Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[2.x.x-3.x.x]Hasło alfanumeryczne na LockScreen

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez FiTzu Cz, 25 lut 2010, 18:24:42

Standardowo iPhone pozwala na utworzenie hasła na LS jedynie 4-cyfrowego. Jest to hasło relatywnie mało bezpieczne, z kilku względów:
1. tylko cyfry
2. tylko 4 znaki
3. większość daje datę urodzenia...
Obrazek

Jest jednak możliwość stworzenia profilu konfiguracyjnego pozwalającego na wprowadzanie hasła o większej ilości znaków. W tym cyfry, litery i inne znaki (np. %, # itp). Poniżej podam taki profil do pobrania, a dla bardziej wybrednych opiszę jak taki profil stworzyć oraz usunąć.

Konfigurując profil rób to świadomie, żebyś nie spowodował sobie problemów. Robisz to na własną odpowiedzialność. Jeśli nie jesteś pewny o czym tu napisałem, to lepiej albo pobierz profil który załączyłem, albo nie czytaj tego co poniżej.

Profil do pobrania:
Profil ma takie ustawienia jak na screenach poniżej.
Obrazek lub mirror (MU) Obrazek
Wystarczy kliknąć w powyższą ikonkę z poziomu iPhone, aby zainstalować profil albo wysyłamy go sobie na iPhone i otwieramy. Następnie podajemy nowe hasło.

Jak stworzyć sobie własny profil?
Czego potrzebujemy:
  • iPhone Configuration Utility dla Windows lub Mac
  • Komputer z systemem Windows lub Mac
  • iPhone (nie musi być po JB)
  • przydałoby się też skonfigurowane konto mailowe na iPhone, ale nie musi go być. Można wrzucić plik gdziekolwiek i go po prostu wykonać

1. Uruchamiamy iPhone Configuration Utility. Następnie wybieramy zakładkę Configuration Profiles -> General. Nadajemy nazwę naszemu profilowi oraz go opisujemy. W zakładce Security proponuję zostawić opcję "Always".
    Obrazek
  2. Przechodzimy do zakładki Passcode.
    • Require password on device - automatycznie włącza wymaganie hasła
    • Allow simple value - pozwala na hasła które zawierają powtarzające/rosnące/malejące się znaki np. abcd, 5432, 666hhh
    • Minimum password lenght - z ilu znaków minimalnie może się składać hasło
    • Minimum number of comlpex characters - minimalna ilość znaków nie będących literami/cyframi, czyli np. #, $, %, @.
    • Maximum password age - po ilu dniach telefon ma zażądać zmiany hasła na nowe
    • Auto-Lock - po jakim czasie od odblokowania telefon ma się automatycznie zablokować i zażądać hasła
    • Passcode history - telefon zapamięta podaną liczbę haseł, które nie będą mogły się powtarzać
    • Grace period for device lock - czas w jakim od odblokowania telefonu hasłem, który pozwala na blokowanie i odblokowywanie bez potrzeby podawania hasła
    • Maximum number of failed attempts - liczba błędnie wprowadzonych haseł, której przekroczenie spowoduje wymazanie danych z telefonu
    Obrazek
  3. Po wybraniu odpowiadających nam opcji klikamy Export, pojawi się nam okno, w którym musimy wybrać opcję Sign configuration profile. Jeśli nie podpiszemy profilu, to telefon rozpozna go jako tekst i nie zadziała. Nie wiem dlaczego nie chce działać profil, jeśli nie jest podpisany, tym bardziej, że większość dostępnych profili konfiguracyjnych nie jest podpisana. Ale mam nadzieję, że ktoś mnie w tym temacie oświeci.
    Obrazek
  4. Po podpisaniu i zapisaniu profilu dodajemy plik nazwaprofilu.mobileconfig jako załącznik do poczty i wysyłamy na konto, które mamy skonfigurowane na iPhone. Odbieramy pocztę z poziomu telefonu i klikamy na załącznik.
  5. Pojawi się okno z opisem profilu:
    Obrazek
    klikamy "Instaluj", "Zainstaluj". Następnie zostaniemy poproszeni o wprowadzenie poufnego hasła. W zależności od konfiguracji może wymagać hasła o określonej długości i z określonymi znakami. Po podaniu hasła blokujemy ekran.
  6. No i cieszymy się złożonym hasłem.
    ObrazekObrazek

Jak usunąć profil?
Usuwanie jest bardzo proste, ale lepiej wiedzieć jak dokładnie, żeby się nie zdziwić :D
  • Ustawienia->Ogólne->Profile->nazwa profilu->Usuń
następnie
  • Ustawienia->Ogólne->Kod Blokady->wpisujemy kod->Wyłącz
i profil usunięty.

Smacznego.

Zainspirowane przez xs.......(nie mogę podać pełnej nazwy)
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)