Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Kontakty z Backupu

Problemy z urządzeniami z iPhone OS 2.x.x

Postprzez krzychos7 Cz, 2 kwi 2009, 01:10:48

Witam, zrobiłem Backup iPhona. Zaś gdy go odtworzyłem powróciło wszystko poza kontaktami. Narzędziem iPhone Backup Extractor wygiągnołem pliki AddressBook.sqlitedb i AddressBookImages.sqlitedb otwierając go za pomocą edytorów tekstowych widzę masę niezrozumiałych danych a wsród nich pełno numerów telefonów, nazwisk i maili. Lecz otwierając za pomocą jakiś programów do SQLite mam jedynie imiona nazwiska i maile, w dodatku nie wszystkie.
Jak można w takim przypadku odzyskać kontakty?
krzychos7

Mój: iPhone 3G
iOS: 2.2.1
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Cz, 2 kwi 2009, 02:00:51

Dwie możliwości:
1. Odtwórz ponownie iPhone z kopii zapasowej, bo pewnie coś przerwało
2. Jeśli masz MAC'a to polecam TEN sposób
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez krzychos7 Cz, 2 kwi 2009, 09:56:56

Odtwarzałem kilkukrotnie. Wszystko się odtworzyło, łącznie z galerią zdjęć, lecz to co najważniejsze czyli kontakty pozostają puste. Jak również mówiłem AddressBook.sqlitedb przy otwarciu np SQLite Database Browser posiada puste tabele, pomimo iż otwierając np Notepad++ widzę w treści pliku masę telefonów nieuporządkowanych.
Odtwarzałem kopie na MacOS jak i na Windows. Nic nie pomaga. Myślę że przy tworzeniu kopii coś poszło nie tak. Że plik kontaktów jest uszkodzony, ale są tam dane, czy da się to jakoś naprawić?
krzychos7

Postprzez FiTzu Cz, 2 kwi 2009, 10:35:54

To może spróbuj odzyskać kontakty z jakiejś wcześniejszej kopii zapasowej, wrzuć je na iPhone'a i zsynchroniuzj np. z Outlookiem. Potem je wyeksportuj i skopiuj gdzieś gdzie będą bezpieczne. Następnie odtwórz z tej kopii zapasowej którą masz na celu i ponownie zsynchronizuj z wrzuconymi kontaktami.

Więcej pomysłów już nie mam...
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez 52ym30n Cz, 2 kwi 2009, 10:45:50

A jeśli w przyszłości chcesz mieć cały czas listę kontaktów dostępną, razem z możliwością edycji w komputerze bez konieczności archiwizacji, spisywania itd to polecam Google Contacts.

Tworzysz sobie konto na Gmailu, po lewej stronie w menu do odebranych, spamu itd na samym dole masz zakładkę kontakty... Tam możesz wpisywać i edytować dane... Na iP wrzucisz je przez iTunes (zaznaczasz żeby synchronizował kontakty "over the air" przez google) wtedy za każdym razem jeśli zmienisz jakiś kontakt w telefonie, pojawi sie on automatycznie na koncie Gmail, i odwrotnie (działa Push, ale tylko dla kontaktów, dla maili już nie :()
Cześć jeśli jesteś nowym użytkownikiem telefonu iPhone i tego forum a czegoś nie wiesz, to zamiast zakładać nowy temat OBEJRZYJ TO
52ym30n

Postprzez Basilius Pn, 21 lut 2011, 12:07:30

uzyj Iphone Folders albo Iphone Explorer i wrzuc pliki do var/mobile/library/addressbook

u mnie zadzialalo gdy wysypalo mi sie archiwum itunes.

ale odgrzalem kotleta :D
Basilius

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.2.1

Postprzez Realize Wt, 6 gru 2011, 06:57:20

Odgrzałeś na maksa :D
Jednak jeśli chodzi o Twój sposób, to u mnie sytuacja wygląda w ten sposób.
Downgrade'owałem z 4.2.1 do 3.1.2
Skopiowałem po tym wszystkim pliki kontaktów z powrotem do var/mobile/library/addressbook

Teraz telefon odświeża mi kontakty, co 10 sekund pojawia się ikonka jabłuszka na czarnym tle z paskiem postępu i tak w kółko. Serio, szukałem wszędzie chyba...;/
Realize

iOS: 3.1.2

Postprzez Piotre.k Wt, 6 gru 2011, 08:24:32

ty tez odgrzałes kotleta :P
ręki sobie nie dam uciac ale cos mi sie kojarzy przy softach 3xx była nieco inna ścieżka
najpierw iPhone 3g
później iPhone 4
następnie iPhone 5
teraz iPhone 6
Piotre.k

iOS: 8.1

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPhone OS 2.x.x