Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Instalacja Windows na Mac bez DVD

Tutoriale, Pewne i skuteczne porady związane z Mac OS

Postprzez Matisek123 Śr, 25 sty 2012, 13:55:55

Witam,

kilkoma zdaniami najpierw chciałem zaznaczyc że jest to mój pierwszy tutorial- Mam nadzieję że trafię tym tutkiem do każdego, myślę że będzie on prosty, zrozumiały i bez błędów, oczywiście wstawię screeny i postaram się jak najłatwiej przedstawic problem instalowania Windowsa na Macu bez DVD i nie przez maszynę wirtualną(Parallels lub VMware).

Jeśli w Waszym ukochanym komputerze od Apple, zepsuje się napęd szczelinowy, oczywiście idziemy do serwisu lub zdajemy się na łaskę USB.
Nie mamy kasy, nie chce nam się- nie oddajemy go do serwisu. Ale co jeżeli chcemy zainstalowac Windows'a na Maczku?

No niestety- na pewno pomyślicie o maszynie wirtualnej. Jednak z pomocą właśnie takiego programu jak Parallels Destkop możemy bezproblemowo zainstalowac Win jako drugi system, nowe MacBooki Air mają już możliwośc instalowania Windowsa bez napędu, ale co jeśli posiadamy MBP lub iMaca...

No to, co będzie nam potrzebne?

1. rEFIt Download
2. Obraz .iso Windows 7 Download
3. Parallels Destkop Download może byc wersja trial. Najlepiej użyc ostatniego Parallels(7) a jeśli macie starszego Maca to można użyc wersji 6.

Masz wszystko-to zaczynamy!

1. Włączamy asystenta Boot Camp

Robimy wszystko zgodnie z zaleceniami Boot Camp'a, tylko na końcu chcemy zakończy instalację i nie startowac z instalacją

Obrazek

2. Włączamy Parallels Destkop
Tworzymy maszynę wirtualną z naszego obrazu ISO(CD/DVD Image i szukamy pliku) oraz wybieramy niestandardową metodę instalacji (costum)

Obrazek

Teraz wszystko domyślnie, do czasu aż ujrzymy opcje wyboru dysku twardego . Wybieramy „No hard Disc”

Obrazek

Na tym screen’ie widac zaznaczoną opcję drugą, my jednak(bardzo ważne) wybieramy „No hard Disc”!
Teraz otwieramy konfigurację naszej wirtualnej maszyny, i zakładce „hardware” wybieramy „CD/DVD-ROM 1” i wybieramy obraz dysku- „image file”

Obrazek

Naciskamy plusik( + ) i dodajemy nowy twardy dysk. Teraz wybieramy ” Boot Camp Partition”\
Teraz przechodzimy do zakładki „Boot Order” i patrzymy czy opcja CD/DVD-ROM jest na pierwszym miejscu. Jest? No to wspaniale! Nie? No to przestaw! ( Wedle swoich upodobań możemy przestawiac strzałeczkami, byle by CD/DVD był zawsze na pierwszym miejscu.
Jeśli ujrzymy taki widok:

Obrazek

To(jak już mówiłem) zmieniamy strzałkami by CD/DVD był na pierwszym miejscu.
Naciskamy OK.
Jeśli pojawi nam się błąd wpisujemy w terminal:
Kod: Zaznacz cały
mv /Library/Parallels/Parallels Service.app/Contents/MacOs/BootcampConfigurator / Library/Parallels/ParallelsService.app/Contents/MacOS/BootcampConfigurator.old

Teraz czekamy, bo właśnie odpala nam się istalator Windows.

Obrazek

Podczas instalacji wybieramy partycję BOOTCAMP i ją formatujemy. Teraz musimy by czujni i czekac aż instalator skończy podstawową instalację i przystąpi do ponownego uruchomienia się( na ekranie pojawi się zielony pasek i odliczanie do restartu), teraz po ponownym włączeniu się maszyny wirtualnej, od razu ją zatrzymujemy.
Zamykamy Parallels.
3.Instalujemy do końca
Uruchamiamy ponownie naszego Maca i we wcześniej zainstalowanym programie rEFIt wybieramy partycję BOOTCAMP. Teraz spokojnie czekamy i zaraz delektujemy się widokiem Windowsa 7 na swoim jakże ukochanym Macu!

Okej. Wszystko skończone. Teraz kilka słów od siebie chciałem. Jeśli coś nie działa piszcie, może coś źle napisałem. Screeny mi się nie chciały wstawiac to tylko linki dałem, jakby jakiś moderator przestawił i zrobiłby te screeny żeby były już tu(w temacie)to byłbym wdzięczny. //iAdmin - zrobione.

Pozdrawiam.
Chętnie pomagam na PW
Matisek123

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3b1
Jailbreak: Nie

Postprzez kami1004 Pt, 7 cze 2013, 18:06:08

Witam, chciałbym zainstalować na iMacu windowsa lecz mam niesprawny naped dvd. Wzorowalem sie na instrukcji (parallels 6) ale niestety po wstepnej instalacji, restarcie i próbie dokonczenia instalacji wywala mi błąd (coś z winload.exe). Jeśli można prosilbym o pomoc ;) pozdrawiam
kami1004

Mój: brak
iOS: .
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Porady, Tutoriale Mac OS