Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Hundred Pushups

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez Solo Pn, 24 sty 2011, 22:15:31

Hundred Pushups

Kategoria: Zdrowie i fitness
Wersja: 3.2.4
Cena: 0,79 €
Rozmiar: 1,9 MB
Wymagania: iPhone, iPod touch, iPad, firmware 3.1 lub nowszy
Link bezpośredni do AppStore: klik


Screeny:
Obrazek
Spoiler:Opis aplikacji:
Mała, ale bardzo interesująca i przydatna aplikacja - przydatna dla tych, którzy (tak jak ja niestety) lubią być w dobrej formie, ale nie mają czasu/wytrwałości/cierpliwości żeby katować swoje ciało męczącymi i – co najważniejsze – regularnymi ćwiczeniami. Hundred Pushups to aplikacja której celem jest zaplanowanie i przeprowadzenie ćwiczeń pompek, które w efekcie mają znacząco poprawić formę i tężyznę fizyczną użytkownika.

Program na samym początku prosi o sprawdzenie ile maksymalnie pompek możesz wykonać bez odpoczynku. Na tej podstawie opracowywany jest specjalny program na okres 6 tygodni ćwiczeń (w każdym tygodniu 3 dni „pompowania”). Aplikacja prowadzi Cię „za rączkę”: w każdym dniu ćwiczeń wyświetlane są dokładne informacje ile pompek ma wynieść konkretna seria ćwiczeń i ile czasu masz na odpoczynek pomiędzy seriami. Oczywiście w kolejnych dniach i tygodniach zajęć wysiłek jest coraz większy, ale efekt – jak twierdzi twórca programu – ma być tego warty. Efekty swojego wysiłku możesz obserwować na specjalnym wykresie, na którym dokładnie są rejestrowane Twoje postępy. Te informacje można wyeksportować mailem w postaci pliku .csv i potem do woli obrabiać je na swoim komputerze. Dodatkową funkcjonalnością jest jakże modna ostatnio opcja publikowania wyników ćwiczeń na Twitterze czy Facebooku, jeśli tylko ktokolwiek ma na to ochotę. A na zakończenie serii ćwiczeń w danym dniu program proponuje automatyczne dodanie „przypomina cza” w kalendarzu, by nie zapomnieć o kolejnych ćwiczeniach. Pomyślano tu chyba o wszystkim.

Sam program wizualnie prezentuje się bardzo schludnie i minimalistycznie, utrzymany w szaro-żółtej tonacji, z dokładnie opisanymi funkcjami i przyciskami. To prosta aplikacja, ale w końcu ćwiczenia pompek też do skomplikowanych nie należą. To co wydaje się najważniejszą zaletą Hundred Pushups to narzucanie dyscypliny i zachęcanie użytkownika do regularnych ćwiczeń, według opracowanego planu (mam tylko nadzieję, że opracowanego przez profesjonalistę). Docenili to chyba użytkownicy, bo Hundred Pushups od pewnego czasu znajduje się w czołówce Top Charts w AppStore. Niewątpliwą wadą jest za to brak polskiej wersji językowej.
Regularny, coraz większy wysiłek w celu osiągnięcia założonych efektów to największa zaleta tej malutkiej, ale pożytecznej aplikacji. Zobaczymy teraz, czy po 6 tygodniach zrobię te 100 pompek bez odpoczynku… :)
Avatar użytkownika
Solo
 
Posty: 257
Dołączył(a): Śr, 10 wrz 2008, 21:22:40
Mój: iPhone 5
iOS: 6.0.2
Jailbreak: Nie
Game Center: --Solo--


Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje App z AppStore

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron