Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Jak skutecznie korzystać z Google...

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez FiTzu So, 28 mar 2009, 19:35:54

Tak sobie siedziałem i szperałem po necie i stwierdziłem, że niektórym z nas przydałoby się parę ciekawych "komend" ułatwiających odnalezienie czegoś w otchłani internetu.

Po wstukaniu w pasku adresu www.google.pl chyba każdy wie co się pojawia.
Mamy tam pole, w które wpisujemy poszukiwane przez nas frazy, zdania.

Jeśli wpiszemy dowolne słowa oddzielone jedynie spacją, to nie dość, że część z nich wyszukiwarka może ominąć, to na dodatek może znaleźć je porozrzucane po całym np. 70 stronicowym artykule... A my tego nie chcemy.

" " cydzysłów, w który złapiemy wyszukiwaną frazę lub - myślnik, którego użyjemy zamiast spacji szuka słów w dokładnie takiej kolejności np.
  • "sprawdzone porady tutoriale"
  • sprawdzone-porady-tutoriale

+ plus powoduje wymuszenie na googlach szukanie danego słowa, tudzież spójnika
- minus wyklucza daną frazę z wyszukiwania
np.
  • +iphone +3g -2g

* gwiazdka zastępuje dowolny ciąg znaków
np.
  • iphone jailbreak *

. kropka zastępuje dowolny znak
np.
  • iphone .g

.. dwie kropki oznaczają zakres
np.
  • iphone 2000..2008

~ tylda oznacza słowa podobne
np. jak nie wiemy czy installer czy instaler
  • ~instaler

or lub wyszukuje to lub tamto
np.
  • 2g or 3g

Na dodatek u góry strony Google mamy dodatkowe filtry tj:
Sieć Grafika Mapy Wiadomości Wideo Gmail Grupy dyskusyjne Blogi Tłumacz YouTube Kalendarz Zdjęcia Dokumenty Czytnik Witryny

np.: zakładka Tłumacz pozwala przetłumaczyć strony napisane w innych językach na nasz ojczysty...

Najważniejsze podczas całego szukania jest aby dobrze dobrać słowa i w odpowiednim miejscu. Czyli jeśli szukamy zdjęć Jenny Jameson wybieramy zakładkę Grafika i wpisujemy Jenna Jameson, jeśli szukamy programu do konwersji filmu to wybieramy zakładkę Sieć i wpisujemy konwerter avi mp4. Dobry dobór słów to podstawa, dlatego trzeba się zastanowić czego tak na prawdę szukamy...

Oczywiście jest też opcja szukania zaawansowanego, która daje trochę więcej możliwości http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl lub na przykład wyszukiwarka publicznych kodów źródłowych http://www.google.pl/codesearch?hl=pl

resztę opcji opiszę później, bo teraz nie mam czasu
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)