Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Chcesz kupić Mac'a, jaki wybrać sprzęt? Pytaj tutaj

Wszelkie inne dyskusje związane z Mac OS

Postprzez sidadam Cz, 9 sie 2012, 22:15:50

Chcę kupić tego maca :-] http://www.*ispam*.com.pl/Apple_Mac_mini_ ... 37376.html Podobno nie ma napędu optycznego :o jak się instaluje os x i odtwarza z "innego tzw współdzielonego dvd roma" :hmm: Czy to dobry wybór w zakupie maca Doradzcie bo we wrześniu udaję się do *ispam* 8-)
iPhone 6S Plus 64GB Gold
sidadam

Mój: iPhone 6S Plus
iOS: 9.1
Jailbreak: Nie
Game Center: sidadam

Postprzez Matisek123 Cz, 9 sie 2012, 23:11:39

No nie wiem, czy dobrym wyborem jest kupowanie maca bez napędu optycznego, może czasy płyt się już skończyły i nastaje era pendrive to i tak czasami się to przydaje... Jak na początek w sam raz, tylko nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić model niższy z napędem niż przepłacać za nieco lepsze bebechy na Mini...
Chętnie pomagam na PW
Matisek123

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3b1

Postprzez mymon Pt, 10 sie 2012, 00:15:27

napędy optyczne w mackach to największe G jakie znam - kup sobie napęd na USB na allego i na 100% podziała Ci dłużej :P
OSX instaluje się przez Internet via Apple Store
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez iMoCks Pt, 10 sie 2012, 07:18:30

Wiekszosc napedow zewnetrznych wspolpracuje z Mac'ami. Poza tym jest cos takiego jak TimeMachine. Wystarczy zrobic kopie czystego systemu na jakims zewnetrznym dysku i jezeli juz tak namieszasz w systemie ze tylko uratuje Cie postawienie swiezego, to podlaczasz dysk i odtwarzasz system. Chyba najprostsze rozwiazanie.
iMoCks

Postprzez iAdmin Pt, 10 sie 2012, 08:52:49

Matisek123 napisał(a): Jak na początek w sam raz, tylko nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić model niższy z napędem niż przepłacać za nieco lepsze bebechy na Mini...

Z Mini poczekałbym do wrześniowej konferencji Apple skoro sidadam i tak we wrześniu chce go kupić , może przy okazji zaktualizują mini o nowe procesory, USB 3.0.
Tak czy inaczej pchanie się w starego "miniaka" tylko z racji napędu optycznego jest bez sensu, lepszym rozwiązaniem jest nowszy mini i napęd optyczny na USB (jeśli ktoś tego rzeczywiście potrzebuje, a nawet jeśli to w większości przypadków jest tak, że napęd będzie użyty kilka razy w roku ;D).

Mini to na prawdę wydajna maszynka, ale trzeba włożyć do niego najlepiej 8 GB RAM (to akurat mały koszt bo kości DDR3 są tanie jak barszcz), jeszcze więcej zyska na zastąpieniu zamulającego dysku magnetycznego 5400rpm dyskiem SSD.

PS. Wydzieliłem do osobnego tematu.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez sidadam Pt, 10 sie 2012, 11:47:40

Poczekam do wrześniowej konferencji :D w standardzie jst 2 gb ram, faktycznie to absolutne minimum :?: Ile zajmuje system lion :?: Czy to prawda, że mac mini się tak grzeje, że można jaja smażyć :im_stupid: Co do napędu optycznego to też wolę zawnętrzny niż wbudowany.
iPhone 6S Plus 64GB Gold
sidadam

Postprzez iAdmin Pt, 10 sie 2012, 11:58:35

Lion'a już nie ma ani w Mac App Store, ani na nowych komputerach wyprodukowanych po 25 lipca.
Mountain Lion - instalka z Mac App Store "waży" 4.37 GB, a potrzebne wolne miejsce na dysku na czas instalacji to 8GB.

2GB RAMu to minimum wymagane przez OS X 10.8 (i 10.7 także), ale dla stanu własnych nerwów lepiej wyposażyć Mac'a w minimum 4GB RAM, a najlepiej 8GB korzystając z bardzo tanich kości DDR3.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez mymon Pt, 10 sie 2012, 12:40:22

iAdmin napisał(a):2GB RAMu to minimum wymagane przez OS X 10.8 (i 10.7 także), ale dla stanu własnych nerwów lepiej wyposażyć Mac'a w minimum 4GB RAM, a najlepiej 8GB korzystając z bardzo tanich kości DDR3.

Wg mnie 8GB to minimum bo developerzy w dzisiejszych czasach w ogóle nie maja na uwadze ilości pamięci przez nich pożeranej - głupia przeglądarka potrafi zassać 1GB w kilkanaście sekund :evil:
Do 10.8 bez 8GB nie podchodź :P
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez sidadam Pt, 10 sie 2012, 12:53:48

A na miejscu w *ispam* wsadzą mi ten ram bez utraty gwarancji :hmm: Co z tym grzaniem faktycznie przegrzewa się :evil:
iPhone 6S Plus 64GB Gold
sidadam

Postprzez iAdmin Pt, 10 sie 2012, 12:59:32

Zależy kto co zamierza robić na nim i jakie ma przyzwyczajenia (czy zamyka niepotrzebne programy i karty w przeglądarkach na bieżąco czy zostawia je samopas (dosłownie) aby zżerały tyle RAMu ile jest w sprzęcie ;).

Ja mam w zwyczaju zostawianie wszystkiego i otwieranie nawet po kilkudziesięciu stron w przeglądarkach :crazy: więc 8 GB RAMu jest w sam raz.

sidadam napisał(a):A na miejscu w *ispam* wsadzą mi ten ram bez utraty gwarancji

Do Mini RAM możesz dołożyć sam bez utraty gwarancji i zdecydowanie to tańsze rozwiązanie ;)
Mini nie grzeje się tak bardzo jak myślisz, poza tym nie będziesz przecież na nim siedział :P
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna (Mac OS)