez Nosek Wt, 14 wrz 2010, 23:48:16

Mymon no jak nie można?? Odpalasz Navigon'a dajesz WIĘCEJ > KONTAKTY i wybierasz kontakt... A Navigon Cię prowadzi do kontaktu.
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Mój: iPhone 5S
iOS: 10.3.3
Game Center: Nwerty

Postprzez luk4sz Śr, 15 wrz 2010, 00:07:41

Można to samo zrobić też w google maps, to dosyć oczywista opcja :)
luk4sz

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Recenzje App z AppStore