Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Chcesz kupić iPhona, ale masz wątpliwości? Pytaj tutaj.

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez pazdzioch96i N, 9 maja 2010, 17:13:30

Ja proponuję Ci iP 32GB bo moim zdaniem jak na telefon multimedialny 16 GB to troszeczkę za mało, no ale jeżeli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy to 16GB powinien wystarczy.
Ostatnio edytowano N, 9 maja 2010, 17:15:41 przez pazdzioch96i, łącznie edytowano 1 raz
iPhone 5 16GB White
pazdzioch96i

Mój: iPhone 5
iOS: 7.0
Jailbreak: Tak
Game Center: Pszczolkaaa

Postprzez Kepad90 N, 9 maja 2010, 18:44:01

Nie chodzi mi tutaj o kase, tylko wylacznie o moje potrzeby. Do tej pory mialem Nokie n95 8gb i nigdy nie wykorzystalem nawet polowy tej pamieci. Mimo wszystko nie sadze, zeby roznica 400zl i 16gb byla w ogole sprawiedliwa.
Kepad90

Mój: iPod Touch 4G
iOS: brak
Jailbreak: Nie

Postprzez luk4sz N, 9 maja 2010, 19:38:08

Nie wykorzystasz 32Gb, to zbędna pamięć ze względu na brak możliwość kupowania filmów w Polsce. Przerabiać tyle nikomu się nie chce. Całej swojej biblioteki muzycznej sensu trzymać nie ma. Programów też nie będziesz wgrywać 5Gb bo w większości są to programy zainstaluj/skasuj.

Ja w swoich 8Gb nigdy nie wykorzystałem w całości, zawsze mi zostawał co najmniej 1Gb
luk4sz

Postprzez Kepad90 Pn, 10 maja 2010, 11:01:58

luk4sz napisał(a):Nie wykorzystasz 32Gb, to zbędna pamięć ze względu na brak możliwość kupowania filmów w Polsce. Przerabiać tyle nikomu się nie chce. Całej swojej biblioteki muzycznej sensu trzymać nie ma. Programów też nie będziesz wgrywać 5Gb bo w większości są to programy zainstaluj/skasuj.

Ja w swoich 8Gb nigdy nie wykorzystałem w całości, zawsze mi zostawał co najmniej 1Gb

Dzieki za utwierdzenie w przekonaniu, ze zrobilem dobrze :)
Kepad90

Mój: iPod Touch 4G
iOS: brak

Postprzez Lita Pn, 10 maja 2010, 11:51:32

luk4sz napisał(a):Nie wykorzystasz 32Gb, to zbędna pamięć ze względu na brak możliwość kupowania filmów w Polsce. Przerabiać tyle nikomu się nie chce.

hmmm :hmm: ja właśnie zamówiłam 32 GB jako że obecnie używany przeze mnie 16GB iPhone 3G jakby zaczyna pękać w szwach... Do tego na GS dojdą jeszcze nagrywane filmy....
No nie wiem, ja tam wrzucam sobie ulubione seriale na iP (no chce mi się konwertować, albo szukam w sieci już przygotowane, w odpowiednim formacie)
Do tego mam sporo aplikacji które jednak na stałe zagościły na moim iP (nie są zainstaluj/skasuj) bo do nich wracam, gry mi się przydają więc tez ich nie usuwam.

generalnie stwierdziłam , że jednak 16GB ( w przypadku gdy mam możliwość mieć 32GB) to za mało.
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone 6, 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2010,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cellular
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Game Center: Lita13

Postprzez luk4sz Pn, 10 maja 2010, 12:25:07

Skoro nie wykorzystał 8Gb na noki to tu też nie wykorzysta, ja przez dwa lata nie przerobiłem żadnego filmu/serialu na iPhona bo mi się nawet nie chce sprawdzać jak to wygląda ;) Nie wiem ile masz tych aplikacji, ale ja mam jedną nawigacje prawie 2Gb, 2Gb muzyki i reszta jest wolna. Resztę aplikacji zaokrągliłem do 2Gb bo nawigacja ma pewnie mniej. Ba nawet od czasu formatu dysku w kompie (czyli 2 miesięcy) nawet iTunes nie zainstalowałem bo jest mi zbędny.

tzn jest zainstalowanym, ale synchronizacji nie robiłem.
luk4sz

Postprzez Lita Pn, 10 maja 2010, 12:34:52

Muzyki mam jakieś 5GB
Video - 2,86 GB (przy czym aktualnie nie mam żadnego serialu na iP) - zwykle do ok 5-6GB
Programy to 3,46GB
Zdjęcia ok 500MB
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez Gapinder Pn, 10 maja 2010, 13:42:24

luk4sz napisał(a):Skoro nie wykorzystał 8Gb na noki

Ale na Nokię nie masz tylu dobrych programów i gier, co na iPhona :P A niektóre gry ważą naprawdę dużo. Na dodatek i programy rozrastają się do ogromnych rozmiarów, np. Jumsoft Money na początku miał bodaj 6,2 MB a teraz 19,9 MB, podobnie jest z innymi. I, jak to mówi przysłowie, z dużego się nie wyleje :lol: . Na początku też myślałem, że 16 GB to dużo a teraz przydałoby się 32 GB.
Nie jestem stary i gruby, po prostu urodziłem się wcześniej od innych i jestem barczysty... w pasie... ;-)
Gapinder

Mój: iPhone 4
iOS: 6.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez luk4sz Pn, 10 maja 2010, 13:59:35

No tak, ale chodzi mi o to że skoro nie wykorzystał 8Gb na nokii to pewnie 16Gb na iPhonie też nie wykorzystasz, bo ile można wgrać gier? 5Gb spokojnie wystarczy na gry, 11Gb na resztę. Moim zdaniem nie warto wydawać 400zł więcej na komfortu wgrania jednego filmu więcej.

To jest tylko głupie założenie bo równie dobrze 32Gb też może być za mało jak ktoś ma 30Gb muzyki i chce je wgrać.
luk4sz

Postprzez Lita Pn, 10 maja 2010, 14:08:06

luk4sz napisał(a):To jest tylko głupie założenie bo równie dobrze 32Gb też może być za mało jak ktoś ma 30Gb muzyki i chce je wgrać.

ale taka prawda - wszystko zależy kto jak i czego używa. Ja lubię móc sobie obejrzeć jakiś odcinek np House'a w drodze do pracy, ewentualnie jakiś inny filmik , ktoś może mieć 30GB muzyki, a ktoś może mieć kolekcję filmów w MP4 .... a jeszcze ktoś inny lubi rozbudowane gry przygodowe....

Jesli chodzi o wykorzystanie na Nokii to ja mając Nokię nie wykorzystywałam nawet 1GB :lol:
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do iPhone, iPod