Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iPhone 3G - Zablokowany

Problemy z urządzeniami z iPhone OS 3.x.x

Postprzez gorg81 Pt, 13 wrz 2013, 09:06:31

Witam wszystkich, wiem że ten wątek był kilkukrotnie poruszany na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Od razu piszę, że iPhon, nie jest kradziony, nie jest znaleziony, ani też nic nie legalnego.

Problem mój, nie mój, sąsiada polega na tym że miał uszkodzony wyświetlać (raczej sam dotyk od połowy) i wprowadzając kod telefonu (błędnie) bo brakowało jednej cyfry, czy jak Pan w serwisie stwierdził, ".... że mogło być tak, że nawet Pan nie wiedział że wbija błędny kod i zablokował IP...". Przyszedł do mnie po wymianie wyświetla i na IP już był komunikat o podłączeniu do iTunes, wiec generalnie lipa, bo zostaje restore, bądź DFU i pełny recover. ( z tego co wyczytałem na forum)

Ale, właśnie, o ale chodzi. Niestety człowiek ten jest w średnim wieku i dla niego iTunes (nie miał nawet zainstalowanego na komputerze) i kopia bezpieczeństwa, czy też iCloud to są pytania rodem z piekła, więc nie mamy o czym dyskutować. Niestety jak to bywa, są tam bardzo ważne dane, zdjęcia, jakieś tam zdjęcia umów z klientami (bo prowadzi małą działalność) czy coś w tym stylu, nie chce kontaktów, nie chce maili, nie chce muzyki, chce tylko te zdjęcia i dwa jakieś filmiki.

Co Ja wiem o iPhonie, ostatnio działał w sieci Plus (zakupiony był w Tmobile, tak wynika z dokumentów które posiadamy) następnie został zakupiony przez jego syna w jednym z "Serwisów GSM" mieszczących się w Centrach handlowych, i był zdejmowany Sim-lock. Mam numer seryjny, niestety nie wiem na jakim sofcie tyrał, ale po podłączeniu do iTunes pisze że ma najnowsze oprogramowanie i standardowo czy ma otworzyć telefon, czego niestety nie mogę póki co zrobić. Moje pytania:

1. Czy istnieje jakiś sposób który jestem wstanie sam wykonać aby mu te zdjęcia odzyskać ??
2. Czy aby zdjąć Sim-Locka (gość z serwisu) musiał zrobić jailbreak, czy mógł inaczej zdjąć Sim-locka ??
3. Czy Znacie firmy na (najlepiej na Śląsku) które zrobią to odpłatnie ??

Ja niestety nie znam się na iPhone, nie posiadałem nigdy. To co wiem, to co wyczytałem na was na forum.

Jeśli ktoś z was zna takową Firmę, czy jakiegoś "magika' może podać mi namiary ewentualnie jak wspomniałem wcześniej sposób na odzyskanie zdjęć, bo z samym uruchomieniem, czyli restor-em sobie chyba poradzę.
gorg81

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.2
Jailbreak: Nie

Postprzez tetil Pt, 13 wrz 2013, 11:04:12

A co sie dzieje jak podepnoesz go do kompa? Nie wyswietla sie w "moj komputer"?
tetil

Mój: iPhone 6
iOS: 8.4.1

Postprzez gorg81 Pt, 13 wrz 2013, 11:13:09

Nie , nie wyświetla się.
gorg81

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.2

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPhone OS 3.x.x