Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Finanse] Bankomaty

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez misiekmw N, 20 wrz 2009, 12:40:20

Bankomaty

Kategoria: Finanse
Wersja: 1.0
Cena: 2,39 €
Rozmiar: 0,9 MB
Wymagania: iPhone lub iPod Touch, OS 2.2.1
Link bezośredni do AppStore:klik

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Opis aplikacji:
Aplikacja umożliwia lokalizowanie i wyszukiwanie bankomatów w całej Polsce. Baza danych zawiera ponad 13 000 urządzeń większości polskich banków oraz bankomaty sieci Euronet, cash4you, eCard i GCS. Znalezione bankomaty można wyświetlić na mapie za pomocą aplikacji Mapy.
Bankomaty można lokalizować i wyszukiwać na cztery różne sposoby. Każdy sposób umożliwia wybranie jednego lub więcej banków, w których mamy rachunek lub możemy wybierać pieniądze bez prowizji.

1. Przeglądaj - opcja umożliwia wyszukiwanie bankomatów wybierając w pierwszej kolejności województwo a następnie miejscowość. Działa w trybie offline.

2. Wyszukaj po nazwie - opcja umożliwia wyszukiwanie bankomatów wpisując fragment nazwy miejscowości i/lub ulicy. Nie są rozróżniane małe/wielkie litery, nie trzeba używać polskich znaków, wpisany tekst może się znajdować na początku, końcu lub w środku szukanej nazwy. Działa w trybie offline.

3. Znajdź w pobliżu adresu - opcja umożliwia lokalizację bankomatów znajdujących się najbliżej wpisanego (dowolnego) adresu. Adres jest zamieniany na koordynaty GPS a następnie prezentowana jest lista 50 urządzeń znajdujących się najbliżej adresu posortowana po odległości wyrażonej w kilometrach (domyślnie) lub milach. Wymagane jest połączenie z internetem.

4. Znajdź w pobliżu lokalizacji GPS - opcja umożliwia lokalizację bankomatów znajdujących się najbliżej aktualnej lokalizacji (dane o lokalizacji pobierane z odbiornika GPS lub stacji bazowej GSM). Prezentowana jest lista 50 urządzeń znajdujących się najbliżej aktualnej lokalizacji posortowana po odległości wyrażonej w kilometrach (domyślnie) lub milach. Wymagane jest włączenie usługi lokalizacji czyli de facto działa tylko na iPhone.

W szczegółach lokalizacji ważną informacją jest z jaką dokładnością na mapie zostało zlokalizowane urządzenie. Możliwe wartości to: z dokładnością do adresu (najlepsza), ulicy, miejscowości oraz nieznana lokalizacja.

Aplikacja działa zarówno na iPhone jak i iPod Touch (na iPodzie oczywiście nie ma odbiornika GPS a połączenie z internetem możliwe jest tylko przez Wi-fi).

Aplikacja jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej. Szczegółowy opis funkcjonalności oraz zrzuty ekranu można znaleźć na stronie http://www.altconnect.pl.

Uwaga! Baza może nie zawierać aktualnie wszystkich bankomatów w Polsce (ale zdecydowaną większość). Firma ALTCONNECT prowadzi z instytucjami finansowymi rozmowy mające na celu automatyczną, cykliczną aktualizację bazy bankomatów. Nowe wersje bazy danych można pobrać bezpośrednio na iPhone bezpłatnie przez internet.
Ostatnio edytowano N, 20 wrz 2009, 23:29:49 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dodano link do appStore
misiekmw

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.0
Jailbreak: Nie

Postprzez FiTzu N, 20 wrz 2009, 15:09:28

misiekmw, niech zgadnę, to twój pierwszy post i do tego dość rozległa recenzja, czyli jesteś autorem?? Jak tak to szacun. Niestety chwilowo nie mam jak przetestować tej aplikacji, ale z recenzji i zrzutów ekranu, wydaje się dopracowana i ładna.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez jacaj N, 20 wrz 2009, 15:33:12

aplikacja ciekawa, ale jej cena troszkę odstrasza ;), za 0,79 E bym chętnie nabył
jacaj

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.1
Game Center: jacaj

Postprzez misiekmw N, 20 wrz 2009, 22:52:50

Tak, jestem autorem. Ponieważ otrzymałem już pierwsze uwagi i komentarze od użytkowników zamieszczam od razu listę zmian i nowych funkcjonalności planowanych w wersji 1.1:
-przejście na SDK 3.0 ze względu na dużo większe możliwości w zakresie obsługi map
-osadzenie mapy w aplikacji dzięki czemu nie trzeba będzie wychodzić z aplikacji żeby wyświetlić lokalizację na mapie i odpadnie problem zapamiętywania parametrów (stanu aplikacji)
-dodatkowa funkcja wyświetlania wielu obiektów na mapie jednocześnie
-zapamiętywanie zaznaczonych banków

Dodatkowo rozważana jest funkcjonalność polegająca na aktualizowaniu stanu bankomatu (działa, nie działa) i możliwości sprawdzenia tegoż stanu online. Typowy use case wyglądałby następująco:
1. Użytkownik A wybiera pieniądze z bankomatu A, który działa i bardzo zadowolony z tego, że udało mu się wybrać pieniądze zaznacza w aplikacji Bankomaty status urządzenia "Działa". Status jest aktualizowany na serwerze.
2. Użytkownik B ma pecha ponieważ bankomat B nie działa. Jest wkurzony ale żeby zaoszczędzić innym nerwów postanawia zaznaczyć w aplikacji Bankomaty status urządzenia "Nie działa" z dodatkowym opisem "Przepraszamy, bankomat chwilowo nieczynny...". Status jest aktualizowany na serwerze.
3. Użytkownik C, który zupełnie przypadkiem mieszka dokładnie w środku drogi pomiędzy bankomatami A i B a do każdego ma jakieś 300 m przezornie sprawdza w aplikacji Bankomaty status obu urządzeń i widzi:

Bankomat A:
Ostatni status: Czynny
Data aktualizacji: 2009-09-20 19:18

Bankomat B:
Ostatni status: Nieczynny (Przepraszamy, bankomat chwilowo nieczynny...)
Data aktualizacji: 2009-09-20 20:04

Dumny ze swojej przezorności i swojego iPhona użytkownik C idzie wybrać pieniądze do bankomatu A i oczywiście niezwłocznie po wybraniu gotówki aktualizuje status bankomatu :-)

Niestety nie planujemy w najbliższej przyszłości żadnych promocji cenowych więc zachęcam do ponownego przemyślenia zakupu aplikacji :-)
misiekmw

Postprzez luk4sz N, 20 wrz 2009, 23:25:02

FiTzu, przeglądałem inne forum i z tego co się zorientowałem to misiekmw, jest jednym z twórców/twórcą tej aplikacji
luk4sz

Postprzez FiTzu Pn, 21 wrz 2009, 01:07:19

misiekmw napisał(a):1. Użytkownik A wybiera pieniądze z bankomatu A, który działa i bardzo zadowolony z tego, że udało mu się wybrać pieniądze zaznacza w aplikacji Bankomaty status urządzenia "Działa". Status jest aktualizowany na serwerze.
2. Użytkownik B ma pecha ponieważ bankomat B nie działa. Jest wkurzony ale żeby zaoszczędzić innym nerwów postanawia zaznaczyć w aplikacji Bankomaty status urządzenia "Nie działa" z dodatkowym opisem "Przepraszamy, bankomat chwilowo nieczynny...". Status jest aktualizowany na serwerze.

Taka małą sugestia. Znając chamstwo naszego narodu, to pewnie zdarzą się tacy, co mimo że bankomat działał mogą zaznaczyć opcję "nie działa", albo czasami przez pomyłkę kliknie zły guziczek... Propozycja moja polega na tym, aby jedno zgłoszenie oznaczać wpisem "Prawdopodobnie chwilowo nieczynny", a dopiero po drugim zgłoszeniu dawać status "bankomat chwilowo nieczynny", dzięki czemu w wyniku weryfikacji przez innego użytkownika wiadomość będzie pewna. Aha no i taki komunikat powinien mieć ważność 1 dnia (chyba że na bankomacie pisze do kiedy), a następnego dnia można by dodawać info, że "wczoraj był nie czynny, a w dniu dzisiejszym nie potwierdzono że czyny" czy coś w ten deseń. Mam nadzieje że nie zagmatwałem za bardzo :P

A tak poza tym to po raz kolejny gratuluje pomysłu. Jak tylko znowu kupię sobie iPhone'a to na pewno przetestuje. Pozdro.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez simon77 Śr, 23 wrz 2009, 10:40:11

misiekmw napisał(a):1. Użytkownik A wybiera pieniądze z bankomatu A, który działa i bardzo zadowolony z tego, że udało mu się wybrać pieniądze zaznacza w aplikacji Bankomaty status urządzenia "Działa". Status jest aktualizowany na serwerze.

Ja bym inaczej na to spojrzał:
Ilu posiadaczy tel.komórkowego posiada iPhone'a ?
Ilu z tych posiadaczy iPhone'a posiada aplikację "Bankomaty" ?
Ilu z tych posiadaczy iPhone'a i jednocześnie aplikacji "Bankomaty" będzie korzystało z bankomatów w obrębie powiedzmy 1 km na przestrzeni powiedzmy kilku godzin (naprawa bankomatu raczej nie trwa dłużej) ?
Ilu z tych posiadaczy iPhone'a i jednocześnie aplikacji "Bankomaty", którzy będą korzystać z bankomatów w obrębie powiedzmy 1 km na przestrzeni powiedzmy kilku godzin, postanowi dokonać aktualizacji na własny koszt (po zakłądam, że będzie się to odbywało po sieci GSM...no chyba, że jest możliwość techniczna aktualizacji poprzez GPS ?)

Tak postawione pytania nasuwają wniosek:
Sytuacja idealną byłoby gdyby każdy użytkownik iPhone'a posiadał aplikację "Bankomaty" i jednocześnie rzetelnie z niej korzystał.
Oczywiście to drugie wymaganie będzie niezwykle ciężko sobie wypracować, ale jeśli chodzi o pierwszy warunek już nie koniecznie...ale na pewno nie z tą ceną:)

Osobiście jestem bardzo zainteresowany tą aplikacją i uważam, że jest to świetnie przemyślane rozwiązanie...
Nie będę czekał na promocyjną cenę bo aplikacja warta jest swojej ceny i na pewno dokonam jej zakupu...pomimo tego jednak dobrze by było, w celu jej rozpropagowania wśród jak największej liczby użytkowników iPhone'a i podniesienia wiarygodności niektórych funkcji, zejść trochę z tej ceny.
simon77

Mój: iPhone 4
iOS: 6.0

Postprzez misiekmw Pn, 26 paź 2009, 10:18:51

Od kilku dni w App Store dostępna jest nowa wersja aplikacji Bankomaty. Najważniejsze zmiany to:
-nowa, niższa cena - 0,79 euro
-aplikacja jest już dostępna również w amerykańskiej wersji serwisu
-nowe funkcjonalności: zintegrowanie mapy z aplikacją, wytyczanie trasy, zapamiętywanie zaznaczonych banków, prezentacja wielu bankomatów na jednej mapie, dodanie informacji o liczbie bankomatów

Pełna funkcjonalność aplikacji obejmuje:
-przeglądanie bazy bankomatów z możliwością zawężenia wyników do województwa i miejscowości
-przeszukiwanie bazy bankomatów po fragmencie nazwy miejscowości i/lub ulicy
-lokalizacja bankomatów znajdujących się najbliżej wpisanego adresu
-lokalizacja bankomatów znajdujących się najbliżej aktualnego położenia
-możliwość wyszukiwania/lokalizowania bankomatów wybranych banków (aplikacja zapamiętuje zaznaczone banki)
-praca w trybie offline (niektóre funkcje wymagają połączenia z internetem)
-prezentacja pojedynczego bankomatu na mapie
-prezentacja wszystkich bankomatów na dużej, pełnoekranowej mapie
-wytaczanie trasy między bieżącą lokalizacją a wybranym bankomatem (za pomocą aplikacji Mapy)
-prezentacja odległości do danego bankomatu w kilometrach lub milach (ustawienia aplikacji)
-wygodne filtrowanie listy miejscowości oraz listy bankomatów po fragmencie nazwy
-informacja o dokładności lokalizacji użytkownika

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
misiekmw

Postprzez jacaj Śr, 28 paź 2009, 18:35:17

teraz chyba się skuszę :)
jacaj

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.1
Game Center: jacaj

Postprzez misiekmw Śr, 23 gru 2009, 17:25:08

W App Store jest już dostępna nowa wersja aplikacji Bankomaty. Największą zmianą w porównaniu do poprzedniej wersji jest zupełnie nowa baza danych zawierająca ponad 15 000 tysięcy bankomatów w całym kraju. Bazę danych oraz comiesięczne aktualizacje dostarcza serwis karty.pl. Wraz z nową bazą danych zwiększył się również zakres prezentowanych informacji o każdym bankomacie. Między innymi jest dostępna informacja o godzinach dostępności urządzenia oraz o funkcji depozytowej. Poza wyżej wymienionymi zmianami zostały wprowadzone drobne poprawki wydajnościowe oraz została dodana informacja o liczbie bankomatów poszczególnych banków i sieci.
misiekmw

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Recenzje App z AppStore