Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Downgrade z iOS 7 na iOS 6.1.3 na IP 4

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez zibi2 29 gru 2013, 13:28

UWAGA .Działa tylko na IP 4!Obrazek Jeśli uzywasz IP 4 i nieopatrznie dokonałeś aktualizacji do iOS 7 to jest możliwość powrotu do iOS 6.1.3 lub niższego jeśli posiadasz prawidłowo zapisane pliki SHSH od tych iOS.Żeby wykonać prawidłowo downgrade musisz posiadać. iFaith , Plik oprogramowania iOS 6.1.3 , iTunes 11.0.5 lub niższy . Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Odinstaluj z komputera program iTunes 11.1 i zainstaluj iTunes 11.0.5 lub niższy. Podłącz iPhone do komputera. Kliknij dwukrotnie na ikonę iFaith i kliknij na przycisk "OK". ObrazekNastępnie kliknij na "Pokaż dostępne SHSH na serwerze." Obrazek Kliknij "Tak", aby kontynuować. Z trzech widocznych opcji wybierz ostatnią "Pokaż listę dostępnych plamy SHSH na serwer (y) TSS.". Zostaną pobrane wszystkie plamy SHSH z serwerów Cydia i iFaith . Obrazek Wybierz SHSH z Cydia lub iFaith dla iOS 6.1.3 i kliknij "Pobierz wybrane SHSH ." Zostanie wyświetlony monit o zapisanie lokalnie, wybierz lokalizację, najlepiej Pulpit i kliknij "OK." Poinformuje Cię, gdy zakończy pobieranie SHSH dla iOS 6.1.3, kliknij "OK". Będzie również informacja, że udało się zweryfikować apt ticket na iOS 6.1.3, kliknij "OK."Będzie kolejny monit, czy chcesz korzystać z nowo podłączonego urządzenia, kliknij przycisk "Nie", aby wyjść iFaith. Kliknij dwukrotnie na ikonę iFaith by ponownie ją uruchomić, a następnie kliknij "OK", aby kontynuować. Teraz musisz kliknąć na "Build *signed* IPSW / Blobs" Obrazek. Następnie kliknij na “Browse for blobs” i wskaż pobrane na pulpit SHSH z iOS 6.1.3. Obrazek Po informacji '' the provided apticket looks valid '' kliknij OK by kontynuować. Teraz kliknij na przycisk “Browse for the IPSW” i wskaż wcześniej pobrany plik z iOS 6.1.3. Obrazek.Po prawidłowej weryfikacji kliknij “Build IPSW,” Obrazek iFaith teraz zbuduje niestandardowy plik ipsw stosując plik oprogramowania iOS i plamy SHSH. To może trochę potrwać, więc proszę o cierpliwość.Pojawi się komunikat “finished creating your custom “signed” IPSW.”Zapamiętaj nazwę stworzonego pliku.Teraz należy umieścić urządzenie w stan DFU pwned.Wyłącz telefon iPhone i kliknij na przycisk "Start" i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby umieścić go w pwned DFU .Po wejściu urządzenia w tryb pwned DFU kliknij OK i wyjdż z iFaith.Teraz uruchom program iTunes 11.0. Powinien pojawić się komunikat że iTunes wykrył IP w trybie odzyskiwania. Kliknij "OK", aby kontynuować.
Wciśnij i przytrzymaj klawisz Shift, a następnie kliknij przycisk "Przywróć iPhone ...". Znajdź i wskaż utworzony plik IPSW (ma słowo "iFaith" i "signed" w nazwie pliku) i wybierz go.
iTunes przywróci iPhone z pliku custom firmware. Nie należy odłączać urządzenia, aż do zakończenia przywracania.
Po przywróceniu postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami na telefonie iPhone, aby go skonfigurować.Po restarcie cieszymy się urządzeniem z iOS 6.1.3 na pokładzie IP 4.
zibi2

Mój: iPhone 6S
iOS: 10
Jailbreak: Tak

Postprzez Vertuz 25 sty 2014, 14:13

Koledzy mam pytanie.

iFaith pokazal, że dla mojej 4 jest plik SSH do softu 5.1.1r1.

1 pytanie: warto robić downgrade z iOS7?

2 pytanie: będę mógl wrocic potem do iOS 6.1.3?

Pozdrawiam
Vertuz

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.3
Jailbreak: Nie
Game Center: Arturoo7

Postprzez Matisek123 25 sty 2014, 14:20

Warto, bo czwórka na starszych systemach chodzi dużo szybciej, jednakże zastanów się czy nie będzie Ci brakowało pewnych funkcjonalności.
Dwa że iOS 5 jest już dość stary i najnowsze programy nie za bardzo są z nim kompatybilne. :bezradny:
Do iOS 6 bym Ci doradzał downgrade, ale 5.1.1 to już Twoja decyzja...
Chętnie pomagam na PW
Matisek123

iOS: 9.3b1

Postprzez iMoCks 25 sty 2014, 15:25

Vertuz napisał(a):2 pytanie: będę mógl wrocic potem do iOS 6.1.3?

Jeżeli nie masz SHSH dla tego softu, to nie ma takiej możliwości.
Poza tym dostałeś już odpowiedź na to pytanie w innym temacie.
Lenovo IdeaPad 305 Intel i3, 6GB RAM, Radeon R5 2GB, 480GB SSD SanDisk Ultra II

MacBook Air 13" Late 2014 Intel i5, 4GB RAM, 128GB SSD

OnePlus 3 + Samsung Gear S2 Classic
iMoCks

iOS: 9.3.2

Postprzez marian44 30 maja 2014, 19:38

Zrobiłem prawidłowo wszystko krok po kroku według tego poradnika i niestety jeden błąd uniemożliwia mi downgrade. Shift-wybierz software- ok i zaczyna się instalacja, niestety po chwili wyskakuje błąd 1600 z którym sobie poradziłem. Wystarczy pozmieniać porty usb, za którymś razem zaskakuje. Jak już zaskoczy i nie pojawia się błąd 1600 to pojawia się kolejny 1645. Pomoże ktoś?
marian44

Mój: iPhone 4
iOS: 7.1.1

Postprzez robertk572 30 maja 2014, 20:23

Jaki soft probujesz zainstalować?
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 iOS 6.1.4 JB 16 GB
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3 16 GB
robertk572

Mój: iPhone 5
iOS: 6.1.4

Postprzez marian44 31 maja 2014, 09:20

6.1.3, 6.0.1. Na obydwóch jest ten sam błąd

-- [Dodano] --

Udało mi się zrobić downgrade do 5.0.1 za pomocą redsnow. Nie mogę zrobić downgarde do 6-6.1.3 i chyba wiem dlaczego. Gdzieś wyczytałem że cydia źle zapisywała pliki shsh z softu 6. I coś w tym musi być skoro 6 nie ruszało a 5 się zainstalowała. Teraz moje pytanie, jak zrobić upgrade do 5.1.1? Próbuje za pomocą redsnow-restore, wybieram plik z 5.1.1, zaznaczam żeby zassał shsh z serwera i wszystko jest ok, telefon cały czas podłączony w trybie dfu i nagle wyskakuje informacja po że ''jestem w trybie dfu zamiast recovery''. Ok, zaczynam wszystko od początku, tylko zamiast dfu, aktywuje tryb recovery, wyskakuje info że jestem w trybie recovery a powinieniem być w dfu...:) Pomożecie?
marian44

Postprzez marian44 2 cze 2014, 22:07

4 dni męczarni ale poradziłem sobie. Dziwie się tylko że ja, nowy użytkownik ios, stary androidowiec sam doszedłem co i jak a tutaj koledzy którzy siedzą już tyle czasu w ios nie wiedzieli co zrobić....trochę szkoda.

Wystarczyło odpalić iReb i za jego pomocą wprowadzić telefon w tryb DFU i zminimalizować go (nie zamykać!). Później w itunes (wersja 11.0.0.163) przeprowadzić dongrade z 7.1.1 do 6.1.3. Już bez błędów 1600 i 1645. Jeżeli można to chciałbym napisać niedługo szczegółowy poradnik (ale to tylko parę zdań) dla takich laików jakim ja jeszcze parę dni temu byłem w tych sprawach. Po co ktoś nowy ma się męczyć i szukać, ja nie mam zamiaru wysyłać nikogo do wujka googla, jak mogę to pomogę
marian44

Postprzez clf 21 lip 2014, 15:38

A dlaczego ja nie mam żadnego SHSH na cydia server?
clf

iOS: 6.0

Postprzez robertk572 21 lip 2014, 17:11

clf napisał(a):A dlaczego ja nie mam żadnego SHSH na cydia server?

A do kogo masz pretensje? Nie zadbałeś by zapisać SHSH w czasie gdy to było możliwe-to teraz nie masz. Tyle w temacie.
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 iOS 6.1.4 JB 16 GB
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3 16 GB
robertk572

Mój: iPhone 5
iOS: 6.1.4

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)