Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez kenfollet N, 5 sie 2012, 13:56:30

Mała instrukcja dla nie mogących odpalić DFU (brak działających przycisków power lub home, inne ułomności). Stosować TYLKO kiedy normalne uruchomienie trybu DFU nie powiodło się!
Instrukcja mojego autorstwa, powstała na podstawie kilku innych tutoriali (np. http://iphoneblogr.com/2011/08/how-to-e ... -tutorial/ ) została wzbogacona o to co wyczytałem na innych forach dyskusyjnych.

Pamiętaj! Sam odpowiadasz za swój sprzęt. Proces może być niebezpieczny dla Twojego urządzenia!

Sugerowałbym adminowi przeniesienie tego postu do nowego tematu (Jak wejść w DFU bez sprawnych przycisków lub kiedy inne metody zawodzą) i podklejenie;)

1) Zainstaluj redsnow 0.9.14b2. i uruchom
2) Extras --> Even more --> DFU IPSW
3) Wybieramy NORMALNĄ wersję softu (pobraną np. za pomocą Snowbreeze). Normalną oznacza taką, która nie została przez nic zmodyfikowana. Utworzymy w ten sposób soft nazywany Enter_dfu.....
4) odpalamy iTunes i naciskamy klawisz Shift + odtwórz
5) wybieramy soft nazwany enter_dfu i odtwarzamy telefon
6) pod koniec instalacja zostaje przerwana i otrzymujemy error 37. TAK MA BYĆ!
Nie dotykamy się przycisku OK!!!!
7) Odpalamy znowu redsnowa 0.9.14b2 (następuje automatyczne zamknięcie iTunes) i wybieramy opcję extras --> select IPSW. W okienku wskazujemy CZYSTY soft. Ten, którego użyliśmy na początku.
Potem przycisk back, następnie jailbrake i telefon powinien zostać wykryty w trybie DFU.

Jeżeli powyższe rozwiązanie ma opory w działaniu proponuję przeprowadzić cały proces w trybie awaryjnym Windows (wciskamy F8 podczas startu systemu i wybieramy tryb awaryjny).

Jeżeli telefon zawiesza się na "waiting for reboot" można spróbował bez zamykania redsnowa podłączyć go pod inny port USB (najlepiej taki nie używany wcześniej do podłączenia iPhona).

W przypadku dalszych niepowodzeń można spróbować aktualizacji sterowników USB do iPhona lub najlepiej zmienić komputer:)

Inna metoda mówi o cofnięciu się do starszej wersji softu niż ta, którą chcemy zainstalować i odtworzeniu iPhona (np. soft 4.1). Potem tworzymy soft enter_dfu z pliku z softem np. 4.2.1 i instalujemy, następnie przeprowadzamy JB jak opisano powyżej. Mimo, iż brzmi zupełnie abstrakcyjnie to u mnie właśnie to rozwiązanie zadziałało na iPhonie 3g bez sprawnego przycisku power!

Po takim wprowadzeniu iPhona w tryb DFU można także wykonać jailbrake przez program Snowbreez jednak w moim przypadku dawał on błąd w itunes 1600 a nie rozwiązywało go użycie iReb zintegrowanego w Snowbreez 2.9.5.

Życzę powodzenia!

Widzę, że kolega FiTzu przygotował już świetnie wyglądający tutorial. Warto byłoby go rozszerzyć o to co robić kiedy nie wszystko przebiega tak gładko jakby się tego chciało:]
kenfollet

Mój: iPhone 4S
iOS: 7.1
Jailbreak: Nie

Postprzez bartol1213 Pn, 3 gru 2012, 20:25:09

czy podczas instalacji oprogramowania w trybie DFE musi być czarny ekran czy pasek z postępem instalacji?
bartol1213

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.2.1

Postprzez FiTzu Pn, 3 gru 2012, 22:14:08

bartol1213, czarny ekran, a potem pasek postepu...

btw. DFU a nie DFE
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)