Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Nawigacja] Mobile Maps Europe GPS Navigation (Sygic) v8.2.4

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez iAdmin Śr, 19 sty 2011, 23:03:00

Mobile Maps Europe GPS Navigation

Kategoria: Nawigacja GPS
Wersja: 8.2.4
Cena: 59,99 €
Rozmiar: 1,85 GB
Wymagania: iPhone, iPod Touch, iPad z firmware minimum 3.0 (urządzenia bez wbudowanego GPS'a wymagają oczywiście zewnętrznego odbiornika GPS)
Link bezpośredni do AppStore: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Opis aplikacji:

Mobile Maps Europe to kompletna nawigacja typu turn-by-turn od Sygic z mapami całej Europy. Dostawcą map jest Tele Atlas.
Dokładność map: bardzo dobra
Wielkość pliku w App Store: 1,85 GB
Ilość zajmowanego miejsca po instalacji: 1,90 GB
Wolne miejsce potrzebne na czas instalacji: dokładnie nie wiem, minimum 3-4 GB.
Aktualizacje map: póki co darmowe i raczej tak zostanie.

Dostosowanie do iOS 4.x, iPada i ekranu Retina iPhone’a 4:
Nawigacja Mobile Maps Europe od Sygic doskonale wkomponowała się w standardy, jakie wyznaczyła czwarta generacja oprogramowania na urządzenia mobilne Apple: iOS 4.x.
Otrzymujemy pełne wsparcie dla wielozadaniowości (multitasking). Przy korzystaniu z nawigacji i nadejściu połączenia telefonicznego nawigacja pracuje w tle i po zakończeniu rozmowy od razu praktycznie bez żadnego opóźnienia wracamy do nawigacji.

W grudniowej aktualizacji otrzymaliśmy ponadto wsparcie dla ekranu Retina w iPhonie 4 a także obsługę iPada.
Nawigacja Mobile Maps od Sygic zawiera mechanizmy zarządzania baterią: jeśli aplikacja pracuje w tle i nie ma aktualnie wyznaczonej trasy GPS automatycznie zostaje wyłączony w celu oszczędzania baterii.

Nawigacja: wybór trasy, personalizacja:
  • - personalizacja ekranu głównego (możemy ustawić które informacje mają być na ekranie podczas nawigowania a które nie)
  • - nawigacja do adresu lub kodu pocztowego (kody pocztowe formatem dostosowane do kraju czyli np. w Polsce pięciocyfrowe z myślnikiem, w UK kombinacja liter i cyfr itd.))
  • - nawigacja do ulubionych
  • - nawigacja do domu
  • - nawigacja do kontaktu (bezpośrednio z aplikacji możliwość zadzwonienia do kontaktu, znalezienia parkingu w pobliżu (z bazy POI))
  • - przegląd historii
  • - nawigacji do współrzędnych geograficznych (długość i szerokość geograficzna z dokładnością do sekund)
  • - nawigacja do punktu na mapie (przeglądamy mapę z regulowanym powiększeniem i zaznaczamy punkt ręcznie)
  • - nawigacja do POI (hotele i restauracje są w menu na poziomie tym co pozycje wyżej, pozostałe punkty użyteczności publicznej posegregowane w kategorie są w zakładce POI)
  • Wybór trasy: szybka, ekonomiczna, krótka, piesza, rowerowa
  • Drogi płatne: akceptacja, unikanie bądź pytanie za każdym razem
  • Unikanie strefy opłat od natężonego ruchu: akceptacja, unikanie bądź pytanie za każdym razem

Co ważne: Mobile Maps umożliwia stworzenie także planu podróży, w którym możemy ustawić dowolną ilość punktów pośrednich , wyszukiwać dla każdego z punktów pośrednich, początkowego czy końcowego i dodawać je do planu podróży.
Możemy tym samym stworzyć sobie trasę wycieczki ze zwiedzaniem wielu atrakcji w różnych miejscach, planowanie posiłków, noclegów etc. – wszystko za jednym razem bez konieczności każdorazowego ustawiania nawigacji.
Planów podróży możemy zdefiniować wiele i każdy zapisać pod własną nazwą.

Wyznaczoną trasę (normalnie wyznaczoną jak i przez plan podróży) możemy prześledzić manewr po manewrze, możemy także odtworzyć demonstrację z możliwością przyspieszenia czasu 16x (co widać po prędkości na poniższych screenach).
Ponadto możemy sobie zdefiniować obszar, przez który absolutnie nie chcemy jechać (na poniższych screenach widać tak wyznaczony obszar)
Spoiler:

Komunikaty głosowe:
Mobile Maps Europe ma do wyboru 21 języków komunikatów głosowych, w tym oczywiście polski język. Jeśli wybierzemy język ojczysty jazdę umilać nam będzie głos Magdy (nie ma polskiego głosu męskiego).
Komendy głosowe nie są irytujące, jak to czasami z nawigacjami bywa, wymawiane są wystarczająco wcześnie przed manewrem.

Pozostałe funkcje:
  • Fotoradary: TAK (ostrzeganie przed fotoradarem – odległość konfigurowalna z osobna dla terenu zabudowanego i poza zabudowanym; możliwość wyboru dźwięku ostrzeżenia przed fotoradarem)
  • POI: TAK (duża baza) i możliwość dodawania własnych punktów POI (po adresie, z ulubionych, współrzędne geograficzne, z historii etc.)
  • Przeglądanie mapy: działa bardzo szybko, zoom reaguje natychmiast
  • Ustawienia online: możliwość wyłączenia transmisji danych (aplikacja nie będzie się łączyła z siecią np. na potrzeby Real Time Traffic czy innych)
  • Dostępne usługi online:
    • - patrole policyjne/radary (zgłaszanie własnych, możliwość odbioru zgłoszeń wszystkich użytkowników, tylko zweryfikowanych lub tylko własnych zgłoszeń)
    • - informacja o ruchu drogowym (wysyłanie informacji o korkach, utrudnieniach w ruchu)
    • - pogoda
    • - Panoramio
  • Kolorystyka: dzienna, nocna, automatyczny dobór
  • Widok 2D/3D: TAK
  • Drogowskazy: pokazywanie wszystkich, tylko do celu lub wyłączenie pokazywania drogowskazów
  • Klawiatura QWERTY: Tak (ponadto do wyboru wiele różnych klawiatur)
  • Preferencje zaawansowane: unikaj zawracania, włącz info o pasach ruchu, automatyczny zoom, ostrzegaj o przejazdach
  • Ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości: ostrzeżenie wizualne i/lub dźwiękowe, konfiguracja progów prędkości po przekroczeniu których aplikacja nas ostrzeże

Dodatki:
  • Czas na świecie (szybki dostęp do trzech czasów w miejscach, które możemy ustawić wedle własnych potrzeb)
  • Kalkulator z konwerterem jednostek (sam konwerter także jako osobna aplikacja)
  • Informacje o krajach świata:
    -podstawowe dane jak dopuszczalne prędkości, dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi, numer kierunkowy do danego kraju;
    -rozszerzone informacje zawierają m.in. walutę, ruch (prawostronny/lewostronny), strefa czasowa, czas letni/zimowy i kilka innych
  • Pogoda na świecie (aktualizowana na bieżąco, chyba, że wyłączona jest transmisja danych).

Podsumowanie:
Mobile Maps Europe od Sygic to bardzo udany produkt. Przyjemny i intuicyjny interfejs, bardzo duże możliwości, w pełni satysfakcjonująca szybkość działania (testowane na iPhonie 4, ale z tego co wiem nawet na iPhonie 3G działa bardzo sprawnie) i do tego mapy całej Europy . Wszystko co wyżej opisane otrzymujemy w cenie aplikacji czyli aktualnie 59,99 €.
Jedyną opcją za dodatkową dopłatą jest Real Time Traffic czyli dane o ruchu drogowym, utrudnieniach etc.w czasie rzeczywistym (potrzebna włączona transmisja danych z oczywistych względów).
Tej opcji nie testowałem i szczerze mówiąc nie wiem czy i jak działa w Polsce, ale koszt rocznej subskrypcji Real Time Traffic na całą Europę (czyli teoretycznie powinno w Polsce działać) to 19,99€. Jak tylko dowiem się czy Real Time Traffic działa w Polsce zaktualizuję recenzję.

Można wykupić także roczną subskrypcję na Real Time Traffic tylko na poszczególne kraje w cenie 9,99 € za kraj, ale Polski w tym spisie nie ma.
Spoiler:

Kategorycznie zabraniam kopiowania tej recenzji w całości czy w częściach bez zgody autora, czyli mojej
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iAdmin Pt, 18 lut 2011, 19:21:47

Ogromna promocja nawigacji Sygic do końca weekendu:
Mobile Maps Europe tylko za .. 19,99 €
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez kosa666 Pt, 18 lut 2011, 21:55:33

Witam,

Czy w tej nawigacja jest numeracja polskich ulic??

Pozdrawiam i proszę i pilna odpowiedź bo chciałbym załapać się na promocję ;)
kosa666

Mój: iPhone 4
iOS: 4.3.1
Jailbreak: Nie
Game Center: kosa666

Postprzez iAdmin Pt, 18 lut 2011, 22:30:10

Numeracja na mapie podczas nawigacji czy nawigacja do konkretnego numeru na ulicy?

Nawigacja do dokładnego numeru oczywiście jest
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez kosa666 Pt, 18 lut 2011, 22:53:50

iAdmin napisał(a):Numeracja na mapie podczas nawigacji czy nawigacja do konkretnego numeru na ulicy?

Nawigacja do dokładnego numeru oczywiście jest

dziękuję, chodziło mi o nawigację DO NUMERU :)

20EUR za całą Europe to bdb cena

-- [Dodano] --

Witam,

Zainstalowałem, moja uwaga:

-węzeł Murckowska autostrady A4i DK86 którego przebudowa rozpoczęła się ok. 5 lat temu, została zakończona ok 3 lata temu - widnieje jak sprzed 5 lat!! :shock:

-jedyny polski węzeł autostradowy A4 i A1 w Gliwicach - nie istnieje na tej mapie, mimo, że jego budowa rozpoczęła się klika lat temu, a funkcjonuje już sporo czasu :shock:

Jeżeli takie kwiatki mamy na najważniejszych drogach w kraju, to już nawet nie myślę co może być na drogach osiedlowych. :im_stupid:

Pozdrawiam
kosa666

Postprzez kosa666 Pn, 21 lut 2011, 22:39:01

A nie wiesz nic o aktualizacji map w Mobile Maps Europe GPS Navigation ?

Pozdrawiam
kosa666

Postprzez iAdmin Pn, 21 lut 2011, 22:43:27

Jest w próżni czyli przechodzi weryfikację apple.
Z Aura Drive poszło szybciej -> mniejsza aplikacja, Mobile Maps w lodówce będzie dłużej, ale to kwestia kilku kolejnych dni jak sądzę.

NAVV CE mimo, że względnie niewielka aplikacja akceptację przechodziła ok.3 tygodnie.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez kosa666 Pn, 21 lut 2011, 23:02:08

iAdmin napisał(a):Jest w próżni czyli przechodzi weryfikację apple.
Z Aura Drive poszło szybciej -> mniejsza aplikacja, Mobile Maps w lodówce będzie dłużej, ale to kwestia kilku kolejnych dni jak sądzę.

NAVV CE mimo, że względnie niewielka aplikacja akceptację przechodziła ok.3 tygodnie.

Ciekawe czy czy w Mobile Maps mapy też będą NAVTEQ, czy jak do tej pory TELEATLAS
kosa666

Postprzez iAdmin Pn, 21 lut 2011, 23:09:20

Przeniosłem do tematu o Mobile Maps.

Sygic zostaje przy Tele Atlas. Nie zmieniali dostawcy W Aura Drive, w Mobile Maps także.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez kosa666 So, 26 lut 2011, 19:36:32

iAdmin napisał(a):Jest w próżni czyli przechodzi weryfikację apple.

coś może już wiadomo odnośnie aktualizacji?
kosa666

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Recenzje App z AppStore