Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iPhone 5C z kartą R-SIM działa, a bez prosi o hasło iCloud

Usuwanie, omijanie simlocka, problemy z simlockami we wszystkich generacjach iPhone'ów.

Postprzez kacpon Pn, 13 paź 2014, 01:07:38

Prawdopodobnie ta karta w jakiś magiczny sposób omija ekran aktywacji. Zaznaczam, że mam system iOS 7.0.2, który jest już dosyć stary. Więc może coś jest pokombinowane jakąś przestarzałą metodą. Dla ułatwienia mogę nagrać filmik przedstawiający zachowanie telefonu. Może wtedy łatwiej byłoby komuś coś powiedzieć na ten temat. Jutro go wrzucę.
kacpon

Mój: iPhone 5
iOS: 7.1.1
Jailbreak: Nie

Postprzez greg3053 Pn, 13 paź 2014, 07:33:51

Problem jest w tym, ze sprzedawca wylaczyl icloud, ale nie usunol find my iphone. Masz 2 konta icloud podpiete do tego samego telefonu!! :im_stupid:

Mozesz to sprawdzic na dwa sposoby, wyloguj sie ze swojego find my iphone i icloud i sprawdz na stromie czy jest zablokowany. Moim zdaniem bedzie.

https://www.icloud.com/activationlock/

lub zadzwonic do apple.

Powodzenia
greg3053

Postprzez kacpon Pn, 13 paź 2014, 19:22:05

Więc tak. Telefon jest zablokowany. Na stronce wyskakuje: ''Blokada aktywacji: włączona''. Problem polega na tym, że najprawdopodobniej nie jest on zablokowany przez icloud sprzedającego, ale osoby od której on kupił/ukradł telefon w stanach. Kontakt ze sprzedającym oczywiście się urwał. Dla przestrogi, to ten pan: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1CpU3/.

No ale załóżmy, że już się pogodziłem z faktem, że jestem frajerem i dałem się nabrać. Teraz tylko zależy mi na tym, żeby móc z telefonu normalnie korzystać, czyli zrobić restore (połowę pamięci zajmują jakieś niewidoczne śmieci, których chciałbym się pozbyć), uruchomić 3G/LTE i ewentualnie zrobić aktualizację systemu.

Boję się to zrobić ''tak po prostu'', bo nie mam pojęcia jaki czynnik pomija blokadę iCloud poprzedniego użytkownika. Jeżeli to ta karta R-SIM to powinienem być w stanie bezproblemowo zaktualizować system do iOS8 i znowu ''ominąć'' iClouda przy włączaniu i później, w ustawieniach zalogowac się do swojego. Natomiast jeżeli czynnikiem jest ''coś'', co jest zainstalowane w telefonie, to po aktualizacji nie będę miał telefonu, a cegłę.

Tak, jak obiecałem, wrzucam filmik przedstawiający mojego ''magicznego'' iPhone'a:

https://www.youtube.com/watch?v=cAyqysKWapM

Proszę o pomoc, jesteście moją jedyną nadzieją :(
kacpon

Postprzez zibi2 Pn, 13 paź 2014, 19:56:13

R-SIM nie omija blokady iCloud!Każda próba wgrania iOS8 zakończy się zablokowaniem telefonu!
zibi2

Mój: iPhone 6S
iOS: 10
Jailbreak: Tak

Postprzez kacpon Pn, 13 paź 2014, 20:53:00

W takim razie CO ją omija? Ma ktoś jakiś pomysł?

Może został aktywowany przez doulCi? Właśnie doczytałem, że ta metoda podobno działa. tylko chyba telefon poodblokowaniu ta metodą nie ''zachowuje się'' w ten sposób?
Ostatnio edytowano Pn, 13 paź 2014, 20:57:58 przez kacpon, łącznie edytowano 1 raz
kacpon

Postprzez zibi2 Pn, 13 paź 2014, 21:19:11

Czy Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?Nic nie omija tej blokady! :im_stupid: W tej chwili telefon jest aktywowany.Jeśli go odtworzysz,wymażesz lub wgrasz iOS 8.0.2 to telefon się zablokuje i będzie żądał hasła iCloud!
zibi2

Postprzez kacpon Pn, 13 paź 2014, 21:34:57

Czyli w "normalnym" zablokowanym, nieodtworzonym iPhone reakcja na włożenie karty SIM tak wygląda? Telefon żąda hasła iCloud a po wyjęciu jej już nagle nie?
kacpon

Postprzez zibi2 Pn, 13 paź 2014, 22:04:54

:im_stupid: Nie da Ci się pomóc.Sorry.
zibi2

Postprzez kubalon1 Pn, 13 paź 2014, 22:35:30

Spotkaj się z gościem przecież jeszcze się ogłasza
kubalon1

iOS: 10.1.1

Postprzez hondaa Śr, 10 cze 2015, 20:57:17

Odświeżę temat ponieważ mam podobny problem.Telefon po włożeniu karty żąda aktywacji przez podanie Apple id natomiast bez pozwala na wejście w menu.Nie mam jeszcze rsim10.Czy po włożeniu karty rsim, telefon się zaloguje poniewaź Rsim emuluje MSI oryginalnej sieci (telefon bez simloka).
hondaa

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.0

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Unlock-Simlock