Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

gfxCardStatus

Opisy aplikacji działających pod Mac OS

Postprzez FiTzu Pn, 14 mar 2011, 17:14:21

gfxCardStatus
Obrazek

Cena: Free
System: 10.6+
Strona producenta: http://codykrieger.com/gfxCardStatus
Link do pobrania aplikacji: klik (631 kB)

gfxCardStatus to minimalistyczna aplikacja pozwalająca zarządzać kartami graficznymi na naszych MacBookach Pro. Po pierwsze informuje nas ona o tym na której karcie działamy (i - integrated, zintegrowana na płycie głównej, mniej energiożerna; d - discrete, dodatkowa czyli lepsza, bardziej energiożerna).

Pozwala także na wymuszenie odpowiedniego działania w zależności od źródła zasilania oraz ogółem od pracy tylko na jednej z nich lub na dynamicznym przełączaniu.

Mimo iż w preferencjach oszczędzania energii mam włączone przełączanie grafiki, to jednak Mac OS woli korzystać z lepszej kary graficznej, co często jest zbędne i tu odnajduje się ta aplikacja.

Obrazek

Aplikacja nie jest jeszcze spolszczona. Spolszczenie jest w trakcie przygotowania.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez mymon Pn, 14 mar 2011, 19:08:24

szczęśliwym posiadaczom duali powiem tylko żeby sobie najpierw protestowali gfx na dynamic by zaobserwować przy jakich aplikacjach przełączają się karty - bo prędzej czy później zaobserwujecie ze coś Wam nie działa :P

BTW spolszczenie tego to kilka minut wiec jak ktoś bardzo chce to mogę to zrobić przy śniadaniu 8-)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Pn, 14 mar 2011, 19:17:10

mymon napisał(a):polszczenie tego to kilka minut wiec jak ktoś bardzo chce to mogę to zrobić przy śniadaniu 8-)

Ja już to zrobiłem, ale jeszcze nie wysłałem autorowi, a on nie dodał :D

No właśnie mi się nie przełączało w ogóle z Dicrete nigdy. Zawsze wykorzystywało tą lepszą kartę (w moim wypadku GeForce GT 330), a teraz 90% czasu jestem na Integrated, a tylko do filmów/gier włączam Discrete.

PS. Na zintegrowanej karcie graficznej nie uda wam się odtworzyć filmu na zewnętrznym monitorze/telewizorze. Wymaga to przełączenia na Discrete, albo używania dynamicznego przełączania.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez mymon Pn, 14 mar 2011, 20:52:03

FiTzu, jest sporo rzeczy które albo odwołują się do nVidia albo wręcz wymuszają jej użycie dla szybszego/sprawniejszego działania jak chociażby głupi skype czy Firefox i o ile takie pierdoły da się spokojnie zaspokoić chipsetem intela to jednak jest masa innych pierdół które zwyczajnie mogą nie działać np: niektóre strony internetowe czy programy do personalizacji Macka czy nawet sterowniki do urządzeń peryferyjnych ;)
Wg mnie ten programik jest totalnie zbędny bo Apple ma tę funkcję zintegrowaną z systemem i nic nie trzeba na siłę wymuszać ale jak komuś bardzo zależy żeby zyskać dosłownie kilka minut dłuższej pracy na baterii to może sobie "stjuningować" system :P
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje aplikacji na Mac OS