Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Komunikat o niekompatybilnym akcesorium - rozwiązanie

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez Lita So, 20 sie 2011, 13:01:03

Czasem niektórym z nas zaczyna fiksować telefon - co jakiś czas pojawia się komunikat "To akcesorium nie jest zoptymalizowane do pracy z tym iPhonem. Możesz doświadczać zakłóceń pochodzących z sieci komórkowej oraz osłabienia sygnału tej sieci." , czasem wiąże się on z utratą możliwości kontrolowania dźwięków na urządzeniu.
A czasami po prostu mamy akcesorium do iPod/iPhone które powinno grzecznie współdziałać z naszym telefonem a mimo wszystko sprawia kłopoty'
Jest na to rozwiązanie, które osobiście przetestowałam w związku z problemem z moim 3GS - brak kontroli dźwięków i uciążliwy komunikat, pojawiający się co kilka minut, mimo braku podłączonych jakichkolwiek akcesoriów.

1 - potrzebny jest plik systemowy iapd -> klik
2 - przy użyciu iPhoneBrowser, DiskAid, iFunBox lub po prostu za pośrednictwem SSH otwieramy lokalizację /System/Library/PrivateFrameworks/IAP.framework/Support/
3 - w tej lokalizacji znajduje się plik iapd - należy go podmienić na ten, który uprzednio pobraliśmy z linku z pkt.1
4 - Reboot iPhone’a.

Rozwiązanie idealne w przypadku kupna akcesorium przeznaczonego faktycznie dla iPhone’a a nie współpracującego z urządzeniem na co wskazuje przytoczony komunikat, ale również rozwiązuje problem, gdy prawdopodobnie mamy zabrudzony lub uszkodzony port ładowania lub port słuchawek, co skutkuje tymże samym komunikatem i żadne inne sposoby (sprzężone powietrze itp) nie działają.
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez FiTzu So, 20 sie 2011, 13:18:09

Normalnie uwielbiam cię za ten poradnik :)
Powiedz mi tylko czy to rozwiązuje tez problem ze raz na jakiś czas ładowarka ładuje telefon a czasem odmawia posłuszeństwa.

Czy ta łatka usuwa tylko komunikat czy usuwa problem?
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez Lita So, 20 sie 2011, 13:30:35

FiTzu, łatka ma usuwać problem - powodować, że urządzenie, wcześniej nie uznawane przez iPhone'a za "przyjazne" , staje się w pełni kompatybilnym akcesorium.
Co prawda nie miałam okazji sama tego sprawdzić - brak niekompatybilnego urządzenia, ale odzyskałam pełna kontrolę nad dźwiękiem, co wskazuje na akceptację przez iPhone , w moim przypadku, wyimaginowanego urządzenia ;)
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone 6, 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2010,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cellular
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez peter2 Pn, 22 sie 2011, 18:39:31

Proszę o pomoc.
W żadnym z zaproponowanych programów nie odnajduje mi tej ścieżki pliku.
Nie ma wogóle folderu SYSTEM . Jak go znaleźć?

Pozdrawiam.

[URLhttp://imageshack.us/photo/my-images/812/przechwytywaniecq.jpg/
peter2

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.2.1

Postprzez Lita Pn, 22 sie 2011, 19:34:53

zainstaluj z Cydii łatkę afc2add - masz JB w którym nie widac plików systemowych. Nie zapomnij zrestartować iPhone po instalacji łatki.
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez NIGGA Pn, 22 sie 2011, 20:56:04

Ale mimo zainstalowania latki nie edzie dzialac nieoryginalny kabel av?
iPod Nano 6G + iPad 3 + iPhone :)
NIGGA

Mój: iPhone 4
iOS: 5.0.1

Postprzez FiTzu Pn, 22 sie 2011, 21:18:11

NIGGA tobie potrzeba chyba aplikacji Resupported o ile dobrze pamiętam.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez peter2 Pn, 22 sie 2011, 21:20:16

Lita napisał(a):zainstaluj z Cydii łatkę afc2add - masz JB w którym nie widac plików systemowych. Nie zapomnij zrestartować iPhone po instalacji łatki.
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, włączać i w

troche to za trudne dla mnie :c jestem ogolnie dosyc atechniczny. znalazłem w google co to jest Cydia ale nie mam pomysłu jak to zainstalować :c mógłbym prosić o pomoc ?:)
peter2

Postprzez Lita Pn, 22 sie 2011, 21:25:02

peter2, w/g obrazka Twój iP jest po jailbreak czyli powinna byc na nim Cydia - wpisz w wyszukiwarkę na iPhone Cydia i wejdź w nią. Jak już się Cydia załaduje, kliknij szukaj i wpisz afc2add - zainstaluj znalezioną app.
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez peter2 Pn, 22 sie 2011, 21:27:40

niestety nie ma :C w wyszukiwarce po wpisaniu Cydia zostają tylko dwie opcje "Szukaj w Internecie" i "Szukaj w Wikipedia"

Probuje zainstalowac wg instrukcji ze stron internetowych ale to słownictwo i okreslenia mnie przerastaja :)
Ostatnio edytowano Pn, 22 sie 2011, 21:43:03 przez peter2, łącznie edytowano 1 raz
peter2

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)