Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Iphone 5S problem

Problemy z urządzeniami z iOS 8.x.x

Postprzez Tadzik Pt, 15 sty 2016, 22:46:20

Witam
Mam problem z moim 5S a mianowicie telefon czasami sam się restartuje nawet kilka razy dziennie lub po prostu nie da się włączyć wyświetlacza (słychać wibracje jak ktoś dzwoni lub budzik) a wtedy pomaga tylko twardy reset. Robiłem Restore lecz nic to nie dało. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Czytałem gdzieś, że może to być wina wyświetlacza lub baterii.
Pozdrawiam
Tadzik

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.4.1
Jailbreak: Nie
Game Center: Tadzik92

Postprzez mjpox So, 16 sty 2016, 11:04:38

1. Czy robiłeś czysty restore, tzn wgrałeś od nowa najnowszy iOS bez przywracania kopii zapasowej?

2. jeśli tak, to u mnie w iP5 miałem identyczne objawy, okazało się że bateria nie domagała już ... :)
- telefon wyłączał się na mrozie/lub przy kilku stopniach, i baterii 50%, włączał się z rozładowaną
- zrobienie zdjęcia przy <20% było najpewniejszym wyłączeniem telefonu po minucie
- czasem ekran nie chciał się włączyć, a jak się włączył to dotyk nie działal... -.-

3. wymieniłem sam baterię i wszystko działa jak NOWE, wieczorem koło 24 mam zwykle 40% baterii, zaleznie od dnia...poprzednia miała o tej porze "mniej niz zero" ;D

4. jest specjalny program który po podłączeniu telefonu do iTunes sprawdzi stan baterii oraz ilosc cykli ładowania, program instalujesz na komputerze.
mjpox

Mój: iPhone 5
iOS: 8.4

Postprzez Tadzik So, 16 sty 2016, 12:50:23

Sprawdzałem w tym programie i mam 552 cykle, więc nie wiem czy to dużo czy trzeba ją wymienić. A ile płaciłeś za baterie i gdzie kupiłeś?
Nowego iOS nie wgrywałem bo nie chce narazie 9.2, ale przywracałem 8.4.1 i nadal to samo było nawet na czysto.
Tadzik

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.4.1
Game Center: Tadzik92

Postprzez mjpox N, 17 sty 2016, 19:01:27

ostatnio ktoś pytał na forum o baterie do iP5, jednak nie wiem czy ten sam sprzedawca ma do modelu 5s

kupiłem na allegro, za 20zł, jeśli chcesz wydać więcej to idz do serwisu (Cortland?) i wymienisz za 80zł, z pewnym zamiennikiem który się będzie sprawdzać

ja postanowiłem zaryzykować i kupić zamiennik na allegro, wychodząc z założenia ze najwyzej stracę 20zł... i się opłaciło, bateria trzyba i "nie puszcza" ! :)
mjpox

Mój: iPhone 5
iOS: 8.4

Postprzez BartT-GSM Pn, 18 sty 2016, 00:28:50

Jak ktos chce baterie taka sama jaka jest montowana w 5S lub 5C to pisac na PW
GG : 11394352

iMessage : terlesik@o2.pl
BartT-GSM

Mój: iPhone 6
iOS: 9.2
Game Center: Terlesik

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS 8.x