Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Instalacja Mac OS X SnowLeopard10.6.8 za pomocą BootCD na PC

Tutoriale, Pewne i skuteczne porady związane z Mac OS

Postprzez Grzesiu N, 12 lut 2012, 17:35:58

Instalacja MacOS X Snow Leopard 10.6.8 za pomocą BootCD - krok po kroku

TUTEK JEST W CELACH DEMONSTRACYJNYCH. PROSZĘ O NIE PŁAKANIE MI NA PW, ŻE COŚ NIE DZIAŁA !! proszę pisać na forum

Przed rozpoczęciem instalacji przeczytaj dokładnie cały tutorial 1-3 razy, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie!!

:arrow: Co będzie nam potrzebne:
•Komputer PC z procesorem Intel na którym da się odpalić oryginalne jądro systemowe (tzn. Vanilla czyli np. wszystkie procesory z rodziny Core, Core i3/i5/i7 Dual-Core, Nowsze Pentium 4) oraz z najnowszymi chipsetami Intela
•Oryginalna płyta Retail Mac OS X Snow Leopard 10.6/10.6.3 kupiona w sklepie.
•Dyski "restore" dostarczane wraz z innymi komputerami Apple, np. z MacBookiem nie nadają się do instalacji!
•Pusty dysk SATA (ew. dysk ATA w trybie Master)
•Klawiatura i Mysz (zalecana USB, ale w ostateczności PS/2)
•Czysta płyta CD/DVD na której trzeba będzie wypalić BootCD "UniBootX"

:arrow: Przed przystąpieniem do instalacji....
•W BIOSie należy ustawić (jeśli jest) tryb AHCI dla dysków SATA, przez który MacOS X nie potrzebuje dodatkowego sterownika (kexta) do chipsetu oraz przyspiesza znacznie działanie systemu
•Należy odpiąć wszelkie zbędne urządzenia takie jak drukarka, tuner TV oraz dodatkowe dyski
•Ustawić zworkę urządzenia ATA w tryb Master, jeżeli z takowego będziemy korzystać

:arrow: BootCD "UniBootX"
Do zainstalowania/zbootoowania płytki z OS X'em potrzebne jest tzn. BootCD czyli krótko mówiąc nośnik na którym umieszczony jest specjalny bootloader dzięki któremu możemy zbootoować płyktę z MacOS'em lub System z dysku twardego wraz z zawartymi w niej dodatkowymi, hackowanymi kextami. Poniższy BootCD UniBootX (v1.4) jest przystosowane do komputera z procesorem Intel na którym da się odpalić oryginalny kernel Vanilla i chipstami intela.

UWAGA! UniBootX nadaje się tylko do bootowania płyt MacOS X Retail 10.6.3 lub MacOS X Retail 10.6! Nie będzie prawidłowo współpracował z innymi wersjami MacOS X dystrybucjami typu Hazard, iATKOS!

:arrow: Bootoowanie Dysku z MacOS X'em oraz instalcja
Wypalamy wcześniej pobranego UniBootX'a po czym bootujemy. Ukaże się naszym oczom ten oto screen :
Obrazek

Wyjmujemy UniBootX'a z napędu i wkładamy płytkę instalacyjną z MacOS X'em. Odczekujemy te 30s, wciskamy F5 i manewrujemy za pomocą strzałek na "Mac OS X Install DVD". Za pomocą przycisku "Enter" uruchamiamy naszą instalację.
Obrazek

Jeżeli chcemy żeby system zbootoował się z komendą -v, busratio=xx itp, wpisujemy przed naciśnięciem Enter'a daną komendę po czym zatwierdzamy
Obrazek

Następnie po pomyślnym załadowaniu instalki na ekranie pojawi się prostokątne okno umożliwiające wybranie naszego języka instalacji. Wybieramy odpowiedni dla nas i zatwierdzamy klikając na niebieską strzałeczkę.
Obrazek

Potem po pojawieniu się tego kroku instalacji:
Obrazek

Należy wejść w "Narzędzie dyskowe" (disk utility)
Obrazek

Musimy kliknąć na dysk docelowy dysk, wybrać zakładkę "Partycja" aby sformatować dysk pod Snowa.
Obrazek

Wybieramy interesujący nas układ dysku (tzn. ilość partycji, ich rozmiar...). Dysk musi być w "Mapie partycji GUID". Aby to zrobić klikamy w "Opcje" i wybieramy "Tablica partycji GUID".
Obrazek

Partycja pod OS'a musi być sformatowana jako "Mac OS X Extended (Journaled)".

Teraz zamykamy "Narzędzie dyskowe" i przystępujemy do dalszej części instalacji. Klikając dalej musimy zaakceptować licencję. Na samym końcu "klikania dalej" ukaże się nam okno z wyborem dysku i przyciskami "Dostosuj", "Wróć" i "Instaluj".
Obrazek

Musimy wybrać wcześniej przygotowany przez nas dysk po czym klikamy "Instaluj" lub Dostosuj. Wybierając "Instaluj" zainstaluje się nam standardowa zawartość wybrana automatycznie przez Apple (taki jak na screenie poniżej). Klikając "Dostosuj" ukaże się nam okno wyboru składników:
Obrazek

Wybieramy potrzebne nam komponenty po czym wciskamy "Instaluj". Instalacja powinna trwać nie więcej jak 40 minut.
Czekamy......
Obrazek

Koniec :) Proszę o pisanie czy chcecie tutki jak się instaluje sterowniki itp.
Z góry przepraszam za literówki ale jestem przyzwyczajony do skrótów z windowsa a działam na mac os x

@edit

PROSZĘ O ZAOPATRZENIE SIĘ STEROWNIKÓW POD MAC OS X !!
Ostatnio edytowano N, 12 lut 2012, 21:49:34 przez Grzesiu, łącznie edytowano 3 razy
 iPhone 5 ios8.0.1 16GB
Grzesiu

Mój: iPhone 5
iOS: 8.0.1
Jailbreak: Nie
Game Center: Grz3siu

Postprzez robertk572 N, 12 lut 2012, 19:51:17

Czy przy uzyciu tej metody mozna zainstalowac na laptopie PC -MAC OSX 10.5.1 Leopard?
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3.3 SILVER 16 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 SILVER iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Tak

Postprzez grzyb250 N, 12 lut 2012, 19:56:15

Grzesiu napisał(a):UWAGA! UniBootX nadaje się tylko do bootowania płyt MacOS X Retail 10.6.3 lub MacOS X Retail 10.6! Nie będzie prawidłowo współpracował z innymi wersjami MacOS X dystrybucjami typu Hazard, iATKOS!
iPhone 4S bb Free ;)
grzyb250

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.4

Postprzez robertk572 N, 12 lut 2012, 20:14:36

A czy znasz inna metodę?
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3.3 SILVER 16 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 SILVER iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3

Postprzez luk4sz N, 12 lut 2012, 20:38:48

U mnie wyskakuje tylko komunikat że nie można zainstalować na tym komputerze, a narzędzie dyskowe nie wykrywa w ogóle mojego dysku twardego :)
luk4sz

Postprzez grzyb250 N, 12 lut 2012, 21:11:16

Potwierdzam Działa na PC intel DualCore 2,7ghz 100% :lol:
iPhone 4S bb Free ;)
grzyb250

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.4

Postprzez Grzesiu N, 12 lut 2012, 21:42:40

luk4sz napisał(a):U mnie wyskakuje tylko komunikat że nie można zainstalować na tym komputerze, a narzędzie dyskowe nie wykrywa w ogóle mojego dysku twardego :)

Masz przestawiony dysk na HACI .? prawdopodobnie nie widzi twojego dysku twardego, ponieważ windows działa na NTFS. Aby to naprawić zrób tak :
Obrazek Wejdź w zakładkę "wymaż" i z listy wybierz opcję "Mac OS Extended (Journaled)" lub "Mac OS Extended " i wymaż dysk. Nie muszę mówić ze z tym krokiem tracisz wszystkie dane ;)

Przepraszam nie doczytałem. Dysk jest podłączony przez SATA i ile masz dysków w komputerze ?

--DODANO--

robertk572 napisał(a):A czy znasz inna metodę?

Znam kilka metod , ta jest najłatwiejsza . Proszę powiedz mi czy posiadasz legalne oprogramowanie mac os x czy chcesz zainstalować iATKOS ? (jeżeli życzycie sobię tutek jak zainstalować wersję iATKOS proszę o pozwolenie administracji o napisanie tego tutka, ponieważ iATKOS jest modyfikacją mac os x i nie wiem czy to jest legalne ;) )

--DODANO--

robertk572, proszę o podanie twojej specyfikacji komputerowej tutaj masz przykład.
Kod: Zaznacz cały
1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej
2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3
3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD).
4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje)
5. Jaka jest karta graficzna
6. Jaki jest kodek audio
7. Jaka jest karta sieciowa
8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje)
9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym
10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2.
Ostatnio edytowano N, 12 lut 2012, 22:15:15 przez Grzesiu, łącznie edytowano 3 razy
 iPhone 5 ios8.0.1 16GB
Grzesiu

Postprzez luk4sz N, 12 lut 2012, 21:53:43

Grzesiu napisał(a):
luk4sz napisał(a):U mnie wyskakuje tylko komunikat że nie można zainstalować na tym komputerze, a narzędzie dyskowe nie wykrywa w ogóle mojego dysku twardego :)

Masz przestawiony dysk na HACI .? prawdopodobnie nie widzi twojego dysku twardego, ponieważ windows działa na NTFS. Aby to naprawić zrób tak :
Spoiler:
Wejdź w zakładkę "wymaż" i z listy wybierz opcję "Mac OS Extended (Journaled)" lub "Mac OS Extended " i wymaż dysk. Nie muszę mówić ze z tym krokiem tracisz wszystkie dane ;)

Ale w drzewie po lewej mojego dysku w ogóle nie widać, mam na nim obecnie windows 7 zainstalowanego, jak odpali mi się instalator to mogę jedynie przywrócić z time machine, a po wejściu w tą opcję widać jednie mój napęd optyczny.

(ACHI chyba się nie da ustawić w moim biosie, albo nie umiem)
luk4sz

Postprzez Grzesiu N, 12 lut 2012, 22:01:57

luk4sz, ile masz dysków podłączonych do komputera ? i czy dysk jest podłączony przez SATA :hmm:

--DODANO--

Jak włączyc tryb AHCI

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lub filmik

--DODANO--

WAŻNE : przy zmianie trybu AHCI tracisz wszystkie dane !!
 iPhone 5 ios8.0.1 16GB
Grzesiu

Postprzez luk4sz N, 12 lut 2012, 22:07:35

1 SATA w laptopie, nie mam tych opcji w biosie.
luk4sz

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Porady, Tutoriale Mac OS