Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Komunikowanie Apple z klientami :)

Ogólne dyskusje o Apple (poza sprzętami z iOS)

Postprzez Hiroes Pn, 4 maja 2015, 22:07:14

Witam serdecznie,
prowadzę badania, które mam nadzieję skończą się obroną pracy magisterskiej.

Szukam opinii użytkowników marki Apple :) Mam nadzieję, że mi pomożecie odpowiadając na 15 krótkich pytań dotyczących komunikowania się Apple z klientami.

http://www.interankiety.pl/interankieta/75e80a196a393b401e2f76ffd4706b9a

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i ewentualne uwagi!
Jeśli macie wśród znajomych jabłkowych geeków proszę o podesłanie linka do ankiety.

Pozdrawiam!
Hiroes

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.3
Jailbreak: Tak

Postprzez Matisek123 Wt, 5 maja 2015, 01:41:52

Zrobione.
Dodałbym tylko, że osobiście nie czuje sie prestiżowo korzystając z produktów Apple, ale odpowiadając nie daje do zrozumienia, że czuje sie na równi z innymi producentami(zarówno tymi lepszymi i gorszymi). Czuje się tylko bardziej zadbany jako klient(może to być tylko takie wrażenie). Trudno wyjaśnić o co chodzi i pewnie tak samo trudno wymyślić stosowną opcję w ankiecie, ale do tego zachęcam.
Chętnie pomagam na PW
Matisek123

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3b1
Jailbreak: Nie

Postprzez artur_n Wt, 5 maja 2015, 08:37:27

Wypełniłem ankietę :)
Everybody lies...
artur_n

Mój: iPhone SE
iOS: 10.1.1

Postprzez Hiroes Wt, 5 maja 2015, 12:29:59

Matisek123 napisał(a):Zrobione.
Dodałbym tylko, że osobiście nie czuje sie prestiżowo korzystając z produktów Apple, ale odpowiadając nie daje do zrozumienia, że czuje sie na równi z innymi producentami(zarówno tymi lepszymi i gorszymi). Czuje się tylko bardziej zadbany jako klient(może to być tylko takie wrażenie). Trudno wyjaśnić o co chodzi i pewnie tak samo trudno wymyślić stosowną opcję w ankiecie, ale do tego zachęcam.

Masz rację z pytaniem dot. prestiżu. To było najbardziej problematyczne pytanie tej ankiety. Chodziło mi o pewnego rodzaju nonkonformizm, bunt, przeciwko urządzeniom innych firm na rynku. Chęć pójścia inną drogą, jaką wyznaczyła marka Apple konkurując swojego czasu z IBM, czy teraz z innymi podmiotami.

Badanie miało być jednak przystępne dla ankieterów i stąd padło na sformułowanie "prestiż". Jak wiadomo, jedni interesują się bardziej danym tematem, inni mniej. Miło z Twojej strony, że wspomniałeś jak się do tego odnosisz, będę miał o czym wspomnieć w podsumowaniu badania :)!

Nadal zachęca do wyrażenia swoich opinii w ankiecie, a tym którzy pomogli dziękuję jeszcze raz :D.
Hiroes

Postprzez FiTzu Śr, 6 maja 2015, 09:46:52

Hiroes, wypełnione.

Nie rozumiem tylko czy ankieta ma na celu wyszukanie uzależnionych od apple i wszystko inne jest złe, czy ma na celu wyciągnąć dalej idące wnioski.

Nie zapominajmy tym, że OSX i iOS, tak samo jak Android i Windows mają jeden zasadniczy minus. Programy zakupione w jednym "ekosystemie" nie działają na drugim. Więc tak samo jak legalni użytkownicy dziesiątek programów na jabłuszko nie przesiądą się od tak na Windows, tak samo użytkownicy dziesiątek programów na Windows nie przejdą tak po prostu do Apple.
Gdyby istniała taka możliwość, pewnie wyglądałoby to inaczej. I nie mówię o emulacji potężnych programów bo to nie ma sensu.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez Hiroes Śr, 6 maja 2015, 13:37:27

FiTzu, nie tyle wyszukać uzależnionych od Apple, a klientów tej marki mających z nią bezpośrednią styczność. Nie każdy musi mieć pozytywne zdanie, co widzę czytając odpowiedzi np. części nie podoba się polityka cenowa, innym rozwój iOS.
Dzięki za opinię nt. braku kompatybilności pomiędzy programami Win/Apple.
Hiroes

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Apple Ogólnie