Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Logo jabłka

Wszelkie inne dyskusje związane z Mac OS

Postprzez fajfel Pt, 9 paź 2015, 02:39:25

Czesc, podczas ogladania filmu gdy nie ruszam myszka ani nie wykonuje ruchow na klawiaturze świecące logo na klapie przygasa. Gdy wcisne spacje zeby zapausowac jabłko się rozświetla, obraz na ekranie jakby też się rozjaśnia. Nie ważne czy ogladam na kablu czy na barerii. Denerwuje mnie to podczas ogladania filmu w ciemnym pomieszczeniu. Generalnie logo nie swieci się jednostajnym światłem ale pulsacyjnie mam wrazenie ze w zaleznosci od tego co jest wyswietlane na ekranie. Czy to normalne i wczesniej tego nie zauwazylem? Czy jest to jakas opcja możliwa do odznaczenia? Czy to jakas usterka.
fajfel

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.1
Jailbreak: Nie

Postprzez mymon Pt, 9 paź 2015, 09:12:33

a jaki to MB? jaki OS?
jabłko na obudowie jest zintegrowane z głównym ekranem a ekran powiązany jest z kartą graficzną
dlatego obstawiam że dzieje się tak kiedy MB wchodzi na "wyższe obroty" i uruchamia/przełącza się na drugą grafikę (film obciąża procka ale kiedy ten potrzebuje więcej zasobów przerzuca zadania graficzne na osobną grafikę i wtedy możesz zaobserwować zmianę mocy podświetlenia. Analogicznie kiedy zapotrzebowanie maleje proces się odwraca i MB przeskakuje na grafikę zintegrowaną)
Nie jestem pewny czy na wszystkich modelach da się ustawić z której grafiki MB ma korzystać i zaobserwować czy "problem" zniknął ale to już możesz sam poszukać ;)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez fajfel Pt, 9 paź 2015, 13:25:04

MB pro retina koniec 2013r. 2.8 ghz i7 8gb ram OS X Yosemite.
Dzięki za podpowiedź :) zastanawiam się czy wciśnięcie pauzy na tyle obciąża procesor żeby jabłko zaświecilo intensywniej. Mam tak tylko przy ogladaniu filmu. Przy innych pracach zjawisko nie wystepuje.
fajfel

Postprzez mymon Pt, 9 paź 2015, 13:44:28

fajfel napisał(a):zastanawiam się czy wciśnięcie pauzy na tyle obciąża procesor żeby jabłko zaświecilo intensywniej. Mam tak tylko przy ogladaniu filmu. Przy innych pracach zjawisko nie wystepuje.

no jest dokładnie odwrotnie :P
naciskasz pauzę to obciążenie na procku SPADA bo procek przestaje dekodować film
BTW to jest tylko jedna z moich teorii.. założyłem że ustawienia
1) "Automatycznie jasność" w ustawieniach ekranu
2) "Przyciemnianie ekranu" w zarządzeniu energią
masz sprawdzone skoro szukasz pomocy na forum ;)
może to być równie dobrze problem sprzętowy.. swoją drogą wklej screenshoot'a z ustawień ekranu i zarządzania energią to będziemy mieć jasność :D
potem ewentualnie zobacz czy MB zachowuje się tak samo nawet jak "wyłączysz" zintegrowaną grafikę
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
mymon

Postprzez fajfel Pt, 9 paź 2015, 14:45:18

Tak, przyciemnianie i automatyczna jasnosc mam wylaczone. Nie wiem jak wylaczyc zintegrowana grafike :p włączałem juz wszelakie kombinacje i bez zmian. Skoro taka sytuacja ma miejsce tylko podczas ogladania filmu mysle ze ma to pewnie zwiazek z jakims typem oszczedzania anergii. Nie wiem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
fajfel

Postprzez mymon Pt, 9 paź 2015, 15:18:42

jest jeszcze ukryta opcja dla zaawansowanych
tu masz manuala jakbyś chciał poczytać: PMSET Manual
wklep w terminalu
Kod: Zaznacz cały
pmset -g

jeśli będziesz miał halfdim ustawione na 1 to wklep w terminalu
Kod: Zaznacz cały
sudo pmset -a halfdim 0

system zapyta o hasło po którego podaniu wyłączy "przygaszanie" ekranu :kciuki:
mymon

Postprzez fajfel Pt, 9 paź 2015, 15:30:46

Jak chce wpisac haslo to klawiatura nie reaguje. W terminalu nic nie zaczyna pisac.
fajfel

Postprzez mymon Pt, 9 paź 2015, 15:32:54

reaguje tylko nic nie wyświetla.. wpisz hasło i wciśnij enter
mymon

Postprzez fajfel Pt, 9 paź 2015, 15:39:43

Rozumiem ze to jest haslo administratora ktore wpisuje przy wlaczaniu systemu. Wpisuje wlasnie to i pokazuje ze zle.
fajfel

Postprzez mymon Pt, 9 paź 2015, 15:45:15

a czy Twój user ma uprawnienia administratora? (wklej screena z tego sudo)
bo jeśli nie to.. no cóż.. nie pozostaje Ci nic innego jak tylko skontaktować się z administratorem systemu :crazy:
Ostatnio edytowano Pt, 9 paź 2015, 15:47:12 przez mymon, łącznie edytowano 1 raz
mymon

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna (Mac OS)