Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Asystent Kierowcy] Augmented Driving (v 1.0)

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez FiTzu Cz, 27 maja 2010, 20:05:48

Augmented Driving

Obrazek

Kategoria: Navigation
Wersja: 1.0
Cena: 2,39 €
Rozmiar: 13 MB
Wymagania: tylko iPhone 3GS, firmware 3.1.3 lub nowsze
Link bezpośredni do AppStore: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Wideo:
Spoiler:

Opis aplikacji:
Firma Imagyzine zaprojektowała aplikację o nazwie Augmented Driving. Po samej nazwie kojarzy się nam ona trochę z AR (Augmented Reality) czyli dość nową technologią rozszerzonej rzeczywistości, pozwalającej w czasie rzeczywistym nakładać na obrazy i inne interaktywne punkty czy to reklamowe, czy informacyjne.

Augmented Driving w czasie rzeczywistym analizuje sytuację na drodze. Aplikacja przedstawia jakie możliwości w przyszłości może gwarantować AR, co lepsze przedstawia to już teraz. Augmented Driving otwiera całkowicie nowy obszar z jakim zetkną się w przyszłości urządzenia mobilne, dzięki interakcji z otoczeniem i analizy informacji zwrotnej.

Aplikacja nie ogranicza się jedynie do pokazywania prędkości samochodu i innych mało przydatnych gadżetów dostępnych w niektórych innych aplikacjach oferujących rozszerzoną rzeczywistość, aplikacja na bieżąco analizuje cały obraz pod kątem kilku bardzo przydatnych informacji. Algorytm w pełni wykorzystuje możliwości procesora iPhone 3GS, aby dać nam zadowalającą ilość klatek na sekundę.

Jak informuje firma Imagyzine, wielu użytkowników żaliło się na to, że aplikacja nie działa jak powinna. Było to spowodowane niepoprawnym montażem urządzenia. Odpowiednie umiejscowienie telefonu w samochodzie ma kluczowe znaczenie dla poprawności działania algorytmu. Bardzo duże znaczenie dla poprawności odbieranych informacji ma także odpowiednia konfiguracja urządzenia, o czym wspomnę w dalszej części recenzji.

Dla kogo to aplikacja? Dla każdego kierowcy. Nie tylko dla takiego, który potrzebuje alarmu jak zacznie zasypiać nad kierownicą, ale i dla każdego, który chce cieszyć się ze swoich chwil spędzonych "za kółkiem". Aplikacja informuje bowiem o kilku bardzo ważnych dla każdego kierowcy sytuacjach:
- o śledzeniu pasa ruchu,
- o zbliżonej szerokości pasa ruchu,
- o zbliżającym się zakręcie/łuku,
- o tym, że kierowca zjeżdża z pasa ruchu,
- o wykryciu innych użytkowników drogi, przeszkodach na naszym pasie ruchu i na innych pasach,
- o położeniu, przybliżonej odległości wobec naszego samochodu innych samochodów/obiektów na drodze.

Oczywiście można zadać pytanie "Po co to komu?", więc już spieszę z wytłumaczeniem. Wielu z nas za kółkiem nie skupia się tylko i wyłącznie na prowadzeniu samochodu. Nie jest to oczywiście wynikiem braku odpowiedzialności, a raczej wynika z natury ludzkiej. Zmieniamy stację w radiu, szukamy czegoś w schowku, uciszamy ujadającego z tyłu psa... W każdej z tych sytuacji odrywamy na chwilę wzrok od jezdni, co powoduje, że przez kilka do kilkunastu sekund nie jesteśmy skupieni na jeździe. W takiej sytuacji może się zdarzyć wiele niepożądanych sytuacji, jak samochód przed nami rozpoczynający hamowanie, samochód wjeżdżający na nasz pas ruchu, może zacząć się zakręt lub po prostu możemy zacząć niekontrolowanie opuszczać nasz pas ruchu. W takich właśnie sytuacjach przyda się prezentowana aplikacja, ponieważ jej zadaniem jest ostrzeganie kierowcy o takich sytuacjach (oczywiście o ile nie wyłączymy w ustawieniach tych komunikatów).

Aplikację zdarzyło mi się testować w dobrych warunkach pogodowych za dnia, jak i wieczorem i nie sprawiała żadnych problemów. Autorzy ostrzegają, że aplikacja do poprawnego działania wymaga widocznych linii bocznych pasów ruchu do poprawnego działania, ale o dziwo bez problemu interpretuje krawężniki jako linie boczne, więc na drogach bez wyraźnych linii również sprawdza się poprawnie. Największe problemy występują w przypadku dróg gruntowych czy pobocznych bez żadnych linii, czy krawężników. Jednak większość sytuacji przed którymi aplikacja ma nas ostrzec zdarza się raczej na autostradzie niż na krętych drogach czy skrzyżowaniach.

Autorzy aplikacji obiecują również wiele nowych funkcji w kolejnych aktualizacjach aplikacji, oraz usprawnienie funkcji obecnych. Dla pełnego opisu zapraszam na stronę http://www.imaginyze.com/

Dziękuję też autorom aplikacji za udostępnienie kodu promocyjnego, który pozwolił mi napisać tę recenzję.

Jako, że przeważnie sam jeżdżę samochodem, to zrzuty ekranu z aplikacji "w akcji" dodam następnym razem, dodane screeny z interfejsu są moje, pozostałe znalazłem w internecie.

W razie problemów z montażem, czy obsługą aplikacji proszę pisać w tym temacie - chętnie pomogę.

Aha, spróbujcie wszystko ustawić na postoju, a w trakcie jazdy ręce trzymać na kierownicy, zamiast obsługiwać aplikację. Jeśli już trzeba to niech zrobi to pasażer...

Instrukcja poprawnego montażu i konfiguracji
Spoiler:
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez Lita Cz, 27 maja 2010, 21:23:30

Na razie mogę dodać tylko, że aplikacja jest mocno pamięciożerna, pochłania od 50 do 80 MB RAM.
Dłuższe testowanie planuję w sobotę - jadę w krótką trasę i zobaczę jak się aplikacja sprawuje :) Muszę tylko jutro zakupic drugi uchwyt do iP do samochodu, jako że nawigację rownież potrzebuję ;)
fajnie byłoby gdyby to dało się jakoś połączyć... :hmm: Tyle, że to chyba nie realne na takim sprzęcie jak iP ;)
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Game Center: Lita13

Postprzez genu Cz, 27 maja 2010, 22:35:00

Chyba mało realne, firma na B (bez reklamy)specjalizująca się w nagłośnieniu, a robiąca też nawigację ma taki system, nawigacja pokazuje drogę przed nami za pomocą kamerki w swoim urządzeniu, na żywo nanoszone są strzałki i wszelkie informacje dotyczące drogi. Tam jest chyba 2 rdzeniowy procesorek, a zajmuje się to to nawigowaniem. iPhone chyba nie dałby rady.
genu

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.2.1

Postprzez luk4sz Cz, 27 maja 2010, 22:49:10

genu, nie rozumiem o co Ci chodzi, 3GS spokojnie da rade, jeżeli aplikacja jest dobrze zoptymalizowana to raczej nie ma przeszkód.
luk4sz

Postprzez MAYKI2008 Pt, 28 maja 2010, 08:26:17

jak dla mnie super sprawa juz kupiłem a testowac bede jutro
MAYKI2008

iOS: 3.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez swir Pt, 28 maja 2010, 08:40:44

Nie bardzo wiem dla kogo to jest. Bo ja to widzę tylko w użytku "kierowców-idiotów" - bez urazy. Zresztą użyjecie to raz, drugi, trzeci a później zapomnicie o tym :)
swir

Postprzez sagittarius Pt, 28 maja 2010, 09:08:59

Nie bardzo wiem dla kogo to jest. Bo ja to widzę tylko w użytku "kierowców-idiotów" - bez urazy. Zresztą użyjecie to raz, drugi, trzeci a później zapomnicie o tym :)

Nie wiem czemu obrażasz zawodowych kierowców - bo wg mnie to idealna app dla nich. Zawodowi kierowcy, którzy jeżdżą kilka, kilkanaście godzin dziennie pod wpływem zmęczenia mogę mieć skłonności do przysypiania; poza tym po wielu godzinach dziennie jazda staje się monotonna, co obniża koncentracje za kółkiem (znam kilku zawodowych kierowców, więc wiem co mówię). Aplikacja ta może ostrzegać kierowcę, który np. przysnął lub się zamyślił i zjeżdża z pasa. Więc wg mnie nie tylko dla "kierowców-idiotów".
sagittarius

Mój: iPhone 4
iOS: 5.0

Postprzez genu Pt, 28 maja 2010, 09:44:01

sagittarius, masz rację, nie bez powodu, tacy giganci jak Mercedes czy BMW pracują nad takimi rozwiązaniami i wprowadzają w wyższych klasach swoich samochodów. swir, jak ktoś siada za kółkiem tylko po to żeby do cioci podjechać, albo po bułeczki do supermarketu to owszem, ale idą wakacje, sezon urlopowy, ludki jeżdżą samochodami po świecie, trasa do Niemiec, Włoch, Hiszpanii, łatwo sobie wyobrazić, jak w nocy na monotonnym niemieckim autobahnie, linie zlewają się, albo przymyka się oczy na 3 sekundy, żeby obudzić się na barierce.
genu

iOS: 4.2.1

Postprzez swir Pt, 28 maja 2010, 10:07:39

Jesteś zmęczony? Nie jedź dalej. Później są wypadki ;]

I chciałem nikogo obrazić. Jeśli ktoś jest urażony to przepraszam, ale ja to tak widzę.
swir

Postprzez Nosek Pt, 28 maja 2010, 10:09:33

Kupiłem... teraz musze dokupić jeszcze uchwyt, skoro telefon musi być pod wstecznym lusterkiem... no nic przetestuję innego dnia... Swoją drogą to opłacił mi się zakup czy to tylko taki mało użyteczny gadżet?
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Mój: iPhone 5S
iOS: 10.3.3
Game Center: Nwerty

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Recenzje App z AppStore