Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

GeekTool - różne dodatkowe informacje na twoim Biurku.

Opisy aplikacji działających pod Mac OS

Postprzez FiTzu Pt, 26 lis 2010, 12:59:21

GeekTool 3.0
Obrazek

Cena: Free
System: Mac OS X 10.5.7 +
Strona producenta: http://projects.tynsoe.org/en/geektool/
Link do pobrania aplikacji: klik (5 MB)
Mac App Store -> klik

Screeny(pierwszy mój :D):
Obrazek
Spoiler:

Oczywiście screeny nie przedstawiają wszystkich możliwości, które ograniczone są właściwie tylko naszą wyobraźnią (no i znajomością shell'a i innych języków programowania które można w tym wykorzystać).

GeekTool jest instalowany jako panel preferencji, a więc znajdziemy go w Preferencjach systemowych, czyli  ->Preferencje Systemowe -> Inne -> GeekTool.

Domyślnie mamy 3 opcje rodzaju wyświetlenia. "File plugin" monitorujący aktywność /var/log/system.log lub innego pliku. "Shell mode" do odpalania różnych skryptów np. df do sprawdzenia wolnego miejsca na dysku, uptime do sprawdzenia jak długo komputer jest włączony. "Image mode" do monitorowania CPU, dostępnej pamięci za pomoca MRTG lub RRD i innych. Odpowiednia ich kombinacja, wraz z odpowiednim kodem i tapetą, może znacznie upiększyć i ufunkcjonalnić nasze biurko.

Oczywiście jest prostsza metoda na personalizację biurka, za pomocą Widgetów Dasboard
Spoiler:

GeekTool jest aplikacją rozbudowaną, więc zapewne wielu przyda się kilka poradników i dodatków:

Podstawowe przydatne skrypty:
Godzina (GG:MM):
Kod: Zaznacz cały
date +"%H:%M"

Data (dzieńtygodnia, dzieńmiesiąca miesiąc)
date +"%A, %d %B"

inne formaty daty i godziny: klik

Kalendarz danego miesiąca:
cal

Pogoda (kilka skryptów):
  • To jest skrypt z którego korzysta ten poniżej. Pobiera z niego obrazek pogody.
    shell
    curl --silent "TWOJA LOKALIZACJA" | grep "forecast-icon" | sed "s/.*background\\:url(\\'\\(.*\\)\\')\\;\\ _background.*/\\1/" | xargs curl --silent -o /tmp/weather.png

TWOJA LOKALIZACJA to adres URL pogody Yahoo np. http://weather.yahoo.com/poland/silesia ... ec-519397/
  • Ten skrypt we współpracy z powyższym wyświetli obrazek pogody pobranej z Yahoo.
    image
    file:///tmp/weather.png
  • Ten skrypt wyświetli temperaturę w Celsiuszach i informację (niestety po angielsku) o warunkach pogodowych
    shell
    curl --silent "http://xml.weather.yahoo.com/forecastrss?p=PLXX0022&u=c" | grep -E '(Current Conditions:|C<BR)' | sed -e 's/Current Conditions://' -e 's/<br \/>//' -e 's/<b>//' -e 's/<\/b>//' -e 's/<BR \/>//' -e 's/<description>//' -e 's/<\/description>//'

gdzie PLXX0022, to numerek który możecie znaleźć gdy wyświetlacie stronę yahoo z pogodą dla waszego regionu, to ten 8 cyfrowy kod jest elementem odnośnika do RSS Feed, więc najedźcie na ikonkę RSS i tam powinien być :D

PS. Jak ktoś znajdzie ciekawe skrypty, czy gotowe całe motywy do GeekTool'a to dawajcie znać. Będę wrzucał wszystko tutaj i chętnie testował.
PS2. Poszukuję skryptu do losowego wyświetlania zdjęć z jakiegoś folderu. A jakby ktoś był mi w stanie powiedzieć jak nadpisać angielskie nazwy w prognozie polskimi, oraz jak nadpisać to, że w systemowym kalendarzu nie ma miesiąca Listopad, tylko jest Listopada... I jak wymusić wyświetlanie nazwy w kapitalikach.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez Lita N, 31 lip 2011, 00:38:53

chyba nie jestem w stanie tego ogarnąć... a może jestem zmęczona za bardzo... pomyślę nad tym jutro ale fajny gadżet :)
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone 6, 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2010,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cellular
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

iOS: 10.2.1ß
Game Center: Lita13

Postprzez Lita N, 31 lip 2011, 09:47:40

normalnie nie ogarniam... dochodze do takiego momentu

Obrazek i nie wiem co dalej :bezradny: Nie mogę tego w żaden sposób edytować (albo nie mam pojęcia jak :hmm: ) W każdym razie pogoda na biurku to coś czego szukam od dawna, bardzo bym chciała mieć i to właśnie z takimi realistycznymi ikonami... No ale nie potrzebna mi pogoda z ... nawet nie wiem skąd :bezradny:
A u mnie to pole Geeklet Settings jest nieaktywne.
Natomiast jak sama chce sobie przeciągnąć czy to Image czy Shell czy File na biurko - niestety u mnie nie działa,
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez mymon N, 31 lip 2011, 09:53:55

Dla kogoś kto pracuje na kompie i ma wiecznie coś otwarte (tak ze ciężko dokopać się do biurka) to chyba mało przydatny bajer
aczkolwiek ciekawi mnie czy jeśli masz odpalona przeglądarkę a na niej maila i jeszcze powiedzmy excela to czy po szybkim podglądzie biurka (cztery palce w gore) ten bajer się zwija czy zostaje?
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez Lita N, 31 lip 2011, 11:32:57

OK, ogarnęłam - musiałam zmienić GeekTool na pracujący z Lionem, jeszcze w fazie testów. Teraz problem mam z ikoną pogody tylko... - nie zmienia się, cały czas mam księżyc :( ... próbowałam już chyba wszystkiego...

Obrazek
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez FiTzu N, 31 lip 2011, 11:41:46

Ustawilaś odświeżanie co np pól godziny?
mymon tak, działa tez wtedy.
FiTzu

Postprzez Lita N, 31 lip 2011, 12:06:05

FiTzu, dałam odświeżanie co 5 minut.

Już działa :) Narobiło mi się za dużo geekletów i edytowałam nie ten co trzeba ;) Ten co trzeba był ukryty w dole ekranu :)

Obrazek
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez FiTzu N, 31 lip 2011, 13:25:02

A jakbys chciała wyświetlić sobie dowolny tekst to lepiej komendą
echo "dowolny tekst"

Niż po prostu wpisać ten fragment tekstu, ponieważ niekiedy ma problemy z samoczynnym jego odświeżaniem jeśli został po prostu wpisany.
FiTzu

Postprzez Lita Pn, 8 sie 2011, 21:12:00

FiTzu, czy jest jakiś gotowy, działający geeklet RSS? Znalazłam dwa i żaden nie chce zadziałać
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez FiTzu Pn, 8 sie 2011, 21:31:07

Niestety RSS akurat nie testowalem, więc nie wiem.
FiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Recenzje aplikacji na Mac OS