Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

IPod Classic nie wstaje po formacie

Wszystko o iPodach: Shuffle, Nano, Classic z wyłączeniem iPod Touch

Postprzez bawool Śr, 14 lis 2012, 20:10:47

Witam,

jak w temacie sformatowałem swojego IPoda pod windowsem (tak jak normalny dysk czy pendrive) i teraz nie chce się podnieść. Pojawia się tylko logo appla, ekran miga i tak w kółko aż nie padnie bateria. Co gorsza Ipoda nie wykrywa windows jako urządzenie usb ani itunes. Czy to oznacza że zabiłem swojego Ipoda czy da się jakoś go odratwać?
bawool

Mój: iPod inny
iOS: 3.1.2
Jailbreak: Nie

Postprzez FiTzu Śr, 14 lis 2012, 21:21:44

Skąd ci do głowy przyszedł pomysł żeby go sformatowac! Jedyna szansa na ratunek jest albo nie dostępne legalnie oprogramowanie serwisowe, albo autoryzowany serwis(zapewne odpłatnie).

Generalnie gratuluje pomysłu. iPod to nie pendrive tylko odtwarzacz, a skoro nie widzi go iTunes to usunales jego oprogramowanie, które wyrywa sie z pomocą iTunes. Polecam wybrać sie do serwisu.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez bawool Śr, 14 lis 2012, 22:50:36

a mógłbyś podać jak nazywa się to oprogramowanie?
bawool

Postprzez sidadam Śr, 14 lis 2012, 23:28:17

Mam ipod classic 5 gen. i nawet nie pomyślałem o formatowaniu :lol: FiTzu nie ma kombinacji DFU albo coś ratunkowego od Apple :?: , nie zastanawiałem się nawet nad tym :bezradny: Bawool a na macowym iTunes co widać :hmm:
iPhone 6S Plus 64GB Gold
sidadam

Mój: iPhone 6S Plus
iOS: 9.1
Game Center: sidadam

Postprzez bawool Cz, 15 lis 2012, 18:50:54

Na macowym itunes nie próbowałem, zna ktoś oprogramowanie którym można by softa na ipodzie przywrócić?
bawool

Postprzez zibi2 Cz, 15 lis 2012, 21:56:36

''Sytuacja 10: Format iPoda z poziomu systemu operacyjnego

Doprowadzenie do takiej sytuacji nie powinno wzbudzać w nas żadnych reakcji paniki. iPoda da się uratować ponieważ posiada on specjalną chronioną partycje z plikami potrzebnymi do uruchomienia.
Pierwsze co należy zrobić to przytrzymać przyciski Select + Menu w celu zrestartowania iPoda (lub w przypadku innego inną kombinacje), a następnie podłaczyc go do komputera.
Powinno to spowodować wykrycie go jako dysk a następnie możliwość przywrócenia z poziomu iTunes''
zibi2

Mój: iPhone 6S
iOS: 10
Jailbreak: Tak

Postprzez luk4sz Cz, 15 lis 2012, 22:38:41

FiTzu napisał(a):Skąd ci do głowy przyszedł pomysł żeby go sformatowac!

W moim jak dysk byl na wykonczeniu to formatowalem go z 300 razy az dzialal, dzialal 3 miesiace i znowu po kilkanascie formatow az zadziala.

To normalny dysk twardy, trzeba iPoda wprowadzic w DFU przez przytrzymanie kólka i guzika select, i wgrywamy oprogramowanie przez iTunes.
luk4sz

Postprzez bawool Pt, 16 lis 2012, 23:13:18

Dzięki za podpowiedź, jest tak jak mówisz tylko iPod musi być naładowany. Gdyby ktoś potrzebował to tu: https://discussions.apple.com/message/20293033#20293033 znajdziecie krok po kroku jak odratować iPoda po formacie.
bawool

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPod