Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iPhone 3G zamarł!

Problemy z urządzeniami z iPhone OS 3.x.x

Postprzez Jaca N, 10 mar 2013, 16:24:39

Miałem swego czasu iPhone 3G 8GB z jakim softem to nie pamiętam, ale był po JB. Przekonałem żonę, żeby go użytkowała bo jak do tej pory sprawował się bez zarzutu choć ma swoje już 4 lata. W tym czasie wymieniałem ze 4 szybki, raz wyświetlacz, wprawdzie padł czujnik zbliżeniowy, ale to żonie nie przeszkadzało, jednak czas przyszedł na baterię, która wytrzymywała zaledwie 1 dzień. Załatwiłem więc telefon zastępczy zanim zamówione części tzn. bateria i taśma nr3 nie nadejdą, a że jestem kierowcą czas na zmiany przesunęły się w czasie. Wczoraj ten dzień nadszedł. Telefon poleżał ze dwa miesiące w szufladzie i czekał na swoją odnowę, podobnie jak i moja żona, której telefon bardzo się spodobał nie tylko jako telefon, ale i w samym użytkowaniu. Mój błąd bo nie sprawdziłem przed wymianą jak się fonik zachowuje, wymiana baterii poszła gładko, z taśmą nr 3 trochę dłużej, ale bez większych problemów, nadchodzi chwila włączenia telefonu, a tu nic, żadnej reakcji. iPhone nie reaguje na nic, ładowarka oryginalna, kabelek sprawny, komputer nie widzi telefonu, twarde resetowanie się nie odbywa, kompletnie nic! Hmmm...rozebrałem go ponownie i powróciłem do starej baterii, niestety,reakcja telefonu ta sama czyli żadna! Teraz nasuwa mi się pytanie: Czy to wina złej instalacji taśmy nr3, czy niewłaściwa bateria? Bateria kupiona na allegro z oznaczeniem APN: 616-0346; VPN: GB-S10-354270-0100 1900mAh oryginalna APN:616-0347; VPN: LIS 1406APPC. Sprzedający zapewnia mnie, że kupiona bateria jest kompatybilna z moim telefonem. Na tą chwilę nie jestem wstanie ocenić skali problemu, co jest że telefon zamilczał jak grób! Proszę o pomoc, bo przyznam się, że ręce mi opadły i nie potrafię żonie wytłumaczyć, że być może go zepsułem, a ona będzie skazana na swojego LG którego traktuje jak zło konieczne.
Rzeczą złą nie jest zadać pytanie, ale sztuką jest odpowiedzieć na nie z sensem i ze zrozumieniem!
Jaca

Mój: iPhone 4
iOS: 5.01
Jailbreak: Tak

Postprzez Jaca So, 23 mar 2013, 01:38:07

Ups...nikt nie pomoże dobrą radą?
Rzeczą złą nie jest zadać pytanie, ale sztuką jest odpowiedzieć na nie z sensem i ze zrozumieniem!
Jaca

Postprzez iNarek So, 23 mar 2013, 03:19:14

Zostaw telefon na kilka godzin pod ładowarką. Może nowa bateria musi się troche naładować zanim ruszy.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Jailbreak: Nie
Game Center: F0rfiter

Postprzez zibi2 So, 23 mar 2013, 10:40:02

Jeżeli jest taka możliwość to podłącz i zostaw na kilka godzin pod ładowarką samochodową.
zibi2

Mój: iPhone 6S
iOS: 10

Postprzez Jaca Wt, 2 kwi 2013, 21:44:28

No nie mam w tej chwili takiej możliwości, oddałem fonika do serwisu, mam nadzieję, że oni coś tam wskórają...
Jaca

Postprzez Jaca N, 28 kwi 2013, 12:50:08

Ale numer, oddałem fona do serwisu i niestety nie potrafią go uruchomić, znaczy nie wiedzą co mu dolega...chyba trzeba poszukać innego serwisu!
Jaca

Postprzez iPear So, 4 maja 2013, 12:06:01

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, sprawdzałeś miernikiem stan naładowania baterii? Jeśli jest padnięta na 0 to nie wyświetli się nic przez dłuższy czas, a w telefonie może być problem z ładowaniem.

Najlepiej by było gdybyś w ogóle miał zasilacz laboratoryjny i mógł sprawdzić czy płyta główna w ogóle bierze prąd, podłączając zasilacz zamiast baterii - mógłbyś zapytać o to koleżków z tego serwisu - taką czynność powinni wykonać na dzień dobry a to informacja, która dużo powie nam na temat przyczyn nie działania telefonu.

Jeśli nie masz takiej możliwości podładuj baterię jakimkolwiek zasilaczem zewnętrznym tak, żeby miała jakieś 4 volty aby mieć pewność, że płyta główna jest zasilana. Teraz podłącz kabel i zobacz czy będzie jakaś reakcja.

Co ważne najlepiej wykonaj to na starej oryginalnej baterii - zamienniki udające oryginały z allegro to szrot

Uszkodzenie taśmy nr 3 może mieć wpływ (i ma) na uruchamianie telefonu ale objawia się to w ten sposób, że wiesza się on na jabłku.
//podpis usunięty przez administratora (niedozwolona reklama)//
iPear

Mój: iPhone 5
iOS: 7.1.1

Postprzez Jaca Pt, 24 maja 2013, 00:28:28

Dopiero dziś fon dotarł do mnie z serwisu, zamówię nową taśmę i spróbuję od nowa, coś mi się wydaje, że to od niej tkwi problem bo ani na nowej, ani na starej włączyć się nie chce. Poczekam na dostawę nowej taśmy i dam znać.
Jaca

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPhone OS 3.x.x