Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Iphone 4 i nieszczęsny iCloud

Dyskusje o chmurze Apple: iCloud, a także jej poprzedniku: Mobile Me

Postprzez PrivateJoker So, 4 kwi 2015, 13:17:32

Stałem się nie do końca szczęśliwym posiadaczem urządzenia Iphone 4, które sprezentował mi brat po wymianie na nowy model ze stajnie Apple'a. Problem polega na tym, że brat zapomniał hasło do swojego konta iCloud, nie podał awaryjnego adresu email a w przypadku haseł pomocniczych zrobił to co robię zwykle ja i właściwie każda znana mi osoba - wstukał na klawiaturze przypadkowy ciąg liter i cyfr. Jak mówi spędził bite dwa dni próbując różnych konfiguracji hasła, które jak sądził mogło wchodzić w grę, niestety bez skutku. Początkowo wydawało mi się, jak i jemu, że jedyna przeszkodą będzie to, że ja sam nie będę mógł założyć swojego konta na iCloud, albo raczej przypisać do niego otrzymanego urządzenia. Na "sucho" wszystko wyglądało obiecująco, mogłem konfigurować aplikacje, korzystać z internetu, aparatu itp. jednak po włożeniu karty sim telefon notorycznie wyrzuca mi na pierwszy plan okno logowania do iCloud uniemożliwiając jakiekolwiek działania.

Przewertowałem tony zagranicznych stron w poszukiwaniu informacji i obawiam się, że obecnie jestem w posiadaniu wyłącznie gustownego przycisku do papieru, Czy w serwisie Apple'a jest szansa na uzyskanie jakiejkolwiek pomocy? Telefon był brany na umowę w T-Mobile, jest szansa, że ślad po nim zachował się u dostawcy sieci żeby była jasność, że nie został skradziony?
PrivateJoker

Mój: iPhone 4
iOS: 7.1.2
Jailbreak: Nie

Postprzez zibi2 So, 4 kwi 2015, 13:37:22

Nie ma możliwości uruchomienia bez podania prawidłowego loginu i hasła.Ani TMobile ani Apple nie pomoże.
zibi2

Mój: iPhone 6S
iOS: 10
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Śr, 8 kwi 2015, 11:58:15

PrivateJoker, brat nie pamięta hasła? To na nowym iPhone założył nowe konto iCloud?
Może niech poszuka jakiegoś maila aktywacyjnego czy coś takiego.

Domyślam się że tutaj próbowałeś?

Jest jeszcze reset hasła przez dwustopniową weryfikację - link

Przejrzyj te artykuły, może coś ci się przyda:
1, 2, 3

Jeszcze coś takiego znalazłem - YouTube

Ewentualnie spróbuj zrobić Restore, ale w trybie DFU, chociaż nie wiem czy to pomoże.

Ostatecznie skompletuj papiery informujące o tym że jesteś (albo twój brat jest) właścicielem telefonu i próbuj kontaktować się z supportem Apple.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iCloud