Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Iphone Jailbreak i Simlock OS 3.1/3.1.2

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez SZATAN666 Wt, 10 lis 2009, 20:46:16

Witam!
Oto poradnik jak zrobić Jailbreak i zdjąć Simlocka z iphone-a z OS 3.1/3.1.2
(Testowałem na Iphone 3G 8GB OS 3.1.2)

Jailbreak:

1. Ściągamy plik ze strony : http://blackra1n.com/ klikając w ikonkę Windowsa (Albo Mac-ka. Zależnie od tego jaki system posiadamy na Swoim komputerze).

2. Gdy ściągnął Nam się plik włączamy Iphone-a i podłączamy go do komputera (oczywiście kablem).
(Jeśli otworzył nam się program iTunes, proszę go zamknąć)

3.Włączamy wcześniej ściągnięty plik.

4. Pokaże Nam się małe okienko. Proszę kliknąć w napis: "make it ra1n".

5. Rozpocznie się proces robienia Jailbreak-u. Na Iphone-ie będą wyświetlały się różne rzeczy (np. komunikat by podłączyć Iphone-a do iTunes) na które nie zwracamy uwagi. Po jakimś czasie pokaże Nam się obrazek z chłopakiem. Telefon się zrestartuje.

6. I już! Jailbreak zrobiony! (Prawda, że proste?) :)

Ściąganie Simlocka:
(Konieczne połączenie Iphone-a z siecią Wi-Fi!)

1. Odłączamy Iphone-a od komputera.

(Teraz łączymy się z siecią Wi-Fi)

2. Klikamy w ikonkę "blackra1n", która pojawiła Nam się w Iphone-ie.

3. W zakładce "Please select package(s)" wybieramy "Cydia" i "sn0w" (koniecznie w takiej kolejności!)

4. W górnym prawym rogu pokarze Nam się niebieski prostokąt z napisem "Install". Klikamy na niego.

5. Po zakończonej instalacji restartujemy Iphone-a.

6. Brawo! Ściągnąłeś właśnie Simlocka ze Swojego Iphone-a ! :)

Nie powinno być problemów. Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody. Wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam! :)
SZATAN666

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez mymon Wt, 10 lis 2009, 20:50:45

trochę dubel ale niech już zostanie :P
tutorial znacznie lepszy bo z obrazkami podał sam GeoHot na swoim blogu
Linka do niego podawałem kilka razy w temacie blackra1n RC3 z blacksn0w dla BB 05.11.07
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez SZATAN666 Wt, 10 lis 2009, 20:53:04

O, przepraszam bardzo :(

Mimo iż jest poradnik na innej stronie, mój jest po Polsku :) Może komuś się przyda z powodu nieznajomości języka angielskiego :)
SZATAN666

Postprzez mymon Wt, 10 lis 2009, 20:55:13

przecież podałem linka do poradnika po polsku (nawet nie sprawdziłeś :twisted: )
ponadto mógłbyś zmienić temat na bardziej konkretny - w końcu mowa o blackra1n
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
mymon

Postprzez rysal Śr, 11 lis 2009, 17:39:42

Witam, rzeczywiście instrukcja z obrazkami jest super. Ale mam do Was pytanie, czy to pewna rzecz ? Jestem nowy w temacie IPhona i nie chciałbym go spieprzyć. Chciałbym też zainstalować jakąś nawigację,może najchętniej TomToma, ale oczywiście nie poprzez ITunes :)

W tej instrukcji zastanowił mnie ten fragment:
"Dla tych co posiadają najnowsze iPhone 3GS (nowy bootrom), Blackra1n pozwoli tylko na tzw. kablowy Jailbreak. Znaczy to mniej więcej tyle, że kiedy wykonacie Jailbreak'a nie możecie pozwolić by bateria się rozładowała. Jeżeli tak się stanie wtedy jedyną możliwością włączenia iPhone'a ponownie będzie podłączenie go do komputera i użycie Blakra1n w tym celu."

Co to znaczy, że będę mógł uruchomić telefon tylko poprzez Blakra1n ?

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc
rysal
Pozdrawiam
rysal
rysal

Mój: iPhone 4S
iOS: 7.02
Jailbreak: Nie

Postprzez cajefm Śr, 11 lis 2009, 20:48:42

Nie, to znaczy, że jeśli telefon ci się wyłączy, to podczas włączania iPhone będzie ci kazał podłączyć się do iTunes (w celu przywrócenia oprogramowania), więc będziesz musiał go podłączyć i włączyć program Blackra1n. Nastąpi to samo co przy pierwszym Jailbrake i będziesz mógł nadal korzystać z telefonu (nie stracisz żadnych danych).
cajefm

Mój: iPhone 3GS

Postprzez mariobak Cz, 19 lis 2009, 11:32:01

Witam !!!!
Mam mały problem. Z uwagi na to, że znalzłem taki prosty spossób na jeilbreka iphona zdecydowalem sie na jego aktualizacje do 3.1.2 no i dalej postepowałem zgodnie z tym co wyzej napisane. wszystko niby jest ok tylko, ze program CYDIA nie chce mi sie uruchomic. uphona kilkakrotnie restartowalem i to tez nic nie pomoglo. czy jest moze jakis sposob na to??
Z gory dzieki za odpowiedz
mariobak

iOS: 3.1.2.

Postprzez mymon Cz, 19 lis 2009, 13:07:06

zrób "make it Rain" jeszcze raz
mymon

Postprzez mariobak Cz, 19 lis 2009, 14:07:35

ha! śmiga!! Dzieki za podpowedz mymon
Pozdrawiam
mariobak

iOS: 3.1.2.

Postprzez mattib4 Pn, 23 lis 2009, 00:35:02

Nie wiecie może czy są jakieś plany odnośnie nowego jaibreak'a?? Znaczy na ten nowy boot room??
mattib4

Mój: iPhone 3GS

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)