Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iP 3Gs, 6.1.6 bez JB - gubi zasięg, GPS i Wi-Fi działa

Problemy z urządzeniami z iOS 6.x.x

Postprzez Czerniak Pn, 3 lis 2014, 10:26:49

Witam,
zanim dostanę reprymendę że nie użyłem funkcji szukaj - właśnie że jej użyłem ale dokładnie tego samego problemu nie znalazłem.
Do sedna: sieć PLAY
iPhone 3Gs, z iOS 6.1.6 bez JB - BaseBand - 05.16.08 oraz z nowym Bootroomem ma problem z zasięgiem. Stan BDB, prawdopodobnie bez żadnych serwisów (niedługo mu będę zmieniał baterię w autoryzowanym serwisie)
Często gubi zasięg w miejscach typu pokój, firma w centrum miasta - a w metrze ma zasięg pełny przez większość czasu (sic!). Na Wi-Fi oraz GPS się nie skarżę, śmigają bez problemu. Nie pomagało ani wyłączanie 3G, ani restart ani reinstalacja iOS i z backupem i bez.
Zastanawiam się na zrobieniem JB aby móc mieć możliwość obniżenia BB do jakiejś niższej wersji.
Niestety moim błędem było zaktualizowanie go do 6.1.6 prawdopodobnie.
Teraz pytanie do Was:
- Czy może to być wina tego że kiedyś ktoś przy nim mógł grzebać i mogło wyniknąć uszkodzenie anteny jak tutaj w linku? http://matteopisani.altervista.org/iPhone3GS_NoService_Losing_Signal_Fix_Repair_Guide.htm
- Czy zmiana wersji BB pomoże? Nie jest to dla mnie duży problem z robieniem JB, ale jak już to zrobiłbym Untethered z p0sixspwn-v1.0.8-win

Dziękuję mam za chociaż jakiekolwiek pomysły!
Ostatnio edytowano Pn, 3 lis 2014, 10:44:38 przez Czerniak, łącznie edytowano 1 raz
Czerniak

Mój: iPhone 3GS
iOS: 6.1.6
Jailbreak: Nie

Postprzez greg3053 Pn, 3 lis 2014, 11:27:23

Zawsze tak gubil zasieg? Jak na innych sieciach?

Mozliwe, ze antena do wymiany .
greg3053

Postprzez Czerniak Pn, 3 lis 2014, 11:37:41

Na wersji 5.x działałem może z 3-4 godziny i nie widziałem problemu z zasięgiem.
Na T-Mobile sprawdzę później czy hula.
Czerniak

Postprzez greg3053 Pn, 3 lis 2014, 12:45:14

Akurat dzisiaj wpadl mi 3gs z takim samym problemem. Wymiana anteny nie pomogla, musze sprobowac na innej sieci. :hmm:

-- DODANO --

Update:

Po zmianie operatora dalej gubil zasieg, zrobilem restore do 6.1.6 baseband 6.15, potem downgrade, ale bez poprawy. Po calym majdanie z wymiana anteny wgralem czysty ios z podniesieniem basebandu i problem rozwiazany :P
greg3053

Postprzez Czerniak Wt, 4 lis 2014, 11:42:10

greg3053 napisał(a):Po calym majdanie z wymiana anteny wgralem czysty ios z podniesieniem basebandu i problem rozwiazany

Mógłbyś jaśniej proszę? Może krok po kroku? Dziękuję z góry.
U mnie niestety jest 3GS z nowym bootromem czyli podniesienie wersji BB nie wchodzi w rachubę bo grozi to zbrickowaniem urządzenia. U mnie po reinstalacji na czysto nie dało rady, jedyne co to czasami mam pełen zasięg.
Chyba zostawię tę kwestie do rozwiązania w serwisie przy okazji wymiany akumulatora.
Czerniak

Postprzez greg3053 Wt, 4 lis 2014, 11:50:09

https://copy.com/vrQS1H0C10SrHp1X

Pobierz odemnie program na winde, rozpakoj i sprawdz numer seryjny. Kolor zielony znaczy ze mala szansa z brick!

Jezeli kolor jest Zielony To:

wgraj czysty 6.1.6 przez itunes.
- sciagnij ios 6.0
-sciagnij ostatnia wersje redsnow
-wskaz mu ios 6 recznie potem JB i ipad baseband
-po wgraniu ponownie wybierz ios 6.0, JB i downgrade baseband
na koniec czyste restore przez itunes 6.1.6

U mnie pomoglo! :D
greg3053

Postprzez Czerniak Wt, 4 lis 2014, 15:23:23

Teraz pytanie, jaki jest stan pamięci telefonu PO wymianie baterii?
Czy zrobić ten cały proces reinstalacji co podany wyżej z niecierpliwości teraz czy po wymianie?

EDIT

Wyskakuje mi "WRONG YEAR INPUT IT SHOULD BE A NUMBER"
A mój SN to 882045TFEDG więc nie wiem co źle wkleiłem.

EDIT 14:32
Chyba mam refurba :P
Czerniak

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS 6.x